У Єпархіальному музеї в Трускавці відкрилась виставка «Церкви Сколівщини у старих світлинах»

16.11.2010 | Filed under: Некатегоризовано

15 листопада 2010 року в стінах Єпархіального музею відкрилась непересічна експозиція «Церкви Сколівщини у старих світлинах» з приватної колекції Ігоря Чудійовича. Колекція п. Ігоря становить понад 90 довоєнних світлин храмів Сколівського району.

Історія цієї виставки зовсім є проста. Вона виросла з глибини серця. Ці світлини є тими розсипаними перлами сакрального будівництва не тільки на Сколівщині, але й на Україні та світі. Збиралась ця колекція більше 20- ти років. Багато церков змінило своє обличчя не в кращу сторону, деякі з них втрачені назавжди, вони згоріли в полум’ї вогню. Це в с. Долинівка, Сопіт та ін.. Кілька з них розібрані та перенесено в інші місця, наприклад Кам’янка, Тисовець.

Митрополит Андрей Шептицький, світлої пам’яті патріарх Йосип Сліпий, Степан Бандера, та багато інших відомих осіб.

На Сколівщині, в славному селі Гребенові, в часи Австрії та Польщі стояла священича вілла, куди неодноразово приїжджали Митрополит Андрей Шептицький, світлої пам’яті патріарх Йосип Сліпий, Степан Бандера, та багато інших відомих осіб.

В 2009р. у Великодну суботу п. Ігорю подарували старе оригінальне фото, на якому зображена група священників та інших осіб на чолі  Митрополита Андрея Шептицького, його брата Климентія Шептицького та інших духовних осіб та барона Гроеделя, власника довколишніх лісів. Світлину знайшли за портретом Тараса Шевченка, що висів на стіні більше 70 років у хаті Тадея Тичинського. Як туди вона попала!!! Невідомо. Відомо лише те, що п. Тадей працював у барона Гроеделя поштарем. Щось на тій світлині було дуже важливе, що пан Тадей сховав так майстерно дуже розумно. Він знав,що пройдуть десятки років світлина буде знайдена для нащадків, як велика цінність. Адже навіть в радянські часи портрет Тараса Шевченка  висів практично у всіх свідомих українців. Т.Шевченко був у пошані. Якщо б світлину знайшли, то пан Тадей гірко поплатився б десятками років каторги на Сибірі, а можливо життям. Ось так світлина збереглася приклеєною до картонки до середини, внутрішньої сторони портрета, а зовнішньою до стіни, як звичайна картонка, так вона дійшла практично в ідеальному стані до наших днів.

В митрополичій обителі в Гребенові тричі в 1931-1933-1935рр. проводилися реколекції для священників з шести деканатів. Усю цю історію донесли нам світлини з їх зустрічей, що експонуються в нашому музеї.

Отож справді є дуже важливе значення цієї фотовиставки, оскільки завдяки ентузіазмові та наполегливій збиральницькій праці п. Ігоря є збережена історія храмів Сколівщини та їх первісний вигляд.

Тарас Шафран, директор Єпархіального музею

(Переглядів 79 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви