Орест Нагірський: «Спектр використання декоративної свічки є досить широкий»

05.03.2020 | Filed under: Публікації

У Трускавці проходять майстер-класи з виготовлення декоративних свічок. Вони відбуваються у приміщенні Трускавецької свічкової мануфактури «Файна свічка» (вул. Стебницька, 5).

Бажаючі своїми руками з сирого матеріалу (парафіну) можуть сотворити справжнє диво. Проводить майстер-класи Орест Нагірський, для якого виготовлення свічок з незвичного хобі перетворилося у справу всього життя.

З Орестом Нагірським про декоративні свічки та їхнє практичне застосування спілкуємося під час майстер-класу для підопічних Служби у справах дітей Трускавецької міської ради.

– Пане Оресте, як і коли у Вас виникло бажання займатися виготовленням декоративних свічок?

– За освітою я геолог. Але так склалися обставини, що ще під час своєї роботи я на каналі «Discovery» зацікавився фільмом про виготовлення свічок. І вирішив спробувати сам виготовляти свічки. Почав шукати майстрів в Україні, обладнання, почав цікавитися процесом та умовами виготовлення свічок. Це було 6 років тому.

Знайшов обладнання, знайшов тих, хто займається оптовою торгівлею парафіном, стеарином та іншим необхідним товаром (гніт, барвник, ароматизатор). Ціна мене здивувала, бо устаткування вартувало не тисячі гривень, а тисячі доларів. Тож свою першу установку для підігріву парафіну я зробив сам. Другу, вдосконалену, також зробив сам.

Перша власна свічка в мене вийшла не дуже презентабельна. До речі, вона в мене зберігається по сьогодні. Але поволі майстерність вдосконалювалася, і я дійшов до свого теперішнього рівня. Про свій рівень не я так кажу, бо не пасує самому себе хвалити. Це так кажуть інші свічкові майстри, а нас не так багато в Україні.

Зараз проводжу майстер-класи, і бачу як люди захоплюються, коли з-під їхніх рук виходить таке диво як венеціанська свічка. Бо декоративну свічку ще називають венеціанською або різьбленою.

Майстер-класи проводжу і в майстерні, і в санаторіях міста, і на свіжому повітрі під час різноманітних фестивальних заходів.

– У логотипі Трускавецької свічкової мануфактури «Fine candle» є напис «since 1826». Що означає ця дата?

– Ще до появи «Нафтусі» у Трускавці видобували нафту й озокерит. Відповідно у Трускавці було багато свічкових майстрів. Читаючи про історію виробництва свічок, я знайшов згадку про першого свічкового майстра з 1826 року. І вирішив, що варто продовжити справу трускавецьких свічкових майстрів, традицію виготовлення свічок.

Нагадаю, що офіційною датою заснування курорту у Трускавці є 1827 рік. Отже, свічки тут почали виготовляти трохи швидше, ніж лікувати людей.

– Які матеріали використовуєте для виготовлення свічок?

– Свічки виготовляються з парафіну П-2, який при згорянні не виділяє шкідливих речовин. Це так званий харчовий парафін подвійної очистки (бо є ще технічний – однієї очистки). Парафін є нафтопродуктом, очищеним до стану, який можна використовувати для виготовлення свічок.

Використовуємо натуральні барвники, які застосовуються при виготовленні дитячих олівців. Також використовуємо натуральні ароматизатори, які є витяжками з натуральних продуктів.

Отже, при згорянні така свічка не виділяє шкідливих речовин.

– Для багатьох свічка потрібна лише на Святий Вечір, ну може ще на романтичну вечерю. А як ще можна застосовувати декоративні свічки?

– Насправді спектр використання декоративної свічки є досить широкий. Окрім згаданої Вами святовечірньої свічки варто мати красиву стрітенську свічку – її ще називають «громничною», бо вірять, що вона оберігає від грому, бурі, граду та всіляких негараздів. До Великодня можна виготовити свічку у формі писанки або просто красиву свічку для великоднього кошика. До дня святого Валентина виготовляємо свічки у формі сердечок.

Декоративна венеціанська свічка – це хороший подарунок з будь-якої важливої нагоди. Красива свічка може бути пам’яткою з нагоди таких знаменних дат як хрещення дитини чи Перше Причастя. Ці свічки зберігаються як пам`ятка про такі важливі події не те що роками, а десятиліттями, інколи до кінця життя.

Запалена свічка під час святкового обіду чи романтичної вечері створює особливу ауру, настрій, відрізняє особливі святкові дні від буднів. У християнській традиції вважається, що запалена свічка очищує повітря, приносить мир та благодать. Тож запалювати свічки можна не лише в церкві, але і вдома. І не просто можна, а треба.

– Ви не згадали за 8 Березня, День Жінки,  а цю дату в нас теж дехто святкує…

– Так. До речі, саме до дня 8 березня у нас зараз розпочалася акція «Give Away». В рамках акції наша Трускавецька свічкова мануфактура «Файна свічка» організовує безкоштовний майстер-клас, на якому буде можливість виготовити власну свічку.

Умови конкурсу прості – підпишіться на наші сторінки в Інстаграмі та Фейсбуці https://www.instagram.com/finecandle/ та https://www.facebook.com/groups/FineCandle/. В коментарях на нашій сторінці слід позначити свого одного друга. Кількість коментарів необмежена. Переможців акції «Give Away» оберемо 8 березня о 21.00.

– І наостанок вкажіть Ваші контактні дані, якщо когось зацікавить участь в майстер-класі чи придбання декоративних свічок взагалі.

– Якщо хтось бажає взяти участь у майстер-класі і самостійно виготовити венеціанську свічку, або ж просто придбати її, то звертайтеся за тел. 097-964-17-00.

Спілкувався Володимир Ключак

(Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви