Очима сесії

29.11.2013 | Filed under: Публікації

Вчора, 28 листопада, відбулося засідання XXXVII сесії шостого скликання Дрогобицької міської ради. На порядку денному сесії, згідно проектів рішень, було розглянуто бюджетні питання (зокрема, про внесення змін до міського бюджету на 2013 рік), земельні питання (про надання в оренду, продовження терміну оренди земельних ділянок), питання приватизації (про надання дозволу на списання основних засобів та про надання в оренду нежитлових приміщень), економічні питання (про затвердження програми „Щасливе літо” на 2014 рік – оздоровлення дітей та молоді із сімей, які опинилися у складній життєвій ситуації та знаходяться під супроводом; про внесення змін та доповнень до статуту КП „ЖЕО” Дрогобицької міської ради та питання щодо дозволу на збільшення кредитної лінії КП ”Дрогобичтеплоенерго” Дрогобицької міської ради), ряд інших питань.

Проте найважливішими питаннями, які розглядалися на сьогоднішній, четверговій сесії міської ради Дрогобича, були питання, що сколихнули громадськість всієї України: підтримка громадськістю міста та депутатським корпусом студентів нашого регіону, які на Майдані, у Києві, відстоюють права та інтереси нашої держави щодо Євроінтеграції, та ухвалення рішення щодо заборони самоназваної незареєстрованої Української правовірної Греко-Католицької Церкви (УП ГКЦ) та її громадян-прибічників проведення у місті публічної діяльності.

Після традиційної молитви та духовних настанов о. Ростислава (УГКЦ) щодо розважливості рішень та громадянської свідомості владних мужів, народні обранці приступили до розгляду заяви Дрогобицької міської ради щодо публічної діяльності у Дрогобичі групи громадян-прибічників самоназваної незареєстрованої Української правовірної Греко-Католицької Церкви та її сателітів – громадських організацій. У заяві йдеться про те, що незареєстрована релігійна община, яку в народі охрестили „секта Догнала”, формально діє, як громадські організації „Молодь за здорове життя”, „Еффата”, „Громадськість проти ювенальної політики”, інші, а також, як окремі фізичні особи. Вони влаштовують вуличні походи та акції вулицями нашого міста. Очолювані самозванцями в одязі священиків, прихильники цієї незаконної релігійної общини, створюють справжній шабаш у центрі міста, порушують громадський спокій, перешкоджають руху автотранспорту на вулицях Дрогобича, заважають нормальній діяльності підприємств та організацій.

Відомо, що початковою метою „догналівців” було внесення розбрату у греко-католицьке середовище. Однак за останній період їхня діяльність перейшла у політичну площину. У час, коли Україна стоїть на порозі Євроінтеграції, адепти Догнала відкрито агітують проти вступу України у Євросоюз. Свідомо перекручуючи факти та обставини, вони зневажають думку громади, збурюють населення, формують викривлене уявлення про сьогодення. Їхні заклики „негайно ввести війська в Україну”, щоб не дати змоги Україні укласти вигідний договір з Європою, їхня агітація за слов’янський союз з Росією та Білорусією наводить на думку, що їхня діяльність – це чітко спланований політтехнологічний проект.

Прикладом відвертої та цинічної поведінки „секти Догнала” у місті Дрогобичі став їхній вихід на площу Ринок, у неділю, 24 листопада, коли там відбувалося Віче на підтримку вступу України у Євросоюз.

Зневажаючи думку громади міста Дрогобича, активісти незаконного релігійного угруповання своїми політичними закликами-надписами „Євросоюз диктує нам аморальні закони” викликали обурення учасників Віче, які витіснили зухвальців з площі та видворили з Дрогобича.

В умовах, які склалися, Дрогобицька міська рада вважає неприпустимими дії „секти Догнала” та її прихильників, пов’язані з публічним виявом своїх переконань.

З цього приводу висловили свою думку секретар ради Тарас Метик, о. УГКЦ Мирон Бендик, депутати Богдан Іванців, Богдан Пристай, Михайло Ваврин, Богдан Николаїшин, Ігор Розлуцький, Петро Суда та ін. Думки виступаючих зводилися до одного – проблема догналітів є загальнодержавною. І якщо вже кожен з посадовців бажає діяти в межах своєї компетенції, то чому б громаді міста не дати відповідь: хто дав дозвіл на забудову приміщення, яке займає „секта Догнала”? Адже там було проведено газ, воду, каналізацію, тепло… і також без жодних на те дозволів… Цікаво було присутнім почути з цього приводу й думку начальника міліції м. Дрогобича.

Тож до слова було запрошено начальника Дрогобицького міського відділу міліції Андрія Біласа, який наголосив на тому, що при всьому своєму бажанні, міліція не може дати заборону догналівцям проводити публічні акції протесту проти зупинення Євромайданів у Львівській області, та й узагалі – проти їхньої діяльності у місті. Заборона може лише бути видана судовою інстанцією. Правоохоронці можуть лише виконувати рішення суду, а не забороняти щось комусь і десь проводити. Згідно „Закону про міліцію”, як відзначив Андрій Білас, правоохоронні органи зобов’язані захищати громадянський порядок у місті у межах цивільно-правового поля, а не примушувати когось припинити свою діяльність.

Депутатів така позиція не задовольнила, тож вони вирішили разом з виконкомом Дрогобицької міської ради самим видати рішення про заборону публічної діяльності УП ГКЦ та її сателітів – громадських організацій проводити свою публічну діяльність, оскільки вона спрямована на розбрат та ворожнечу мешканців різних політичних та релігійних переконань та несе в собі антиукраїнське спрямування. Рішення, яке проаналізує юридичний відділ Дрогобицької міської ради, та подасть у всі відповідні інстанції, згодом буде офіційно оголошено громадськості Дрогобича. Тим більше, що у Дрогобичі „метастази догналітів” уже проникли й у освітню галузь. Як заявив на сьогоднішній сесії Петро Сушко, який курує у місті освіту, на сьогоднішній день зафіксовано 5 педпрацівників у загальноосвітніх школах нашого міста, які сповідують „догналівську науку” (ЗОШ №1, ЗОШ№17, ЗОШ№10).

Як розповів на сьогоднішній сесії міської ради координатор штабу Євромайдану у Дрогобичі Тарас Кучма, автобуси, формуванням яких займається координаційний штаб нашого міста, перевозитимуть бажаючих підтримати Євромайдан у Києві, безкоштовно. І попросив депутатський корпус підтримати студентство у їхньому соціально-свідомому виборі – жити у Європі, а не в азійських закамарках, як цього хоче правляча династія партії регіонів.

Згодом п. Тарас наголосив на тому, що дрогобицькими депутатами на підтримку Євромайдану у Києві зібрано понад 2400 грн. Поки що, на поїздку до граду стольного записався лише один – бажаючий підтримати студентство у Києві – депутат Михайло Ваврин. Народні обранці від „Фронту змін” вирішили добиратися до Києва власним транспортом.

Вікторія Лишик, «ЛайфІнфо»

(Переглядів 96 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України
  17.01.2020 | 10:31

  (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)День туризму у Трускавці (афіша) (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)Доґ-Фест у Трускавці (афіша) (0)

 • Оголошення
  10.12.2019 | 09:22

  Виконуємо внутрішні роботи (шпаклювання, плитка та інше). Телефон 097 032 95 36 (Степан). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Приватні оголошення (0)Набір до школи сімейного консультанта (0)Оголошення (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви