Образ сім’ї у творчості Шевченка

14.05.2014 | Filed under: Публікації

У Дрогобицькій художній школі відбувся семінар на тему «Образ сім’ї у художній творчості Т.Г.Шевченка». Захід пройшов 12 травня, в понеділок, у невеличкому приміщенні, яке тут називають етнографічним музеєм.

За словами директора художньої школи Ігоря Шимка, котрий відкрив семінар, це перший культурний захід, що його навчальний заклад проводить у цьому приміщенні, облаштованому в українському стилі. Експонатами музею стали предмети народного вжитку, які побутували у нашому краї, вишиті рушники, гасові лампи тощо.

Першою з тематичною доповіддю виступила викладач історії мистецтва Дрогобицької дитячої художньої школи Мар’яна Коник, організатор семінару. Вона розповіла про унікальний внесок Тараса Шевченка в українське образотворче мистецтво. Свою розповідь педагог унаочнила добіркою тематичних слайдів.

Цікавою була доповідь доктора філософських наук, професора Віри Мовчан. Вона торкнулася теми краси світу як людського відкриття. Свою розповідь підкріпила аналогією життя і творчості Шевченка з іншими світовими творчими величами.

Про ідею сім’ї у художній творчості Шевченка розповів аспірант Львівської Національної академії мистецтв Іван Дудич. А священик Михайло Коник порушив тему сім’ї у контексті християнського вчення. Розповіді ще двох учасниць семінару були наближені до образотворчого мистецтва ще предметніше. «Народнопоетична символіка на картині Т. Шевченка «Селянська родина» – так звучала доповідь вихователя дошкільного навчального закладу №15 «Лелеченька» Галини Кобрин. А учениця художньої школи Мартіна Момот виклала тему «Автопортрет як метод самопізнання у творчості Т.Г.Шевченка».

Насамкінець була музична частина і сюрприз від директора закладу. Присутні слухали пісні у супроводі старосвітської бандури та смакували хлібом, спеченим з борошна, що його змололи у музейних жорнах. До хліба була також справжня бойківська мачанка.

Залишається лише додати, що тематичний семінар був присвячений 200-річчю від Дня народження Тараса Шевченка. Заразом вшанували і матерів, адже День матері в Україні традиційно святкують у першу неділю травня.

Василь Кирилич, газета «Франкова криниця Підгір`я»

(Переглядів 218 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags: ,

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Трускавецькі футболісти – володарі перехідного Кубку! (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо юних футболістів (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)Здаються в оренду приміщення у Трускавці (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви