Для ефективного розвитку будівельна галузь потребує наступних реальних кроків – зміни формату контролю за будівельними майданчиками. Про це говорили 28 березня під час наради Голови Львівської обласної державної адміністрації Олега Синютки та Голови Державної архітектурно-будівельної інспекції України Олексія Кудрявцева з представниками провідних будівельних компаній, проектних та експертних організацій регіону. Під час зустрічі піднімались питання містобудівної ситуації в області та країні загалом, інвестиційна привабливість Львівщини, а також нагальні заходи для протидії незаконній забудові та вирішення будівельних конфліктів.
Олексій Кудрявцев відзначив, що на законодавчому та практичному рівнях створено умови для розвитку галузі та нарощування обсягів будівництва. Зокрема, впорядковано та спрощено дозвільні процедури, усунуто можливості для зловживань декларативним принципом та загальмовано появу нових незаконних будівництв. Важливим напрямком стала і зміна підходів у роботі органів архбудконтролю із суб’єктами містобудування.
Такі комплексні заходи дійсно демонструють позитивну динаміку: «Сьогодні ситуація дуже суттєво змінилась у системі держархбудконтролю. Минулого року ми ввели 84 нових виробництва на території Львівщини. Сьогодні маємо в супроводі 502 різних інвестиційних проекти. Це показує, що люди хочуть і мають можливість розвивати індустрію, виробництво. А виробництво не можливе без якісних змін у сфері будівництва. Ті пропозиції, які Держархбудінспекція ініціює перед Урядом та Верховною Радою, для того, щоб врегульовувати ситуацію, насправді, є позитивним кроком вперед. Крім того, сьогодні ми маємо фаховий склад держбудконтролю на Львівщині, що готовий до співпраці з бізнесменами», – зауважив Олег Синютка.
За словами Олексія Кудрявцева, на часі наступні заходи в реформуванні галузі – це зміна формату контролю за будівництвом, який має своєчасно надавати забудовникам інформацію про допущені помилки, а державі інструменти для запобігання неякісним будівництвам на ранніх етапах. Діючий порядок не забезпечує виконання цих завдань. При формуванні плану перевірок на рік важко спрогнозувати, на якій стадії перебуватиме об’єкт – початковій чи завершальній. Тож, непоодинокі випадки, коли через пізнє виявлення порушень, фактично усунути їх на об’єкті неможливо.
«Ми пропонуємо змінити систему держархбудконтролю, заклавши в неї нові принципи взаємодії із суб’єктами містобудівної діяльності. Зокрема, на перше місце потрібно поставити не каральні функції, а консультативну підтримку та партнерську взаємодію з бізнесом. Тобто метою контролю має стати не накладення штрафів у результаті виявлених порушень, а спільна робота для їх запобігання. Реальним кроком у цьому напрямку є відхід від планових перевірок та запровадження поетапного огляду робіт, а також перегляд системи застосування штрафних санкцій», – відзначив Голова Держархбудінспекції.
Чесний бізнес рівноцінно з державою зацікавлений в уникненні порушень та будівництві якісних і надійних об’єктів. Для забудовників, що мають намір зловживати, це шлях до унеможливлення діяльності: не отримавши засвідчення відповідності кожного етапу будівництва, ввести об’єкт в експлуатацію буде неможливо.
Під час перебування на Львівщині Голова Держархбудінспекції Олексій Кудрявцев разом з Головою Львівської облдержадміністрації Олегом Синюткою також оглянув нові потужності компанії «Оліяр» – одного з провідних виробників рафінованої соняшникової олії в Україні.
“Держархбудінспекція сьогодні змінює формати і стає ближчою до забудовників та інвесторів. Ми робимо все, щоб будувались такі нові об’єкти, які дають робочі місця та демонструють нашим західним партнерам, що в країні дійсно змінюються підходи та створюються умови для залучення інвестиції», – наголосив Олексій Кудрявцев.
Прес-служба ДАБІ України
ТОП коментованих за тиждень