Під опікою Матері Божої

22.09.2010 | Filed under: Некатегоризовано

Посвячення статуї Божої Матері «Пресвятая Богородице, спаси нас», лунали над курортним парком Трускавця слова церковного піснеспіву з Акафісту до Пречистої Діви Марії в Її свято, 21 вересня. Тут відбулося посвячення статуї Матері Божої, а фактично – відновлення історичної справедливості, адже за Польщі фаянсова фігура Діви Марії тут стояла. Комуністи, зайнявши наш край, зруйнували фігуру, розбивши її таємно, яко таті, вночі. І тільки тепер, в 2010 році, Цариця Неба та Землі повернулася, щоб зайняти місце, присвячене їй нашими предками.

Хоча на мальовничому пагорбі були встановлені так звані «сталінські» «Олені» небриті і неголені, а згодом «Мавка та Лукаш» як персонажі Лесиної «Лісової пісні», все ж корінні мешканці це місце інакше не називали як «Под Матков Босков», що з польської перекладається як «Під Матір’ю Божою». І хоча на освячення чомусь римо-католицьких священиків не запросили, все ж дійство було направду грандіозне та одухотворене. Воно мало зовсім інший

Под Матков Босков

характер, ніж фестиваль, який проходив буквально кількома хвилинами раніше на центральній площі. Статечні трускавецькі господарі, відомі в місті люди, церковна процесія з хоругвами, духовна музика та духовні піснеспіви. А ще майже повна відсутність на цьому духовному святі побожних депутатів, яким часто привиджається невідомо що. А ще відсутність зайвого пустослів’я, непотрібної балаканини, адже тут душа спілкувалася з Богом і спілкуватиметься і надалі. І неважливо, чи тут буде проходити місцевий, чи приїжджий, тут можна буде в тиші, в оазисі мальовничої місцевості, змовити молитву, маючи перед собою образ Тієї, що породила Спасителя світу.

Під проводом отців з церков святого Миколая, святого пророка Іллі та Покрови Богородиці Петра Івасівки, Ярослава Шафрана та Володимира Боднарчука було відслужено Акафіст, освячено фігуру. Надзвичайно змістовна проповідь отця-декана Петра припала до душі кожному. Він був головним ініціатором відновлення фігури, ГО «Рада старійшин» звернулася теж з таким проханням до міського голови, а той профінансував спорудження з коштів власних та членів сім’ї. Виступили і Іван Скибак, і Мирослав Бурик, і, безсумнівно, наш міський голова, жертводавець, який не розголошує про наміри чи плани, а скромно працює і скромно робить – для Бога та Його слави, а не для партій чи слави людської.

Кульчицький на посвяченні

Вишуканою була і концертна програма, яка вдало поєднувалася зі сценарієм заходу, підготовленим відділом культури. Вела дійство заввідділу Світлана Ковальчин, виступив чарівний скрипаль зі Львова Олег Кульчицький.

Відродження духовності, акцентування на Божих заповідях, внутрішній спокій та впевненість у Господній підтримці – через призму майбутніх виборів це набагато вартніші цінності, ніж ті, які проповідують чи сповідують опоненти Божих людей, зациклені на партійності, заполітизовані, заангажовані у вирішенні виключно своїх справ. Якщо Бог є на першому місці, тоді все буде на своєму місці і нам дуже приємно, що не тільки ми в «Трускавецькому віснику» поділяємо таку думку, а що вона співзвучна з думками та діями нашого міського голови.

Володимир Ключак

(Переглядів 78 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо вивчати англійську мову!
  26.08.2022 | 15:47

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

 • Потрібен викладач англійської мови!
  26.08.2022 | 15:45

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової: потрібний викладач англійської мови! Вимоги: – Вища освіта за спеціальністю, – Досвід роботи від 1 року, досвід підготовки до ЗНО та міжнародних екзаменів, – Високий рівень володіння англійською (С1-С2), – Бажання працювати та розвиватись, – Творчий підхід до роботи, – Порядність, пунктуальність, відповідальність, – Сумлінне ставлення до роботи, Що ми […]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви