Парафія Покрови Пресвятої Богородиці м. Трускавця відзначила 20-літній ювілей заснування

16.10.2015 | Filed under: Публікації

14 жовтня парафія Покрова Пресвятої Богородиці м. Трускавця урочисто відзначила 20-літній ювілей свого заснування. З цієї нагоди святкову Божественну Літургію у парафіяльному храмі відслужив владика Ярослав, єпископ Самбірсько-Дрогобицький.

Звертаючись до вірних з проповіддю, єпископ наголосив: «Кожна Свята Літургія — це пережиття глибокої духовної реальності, коли в спільній молитві до Всевишнього єднається Небесна і Земна Церква». Саме цю дійсність в очевидний спосіб пережили в Х столітті християни Константинополя. Святий Андрій Юродивий під час молитви у храмі, піднявши очі до неба, побачив як Пресвята Богородиця, осяяна небесним світлом в оточенні ангелів і сонму святих, ступає повітрям над вірними, що молитовно благали про заступництво перед ворогами, які напали на місто. Богородиця молилася довгий час, а потім підійшла до престолу, зняла з себе сяюче покривало, яке носила на Пречистій Своїй голові, й розпростерла його над молільниками. Після цього війська противника відступили, а місто було врятовано.

Далі проповідник наголосив, що «образ Покрови Пресвятої Богородиці, яким вона покрила всіх людей у церкві — це образ її заступництва за нас, грішних і безпомічних». Подія Покрови не була поодиноким явищем. «Це щоденна реальність, яку переживають вірні християни», — наголосив єпископ. Завдяки Покрову Пресвятої Богородиці наша слабка людська молитва скріплюється її заступництвом і доноситься до Божого Престолу.

Відтак владика Ярослав сказав, що історія християнства підтверджує: «Впродовж віків Пречиста Діва Марія допомагала людям, робить вона це й сьогодні, заступаючись за нас у різних чудотворних місцях — у Люрді, Фатімі, Зарваниці, Грушові, Самборі тощо». Єпископ закликав вірних в подячних молитвах звеличити Пречисту Діву за все, що вона вчинила для нашого народу.

Після завершення богослужіння владика Ярослав привітав о. Володимира Бондарчука (адміністратора парафії) та вірних з храмовим святом і 20-літнім ювілеєм заснування парафії. Єпископ також привітав усіх воїнів і ветеранів визвольних змагань з Днем захисника України.

Відтак відбулась поминальна молитва за полеглих українських воїнів. Після цього владика Ярослав освятив пам’ятник воїнам Української повстанської армії, який було споруджено на пагорбі поруч з храмом на кошти Андрія Кульчинського. Автор і виконавець – львівський скульптор Юліян Квасниця.

о. Олег Чупа, прес-секретар Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ, джерело

(Переглядів 228 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо на роботу
  05.01.2023 | 16:23

  Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

 • Запрошуємо вивчати англійську мову!
  26.08.2022 | 15:47

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви