ПАМ’ЯТКА: Якщо Вас укусила змія

11.05.2013 | Filed under: Акценти

З початку цьогорічного літнього відпочинкового періоду на території області почастішали випадки травмування людей внаслідок укусів зміями. Впродовж червня та початку липня місяців поточного року до лікувальних закладів Івано-Франківщини з діагнозом «укус » госпіталізовано 18 осіб. На щастя, обійшлося без летальних наслідків.

Територіальне управління МНС в області звертається до мешканців краю бути пильними під час відпочинку в горах, поблизу лісових масивів, в полі, на відкритій території, щоб уникнути біди.

Дії при укусі змії

Найбільш поширеною серед плазунів на території нашої області є гадюка карпатська.

При укусі змії не варто піддаватися панічним настроям. Уважно огляньте місце укусу. Якщо вкусила гадюка, то на тілі потерпілого залишаються сліди двох отруйних зубів (рідше одного) – кровоточиві ранки, що віддалені одна від одної на 1-1,5 см.

Симптоми при укусі змії: у місці потрапляння отрути спочатку відчувається сверблячка, через 10-15 хвилин починає розвиватися набряк, що досягає свого максимуму через 10-12 годин із моменту укусу. Пульсуючий біль у місці укусу, як правило, незначний. Злегка болючі лімфатичні вузли. Зазвичай, картина отруєння цим вичерпується, але в ряді випадків захворювання протікає більш тяжко. Хворий блідий, відчуває запаморочення, нудоту, страх, можливе (особливо при значних набряках) падіння артеріального тиску і непритомність.

При укусі змії категорично забороняється :

–         піддаватися паніці; хвилювання стимулює прискорення серцевого ритму, що сприяє швидкому проникненню отрути в кров; слід дихати повільно і глибоко;

–         накладати на уражену кінцівку джгут;

–         робити надрізи в місці укусу або припікати ранки;

–         вживати алкоголь;

–         займатися фізичною працею.

Дії при укусі змії:

– протягом 5–10 хвилин, злегка закусивши зубами шкіру, енергійно відсмоктувати отруту з ранок, спльовуючи кров; рот при цьому бажано періодично прополіскувати водою ( якщо до цього заходу вдатися не пізніше 3-5 хвилин із моменту укусу, то цим заходом вдається видалити до 40% отрути, яка не встигла потрапити в кровотік, але в ротовій порожнині не повинно бути саден, ранок і каріозних зубів);

–         продезинфікувати ранки (йодом, одеколоном, горілкою і т.п.);

–         зняти з ураженої кінцівки обручку, браслети, щільний одяг і взуття;

–         по можливості багато пити; в перші 2 години після укусу варто вжити не менше 3-4 літрів рідини (молока, води, неміцного солодкого чаю);

–         переміститися, якщо є можливість, у прохолодне затінене місце ( здійснювати тривалі переходи по жарі небажано і небезпечно);

–         бажана іммобілізація ураженої кінцівки для зменшення дренування отрути лімфатичною системою;

–         хворого варто доставити в найближчий лікувальний заклад, де йому нададуть кваліфіковану медичну допомогу і введуть протиправцеву сироватку;

–         якщо Ви знаходилися за кермом автомобіля, не намагайтеся вести машину самостійно, тому що після укусу з’являється запаморочення, що може призвести до аварії.

Як уникнути укусів зміями ?

–         у “зміїній” місцевості носіть щільне високе взуття;

–         не намагайтеся упіймати гадюку, або невідому змію;

–         не влаштовуйте нічліг біля колоній мишей-полівок та інших гризунів, в хащах чагарнику, тобто улюблених місцях полювання гадюки.

Дотримання правил безпечної поведінки допоможе Вам уникнути біди.

http://vkarpaty.org.ua/pimyatka-yakscho-vas-ukusyla-zmiya/

(Переглядів 119 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви