Усі районні державні адміністрації повинні до цієї п’ятниці підготувати паспорти об’єднаних територіальних громад (ОТГ) у своїх районах і в електронному та паперовому вигляді передати їх в обласну державну адміністрацію. Таке завдання заступникам голів РДА, відповідальним за реформу децентралізації, дала заступник голови Львівської облдержадміністрації Ірина Гримак під час наради 3 серпня.
Як повідомив радник голови ЛОДА з питань децентралізації Віталій Корецький, на сьогодні в області є 22 ініціювання зі створення об’єднаних територіальних громад. Проте необхідні пакети документів наразі надали лише три громади. У інших цей процес гальмують голови окремих сіл, котрі не дають згоди на створення ОТГ.
Відтак Ірина Гримак зобов’язала скласти графік зустрічей голів РДА з тими сільськими головами, які стоять на заваді створення ОТГ. За її словами, сільським головам передусім треба роз’яснювати економічні переваги ОТГ та ризики не об’єднання, які існують у зв’язку з великою кількістю дотаційних сільських рад.
Своєю чергою, Віталій Корецький, відповідаючи на питання, що робити у випадку, якщо окремі сільради не хочуть об’єднуватися у межах існуючого проекту перспективного плану, а бачать себе в інших ОТГ, підкреслив, що змін у цей документ через це вносити не будуть. Адже це призведе до руйнування перспективного плану, який базується на фінансово-економічних розрахунках.
Консультант проекту Пульс Асоціації міст України Галина Гречин заявила: “Не можна залишати наодинці з проблемами голів тих місцевих рад, які працювали зі своїми громадами, де ради дали згоду на об’єднання, але в результаті можуть залишитися ні з чим. Адже утворення ОТГ не відповідно до перспективного плану не дозволить цим громадам отримати державні субвенції та дотації”.
Галина Гречин також нагадала, що згідно з чинним законодавством державну підтримку, медичну та освітню субвенцію отримують громади, об’єднані відповідно до перспективного плану.
Прес-служба Львівської ОДА
ТОП коментованих за тиждень