Біля 44% випускників 9-х класів покинули трускавецькі школи і перейшли на навчання у вищі навчальні заклади І – ІІ рівня акредитації (ПТУ, професійні ліцеї, коледжі), а також у дрогобицькі ЗОШ, зокрема в дрогобицький ліцей. Про це на понеділковій нараді 12 вересня повідомив начальник відділу освіти ТМР Михайло Шубак. Станом на сьогоднішній день у трьох трускавецьких школах навчається 1961 учень, це всього на 2 учні менше, ніж у попередньому навчальному році. Натомість кількість класів у школах скоротилася на три одиниці, що дало можливість зекономити значні кошти (6 ставок). Через це зросла середньостатистична кількість учнів у класах – у Трускавці вона становить 25,5 учнів.
Трускавець – єдине місто в області, де є приріст учнів перших класів. Майже повністю сформовані і групи в дитячих садочках. Триває процес формування гуртків. Цього року у Трускавці їх функціонуватиме значно менше, ніж торік і відповідно, буде менший відсоток учнів, охоплених позашкільною освітою (в попередньому році він становив 84%). Різко скоротять кількість гуртків із вивчення іноземної мови (їх було 17), керівники гуртків повинні перекваліфікуватися, щоб вести “творчі гуртки”. Не будуть функціонувати гуртки, чиї керівники у відпустці по догляду за дитиною, зокрема хореографічний. Невідомо що буде зі стрілецьким гуртком, який працював на базі СШ № 1, можливо, він буде діяти в СШ № 3.
Надзвичайно гостро стоїть і питання харчування дітей у школах. Наразі годують безкоштовно тільки ті категорії дітей, які підпадають під Постанову Кабміну, поза увагою залишилися діти з малозабезпечених родин, напівсироти, діти-інваліди. В мерії відділ освіти спільно з фінансовим управлінням рахують, чи має можливість заможна громада спільно з чесною владою прогодувати вищезазначені категорії трускавецьких дітей. Якщо їх і розпочнуть харчувати, то тільки після відповідного рішення міськвиконкому.
В цьому навчальному році не прийнято на роботу жодного нового вчителя, натомість на пенсію за вислугою років пішло 5 вчителів, бо з 1 жовтня цього зробити не можна буде через нове пенсійне законодавство. Та все одно більшість вчителів не працює на повну ставку, так, для прикладу, в СШ № 3 немає жодного вчителя, який би працював із повним тижневим навантаженням, повідомив Михайло Шубак.
Підходить до кінця процес тарифікації педагогічних працівників. Завершується цей процес і в Бориславі, інформує наше джерело із посиланням на тамтешнього очільника освіти Віталія Лесика. В Бориславі та Східниці цьогоріч за парти сіло 3 910 дітей, з них 398 першокласників.
ТОП коментованих за тиждень