«Золоті діти» їдуть до Ялти
Хореографічний колектив Трускавецької дитячої школи мистецтв «Золоті діти» візьме участь у фестивалі «Яскрава країна в Ялті», який відбудеться в червні 2012 року. Про це «Трускавецький вісник» повідомила депутат Трускавецької міської ради Наталія Пономаренко, яка ще з часів попередньої каденції незмінно опікується «Золотими дітьми» та дієво співпрацює з організаторами «Яскравої країни» (саме п. Пономаренко завдячуємо, що цей фестиваль в зимовий період вже щорічно проходить в Трускавці). Також Наталія Анатоліївна повідомила, що ідея пошиття форми для учасників «Яскрава країна в Трускавці» була успішною і саме з символікою Трускавця учасники «Яскравої країни» побували в німецькій столиці Берліні.
Творчий звіт до 20-річчя кафедри
У середу, 25 квітня, в Народному домі Дрогобича пройшов звітний концерт студентів педагогічного факультету Дрогобицького педуніверситету спеціальності «Хореографія», присвячений 20-літтю кафедри культурології та українознавства. До уваги глядачів було представлено біля 25 пісень та хореографічних композицій, які виконували студенти груп ПОХ-13, ПОХ-23, ПОХ-35, ПОХ-55, учні Станківської ЗОШ, танцювальний колектив жидачівського Будинку культури, ансамбль «Золоті діти» м. Трускавець, спортивний танцювальний клуб «Мерінга», хореографічний ансамбль педагогічного факультету «Нова хвиля», ансамбль сучасного танцю «Азарт», ансамбль сучасного бального танцю «Орхідея» із Самбора, народний вокально-хореографічний ансамбль «Пролісок», народний ансамбль сучасного танцю «Резонанс» із Самбора, народний ансамбль танцю «Стрияночка», дует «ВІЗАВІ» та інші. Вели програму Марія Мариній та Володимир Маник.
Також під час святкування 20-річчя кафедри культурології та українознавства та творчого звіту були представлені образотворчі роботи студентів (школа професора Ігоря Турманова, доцента Михайла Сидора, старшого викладача Жанни Ясеницької та викладача Галини Савчин). Більшість робіт – пейзажі на карпатську тематику. Творчі роботи представили студенти груп ПОО-44 та ПОО-54.
Шанс для трускавецьких поетів?
Поети Трускавця могли б видати збірник поезій за кошти Європейського фонду регіонального розвитку. У рамках співпраці з містами-побратимами Лімановою (Польща) чи Дольним Кубіном (Словаччина) можна було б реалізувати проекти, співфінансування яких з міського бюджету обійшлося б тільки в кілька тисяч гривень (від 5 до 10% загальної вартості). Прикладом такої співпраці є видання спільної збірки «Хто має час» поетів Ліманової (Лімановський Літературний Клуб) та Дольного Кубіна (Літературний Клуб «Фонтана») за кошти Євросоюзу (книга двомовна – польською та чеською мовами). Та можливість видання поезій українською та польською чи українською та словацькою в трускавецькій мерії навіть не розглядають – їм не до цього. Єдиний культурологічний проект, поданий спільно з поляками по трускавецьких музеях, за нашими даними, втратив будь-які шанси на успіх. Що стало причиною цього, гадаємо, пояснювати не потрібно.
Власна інформація
ТОП коментованих за тиждень