11 липня пройшла чергова прес-конференція міського голови Дрогобича Олексія Радзієвського, остання перед його двотижневою відпусткою, яку Олексій Васильович планує провести в Хорватії (вже традиційно). А нещодавно мер Дрогобича побував на форумі міських голів в Іллічівську.
Олексій Радзієвський розповів, що в червні у Дрогобичі було проведено виїзне засідання колегії ОДА, в якому взяли участь керівництво Львівської ОДА, голови райдержадміністрацій, голови міст обласного підпорядкування, керівники територіальних органів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, керівники обласних установ та організацій, представники ЗМІ. Основні проблеми, які є у Дрогобичі, офіційно зареєстровані у рішенні колегії. Серед найбільш гострих проблем міста невирішеним залишається питання із бюджетними трансфертами. Чимало хворих із цілого регіону можуть отримати медичну допомогу лише у Дрогобичі. Це відбивається на міському бюджеті. “Допускаються серйозні перекоси в управління економікою міста Дрогобича, не по нашій вині, звичайно, – зазначив мер Дрогобича. – Продовжує існувати бездарна, безграмотна практика формування міського бюджету за так званими формульними розрахунками. Лише в медицині 12 мільйонів гривень цього року витрачається на лікування хворих з інших адміністративних одиниць – Борислава, Трускавця, Дрогобицького, Самбірського, Стрийського районів. В той же час ніхто не хоче віддавати свої кошти на інші території. Це повинно здійснюватися в автоматичному режимі”.
Бюджет Дрогобича недоотримує 40% надходжень. Проведено нараду, на якій проаналізовано стан виконання дохідної частини міського бюджету. Участь у нараді взяли начальники податкової служби, прокуратури, міліції, пенсійного фонду, міського центру зайнятості, керівники відділів та управлінь міської ради. Причиною цього є неналежна ситуація із платою за землю, легалізацією робочих місць, податкових боргах та ін. На кожному другому перевіреному підприємстві виявлено нелегальних працівників. Загалом, кількість нелегальних робочих місць у Дрогобичі – близько 6 тис.
Невиконання плати за землю становить 357 тис. грн.. За прогнозами, при впорядкуванні земельної плати за новою грошовою оцінкою до міського бюджету надійшло б 2,5 – 3 млн. грн.. Виконання фіксованого податку становить 88 %, недобрано до міського бюджету 30 тис. грн. Податкові борги сягають 8 млн. 180 тис. грн.., борги із виплати зарплати – 6 млн. 660 тис. грн., борги з оренди нежитлових приміщень – 1 млн. 68 тис. грн. Заборгованість за розміщення рекламних засобів становить 90 тис. грн. Усі структури мають активізувати свою діяльність у напрямку тісної співпраці і основним алгоритмом виходу із цієї ситуації повинні бути спільні дії для наведення порядку у місті.
Станом на 1 липня заборгованість із виплати зарплати допустили 30 підприємств на суму 6 600 млн. грн.. Серед них, зокрема, 20 економічно активних підприємств на суму 4072,3 тис. грн.,4 підприємства банкрути на суму 619,9 тис. грн.,8 економічно неактивних підприємств на суму 1726,6 тис. грн. та 2 підприємства комунальної власності на суму 420 тис. грн.
У рамках проведення роботи з легалізації робочих місць комісія виконавчого комітету Дрогобицької міської ради, до якої, зокрема, були залучені працівники ДАІ, перевірили роботу 15 таксі. Виявилось, що лише 5 мали дозвільні документи, решта їздять нелегально. Така пропорція є в цілому по місту – кожне третє таксі їздить нелегально. А в Дрогобичі працює приблизно 400 таксомоторів.
У Дрогобичі в рамках програми вивезення твердих побутових відходів буде придбано 3 сміттєвози, 170 контейнерів, відремонтовано 35 контейнерних майданчиків і облаштовано 10 нових майданчиків.
Вже восени дрогобицькі приміщення онкологічного диспансеру, відділення дитячої лікарні, школи №9 і муздрамтеатру опалюватимуть котельні на альтернативному паливі. Тривають роботи із закладки фундаментів під 4 котельні, які й обслуговуватимуть вищеназвані заклади. Протягом липня завезуть обладнання і приступлять до його монтажу з тим, щоб вчасно розпочати опалювальний сезон. Якщо зима покаже, що котельні працюють гарно, забезпечують належний температурний режим, то на наступний рік ми розробимо програму переходу на облаштування котелень на альтернативному паливі».
Турецька компанія «Онур» виграла тендер на ремонт доріг у Дрогобичі і до листопада має відремонтувати дороги, включені в програму Євро-2012. На це держава виділяє 30 мільйонів гривень, область 18, а місто – 4. Пан Радзієвський зазначив, що є багато скептиків, “які насміхаються над планами стосовно доріг, але ми їм носа втремо!”. Саме на підготовці до Євро-2012 зосереджена тепер влада Дрогобича, тому вона “не розмінюється на дрібниці”. Таким чином питання ремонту даху в Палаці мистецтв чи рятування церкви святого Юра в місті Котермака – питання вже року наступного, якщо не більш віддаленого часу.
В листопаді Дрогобич відвідає інспекторська перевірка, яка перевірить готовність дрогобицького стадіону. Будуть встановлені під трибунні приміщення з Інтернет-залами для проведення прес-конференцій, та головне – це ядро футбольного поля, яке має бути відповідним чином облаштовано, щоб трава не вигоряла, щоб було освітлення відповідне і вдень і вночі. Олексій Радзієвський продемонстрував, які “антивандальні” стільці будуть на стадіоні (дивись фото). Вартість такого одного стільця в Італії – 80 євро, в нас вони обійдуться дешевше в рази.
Відділ сім’ї, молоді та туризму виконавчого комітету Дрогобицької міської ради через ЗМІ оголосив про проведення конкурсу на створення емблеми-логотипу «Євро-2012 у Дрогобичі». Його зображатимуть на банерах, сувенірній продукції, яку у Дрогобичі планують виготовляти у ході підготовки до Євро-2012.
Сміттєпереробний завод збудують за допомогою іспанців взамін за концесію землі на 25 років (2 гектари), розмістять його на земельній ділянці між Дрогобичем та Стебником. Для будівництва такого заводу потрібно біля 100 мільйонів євро, тому проект Михайла Сендака щодо будівництва із співфінансування Олексій Радзієвський вважає нереальним, а самого Сендака – людиною, яка говорить багато, та не каже головного. “В якій тумбочці у нього лежить 40 мільйонів євро?” – риторично запитував дрогобицький мер, маючи на увазі, що спів фінансування проекту хоча б на 40% – це кошти, нереальні та не підйомні не лише для районного чи міського бюджетів, але і для бюджету обласного.
На завершення варто додати, що мер Дрогобича не дає розслаблятися своїм підлеглим – на понеділковій нараді зранку 11 липня він влаштував їм “Льодове побоїще”, прокоментувавши це так: “Я дав їм зрозуміти, що у Радзієвського та в його команді з прохолодцем працювати не вийде”. Себе мер порівняв із батьком, котрий “інколи повинен гримнути за баловство”.
З метою недопущення збитковості “Пельменної” та кафе “Надія” як складових комплексу ресторану “Берізка” і пройде приватизація цього комунального майна – за це з подачі мера проголосували депутати ДМР минулого тижня на сесії. Меру дивно, як ресторанний бізнес може бути збитковим, а колектив із 17 чоловік має невиплачену зарплату в сумі 400 тисяч гривень. “Не реагувати на це ми не мали морального права”, сказав мер Дрогобича.
Завершилася прес-конференція у Дрогобичі за горнятком чаю з печивом та цукерками – це організувала спеціаліст відділу забезпечення діяльності виконкому ДМР Леся Ясюра, якій дякуємо і за це, і за запрошення на захід.
Володимир Ключак
ТОП коментованих за тиждень