Олег Майовський – співак, котрий прославляє Бога

24.10.2011 | Filed under: Духовність, Публікації

Прізвище Олега Майовського, поета, композитора, а віднедавна і співака, не дуже відоме широкому загалу. Тож інформація про те, що він даватиме свій сольний концерт у Трускавці, та ще й безкоштовно, декого просто не зацікавила. А дарма – ті, хто побував на концерті, покидали його із потужними позитивними враженнями та відчуттям великого задоволення, що артисти такого рівня ще є в Україні. І річ не стільки в унікальності голосу чи способі виконання, не в аранжуванні пісень чи в особистій харизмі пана Олега, найголовніше – зміст пісень, їхній високий духовний рівень. Будучи сам високодуховною людиною, Олег Майовський вміє заставити іншого глянути на своє життя, задуматися над його сенсом та цінністю, осмислити свої стосунки з іншими людьми, зі світом, а головне – з Богом.

Пісні на слова та музику Олега Майовського виконують Олександр Пономарьов, Тіна Кароль, Оксана Пекун, Віктор Павлік, Марина Одольська, Діма Клімашенко, Катя Бужинська та інші знані артисти. Що ж спонукало Олега самому взятися за мікрофон і заспівати, невже це прагнення стати зіркою? Яким було життя артиста до початку його сольної кар’єри? Як він, виходець із глибинки, досягнув успіху в Києві? Як сприймають його інші артисти – як партнера чи конкурента? На ці та інші запитання Олег Майовський дав відповідь нашому кореспонденту.

– Я народився в с. Довге Теребовлянського району на Тернопільщині. Мій дідусь був дяком у церкві, православній, бо за радянських часів інших церков не було, батько є дяком у греко-католицькій церкві. Моя бабуся по маминій лінії теж була дячихою. Ну а я – також дяк, тільки в більш сучасній церкві, протестантській.

Закінчивши музичну школу та музучилище в Тернополі, а згодом Київський університет культури (Поплавського – В.К.), я працював на різних студіях. З Віктором Павліком співпрацюю з 1992 року, співав на бек-вокалі у Пономарьова, так що можна сказати, що співаю я все життя.

Сольні концерти я почав давати зо п’ять років тому. Причина – деякі із моїх пісень, особливо на соціальну тематику, подобалися багатьом знаним українським виконавцям, та їх не виконували з тої причини, що ці пісні – некомерційні. Продюсер вирішує, яка пісня може приносити дохід, щоб не тільки повернулися витрачені кошти на аранжування, промоцію, але щоб були і прибутки. Тож настав переломний момент, коли я окрім того, що пишу пісні, почав їх і співати. Я не співаю заради слави чи грошей, як “звьозди”, я просто служу.

– А як відбулося Ваше навернення до Бога?

– Знаєте, в мене не було так, що я не йшов, не йшов до Бога і раптом прийшов. Я походжу з віруючої сім’ї, з дитинства знав молитви, гріхи, заповіді. Із протестантами я ближче познайомився у Києві, коли вчився. В 90-ті роки в українській столиці було особливо багато християнських місіонерів з Кореї, тепер з них залишилася тільки одна місія на Героїв Дніпра. Вони набирали студентів для співу в церкві, на служіннях. В принципі, моє більш глибоке навернення відбулося в 1998 році. Тоді я кинув курити раз і назавжди (до цього “кидав” щось біля сотні разів), перестав вживати алкоголь, хоча ніколи не зловживав ним. В цьому році я познайомився зі своєю дружиною, тоді ми й побралися. Я належу до церкви “Найсвятіша святиня” (Софії Жукотанської – В.К.).

Твори Олега Майовського – про відносини чоловіка та жінки, про любов, про хороші, чисті, теплі почуття. Свій концерт, який проходив у концертному залі санаторію “Карпати”, поет, композитор та співак присвятив Року Пересопницького Євангелія, 450-річчя якого відзначає Україна. “Всі політики хотіли б покласти руку на Пересопницьке Євангеліє. Та дехто з тих, кому вдалося це зробити, забравши свою руку, забувають про це Євангеліє”, щиро розповідає Олег Майовський.

Його концерт – це пісні та роздуми, коли слухаєш їх, то розумієш, що він розуміє під терміном “служіння”. “Ти найкращий у світі”, “Я тебе люблю”, “Ісус, це Ти – Бог України, над землею пісня лине”, “Доля в кожного своя”, “Я без Тебе безсилий”, “Я поклоняюся Тобі”, “Мамо моя”, “Я сьогодні радісний, щасливий” – це лише невелика частина назв пісень, котрі виконує Олег Майовський. Проблеми дітей, котрі сидять на вокзалах та курять чи нюхають клей із торбинки, проблеми бомжів, які “поховали власних дітей” і своє горе топлять в оковитій, проблеми жінок легкої поведінки (“Хто без гріха, хай кине камінь”), проблеми сиріт при живих батьках, котрі майже голі-босі просять кусок хліба серед лютої зими в час, коли “мати заробляє за кордоном гірко, тато ж пропиває останню копійку” – це ті виразки на тілі України, які “порядні люди” часто воліють не помічати, ігноруючи факти, стараючись перевести розмови в інше русло. Олег розуміє слова “Возлюби ближнього свого” як заклик до дії – ми ближніх не просто маємо любити якось абстрактно, відсторонено, а любити кожну людину, навіть якщо від неї погано пахне, якщо вона мало подібна на людське сотворіння. Бо кожен із нас створений на образ і подобу Божу. А любити – це і молитися за людей, і допомагати їм, наскільки дозволяють можливості.

Втім, серед творів, котрі виконує співак Олег Майовський – і жартівливі пісні, і пісні на патріотичну тематику. Його пісня “Встань, пробудися, Україно!”, написана ще до Помаранчевої революції, актуальна і сьогодні. “Двадцять років пройшло і ми все надіялися, що прийде один, другий, третій і нарешті стане добре. Та потрібно не надіятися на політиків, на людей – потрібно надіятися на Бога. Бо “блаженний народ, що йому так ведеться, блаженний народ, що Господь йому Бог”, – зазначає Олег. – Багато людей надіються на гроші, та я знав багатьох мільйонерів, яких їхні мільйони не врятували від смерті”.

Серед пісень, котрі особливо сподобалися трускавецькій публіці – “Моя хата скраю”, про тих, хто ходить до церкви, робить порядки в хаті чи п’є горілку, щоб “бути як всі”, “щоб люди не казали”, щоб не виділятися із сірої маси. “Тепер я вже нормальний, як переважна більшість”, іронізує автор, та смішного в пісні мало – проблема, порушена в ній, є актуальною як в Україні, так і в Америці, як в селах, так і в містах, як серед бідних, так і в середовищі заможних людей.

Ми мали можливість спілкуватися з Олегом Майовським в кімнаті готелю, де він зупинився на цих кілька днів свого перебування в нашому краї. “Я бачу, що Трускавець – заможне місто, дуже заможне, Стебник значно бідніший. Та от люди у Стебнику більш щирі, відкриті”. Співака запросила до Трускавця та Стебника церква “Добра Новина”, її старший пастор у Трускавці Анатолій Кузьмич виступив на завершення концерту в санаторії “Карпати”, який відбувався 22 жовтня. “Ми благословляємо наше місто, благословляємо Лева Ярославовича і всіх працівників цього прекрасного санаторію, благословляємо всіх Вас” – розпочав словами молитви пастор Анатолій і додав, що Олег Майовський робить дійсно благородну справу, проповідуючи Слово Боже своєю творчістю. Натомість в неділю, 23 жовтня, Олег Майовський взяв участь у служінні у вищезгаданій церкві Трускавця, а згодом виступив перед стебничанами (в цей день у Стебнику відбувалося Свято Жнив).

Спілкуючись із Олегом ввечері, напередодні його від’їзду до Києва, ми звернули увагу на те, наскільки скромна ця людина, як він хоче працювати задля слави Божої в різних сферах – служачи молоді, служачи ув’язненим, служачи людям всіх конфесій, бо “не має значення, до якої церкви ви ходите”. Під час концерту Олег Майовський чи то жартома, чи всерйоз розповів своє бачення, що на небі буде багато і католиків, і православних, і протестантів, та от ті, кого ми сподівалися б там побачити, якраз там не буде.

“Після комунізму, коли відкрилися всі дороги, всі йшли до церкви. Зараз же відносно віри всі вже визначилися. Хтось не вірить взагалі і не хоче вірити, хтось вірить у гроші, хтось обрав компроміс із совістю, бо в нього бізнес і йому невигідно вірити. Є ж такі, хто в пошуку і тим, хто слухає, я намагаюся донести Слово Боже. Я співаю некомерційну музику, тому не можу вважатися конкурентом іншим співакам. Та все одно є такі, кому мої пісні – як кістка в горлі, хто не хоче жодної згадки про Христа чи християнство”.

Ось такий він, Олег Майовський, людина, котра їздить із концертами не для того, щоб “бавити”, розважати публіку, а щоб спонукати людину до рефлексії та задуми над своїм життям, над відносинами. І надзвичайно приємно, що він виступив зі своїми піснями і в нашому Трускавці. “Я надзвичайно задоволений із приїзду Олега, навіть у нашій церкві його виступ приніс немалі плоди”, – зазначає пастор Анатолій Кузьмич і немає підстав йому не вірити. Якщо навіть одна людина змінилася під впливом виступу Олега Майовського, то праця його недаремна.

Володимир Ключак

(Переглядів 3 678 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

  • None found

Оголошення ТВ

  • Запрошуємо на роботу
    05.01.2023 | 16:23

    Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

  • Запрошуємо вивчати англійську мову!
    26.08.2022 | 15:47

    Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

  • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви