Обережно: грип!

17.11.2011 | Filed under: Акценти

ДЗ «Трускавецька міська санітарно-епідеміологічна станція» інформує, що санепідситуація в м. Трускавці характеризується як задовільна. За період з 05.11.11р. по 11.11.11р. зареєстровано 1 випадок підозри на харчову токсикоінфекцію в місцевої мешканки віком 38 років прибиральниці сан. « Військовий»; 3 випадки покусів невідомою собакою, а саме в 2-випадках місцевих мешканців віком 26 та 24 роки покус відбувся невідомою собакою з цуценятами на території «Народної гуртівні» по вул. Мазепи; 1 випадок приїжджого з Москви – собакою біля готелю «Бескид»; 1 випадок вітряної віспи в дитини віком 5 років, яка відвідує старшу групу ДНЗ «Зірочка». Випадок є третім та повторним та вкладається в період інкубації.

Захворювань на грип серед мешканців міста Трускавця та відпочивальників не зареєстровано. Ситуація щодо захворюваності на гострі респіраторні інфекції в м. Трускавець та загалом в Львівській області є спокійною і не перевищує епідпорогу. Захворюваність серед мешканців міста та відпочивальників коливається в межах від 50 то 67 випадків. Станом на 14.11.11р. – на 45 тиждень підйому захворюваності на гострі респіраторні інфекції в м. Трускавець захворіло всього 54 особи, що становить 18,1 (при епідпорозі 70,1), в т.ч. у віковій групі 0-14р. – 9 чол., інтенсивний показник 15,4 (епідпоріг-194.9), у віковій групі 7-14р – 5 чол., інтенсивний показник 11,3 (епідпоріг-119,1).

Провівши аналіз захворюваності можна сказати, що в основному тенденцію до зростання має захворюваність серед вікової групи 0-14 р. та дорослого населення.

В епідемічний сезон 2011/2012 Всесвітня організація охорони здоров’я прогнозує переважну циркуляцію наступних штамів вірусу грипу: A/California/7/2009 (H1N1), A/Perth/16/2009(H3N2), B/Brisbane/60/2008.

Серед інфекційних захворювань, які офіційно реєструються в Україні, грип та гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) в загальній сукупності становлять понад 90%. Щороку практично кожен шостий мешканець України хворіє на грип та на гострі респіраторні вірусні інфекції. Тому на даний час основним та дієвим заходом є вакцинопрофілактика.

За інформацією Міністерства охорони здоров’я України станом на 07.09.2011р. дозволені до застосування у епідемічному сезоні 2011/2012 наступні вакцини для профілактики грипу: FLUARIXTM/ФЛЮАРІКСТМ, Німеччина; ІНФЛУВАК/INFLUVAK, Нідерланди; ГРИППОВАК, Росія; ВАКСІГРИП/VAXIGRIP, Франція; ГРИППОЛ ПЛЮС, Росія.

З місцевого бюджету на придбання вакцин проти сезонного грипу на даний час виділено 4125 грн. – 50 доз вакцини “Інфлувак” для працівників лікарні. Станом на 10.11.11р прищеплено проти грипу 67 осіб, із них 50 працівників лікарні, 7 мешканців м. Трускавця за власні кошти, 10 працівників санаторію “Трускавець”.

Придбати вакцину можна в аптеках м. Трускавця. При придбанні вакцини Вам зобов’язані на вашу вимогу представити сертифікат про державну реєстрацію та висновок про відповідність медичного імунобіологічного препарату показникам якості. Транспортування, зберігання і використання вакцин здійснюється з обов’язковим дотриманням вимог «Холодового ланцюга».

Продаж вакцини покупцю проводиться за наявності у нього термоконтейнера з холодовими елементами, вакцина продається в упаковці, кожна доза вакцини супроводжується інструкцією про її застосування українською мовою та розрахунковим документом з датою та годиною продажу.

Увага! Всі щеплення здійснюються виключно в кабінетах щеплень де Вас зобов’язаний оглянути лікар. Інтервал між придбанням вакцини та проведенням вакцинації в кабінеті щеплень повинен становити не більше 2 год. Вакцинування в домашніх умовах або у знайомих, навіть дуже досвідчених медиків, може мати вакцинальні ускладнення такі як: після ін’єкційний абсцес, анафілактичний шок та анафілактичні реакції, алергічні реакції (набряк Квінке, висипка за типом кропивниці), судоми, поверхнева виразка регіональний лімфаденіт).

В більшості випадків на гострі респіраторні інфекції хворіють діти шкільного та дошкільного віку, які в силу своєї соціальної активності частіше всього бувають джерелом інфекції, тому санітарна служба наголошує, що існує й ряд неспецифічних засобів профілактики дотримання яких зможе уберегти Вас та Ваших дітей: проводьте провітрювання приміщень та вологе прибирання не рідше 1 разу на 2-ві години; обмежте себе та своїх дітей щодо перебування в людних місцях; прийшовши з вулиці чи інших людних місць вимийте руки теплою водою з використанням антибактеріального мила; проводьте обробку рук спиртовмісними вологими серветками кожної години; намагайтеся не торкатися рота, очей, носа, якщо Ви перебуваєте в громадських місцях; уникайте рукостискань, поцілунків; не стійте і не сидіть поряд з людьми з ознаками респіраторних інфекцій: нежиті, кашлі, почервонілими очима тощо; одягайте маску в людних місцях, аби зменшити ризик захворіти; кашляючи або чхаючи прикривайте рот хусточкою, якщо її немає-притискайте рот долонею; запобігайте впливу негативних погодних факторів, а саме тепло вдягайтеся, слідкуйте за сухістю взуття та натільної білизни, уникайте переохолодження; при догляді за хворим, прикривайте рот та ніс маскою чи іншими захисними засобами (хустинкою, шарфиком, респіратором, маскою тощо); якщо відчуваєте себе хворим викликайте лікаря та залишайтесь вдома не займайтесь самолікуванням!

Захворюванню дешевше і легше запобігти аніж його лікувати потім!

Наталія Когут, головний державний санітарний лікар м. Трускавця

(Переглядів 44 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви