У грудні в Палаці культури ім. Т. Шевченка відбулася звітно-виборна конференція профспілкової організації ЗАТ «Трускавецькурорт», на яку було запрошено ряд профспілкових високопосадовців та керівництво товариства. Не оминув цю подію і голова Наглядової ради ЗАТ «Трускавецькурорт» Павло Якубенко. Ми ж, у свою чергу, скористалися моментом і взяли розгорнуте інтерв’ю у Павла Павловича, в якому він розповів про наступне.
– Павле Павловичу, і все ж таки 2012 рік видався кращим за показниками, ніж попередній. Завдяки чому?
– Це заслуга всього нашого колективу. Ми стали працювати економніше та ефективніше. Окрім цього більш зрілими стали керівники філій. У нас пройшла певна ротація керівного складу. На зміну старшому поколінню прийшли молоді, амбітні та перспективні люди. Це дало свої результати. А показники дійсно кращі. Не все вдалося в цьому році, але плани та поставлені завдання ми виконали.
– Ви на одній із спільних нарад із профспілковим активом товариства висловили думку про повернення до практики роботи фонду соціального страхування часів Радянського Союзу, коли робота з розподілу путівок розпочиналася з вересня поточного року на січень наступного. Чи вдалося щось зробити в цьому напрямку?
– Не будемо вихваляти фонд соціального страхування часів Радянського Союзу. В порівнянні з тим, що було, ФССУ сьогодні відіграє важливу роль для людей з малими статками. Завдяки путівкам Фонду вони мають можливість поїхати на відпочинок на море чи на лікування на курорти України. Стабільність Фонду соціального страхування – це віддзеркалення стану справ у державі. Але та робота, яку проводить ФССУ – це велика справа.
Ми постійно спілкуємося з керівництвом Фонду, отримуємо путівки і тим самим робимо одну спільну важливу справу в оздоровленні та лікуванні людей.
– Чи вдалося досягнути очікуваного від відкриття «Міротелю»? Адже «Євро-2012» не оправдало сподівань міста-курорту?
– Я б напряму не пов’язував будівництво цього санаторію із футбольним чемпіонатом. Це було передбачено в генеральному плані розвитку та розбудови, який ми прийняли ще в 2004 році. До речі, як і створення скверу відпочинку ім. Івана Франка на території прилеглій до «Міротелю». Все це та реконструкція наших вілл, побудова інших об’єктів відображені і в договорі про співпрацю між ЗАТ «Трускавецькурорт» та Трускавецькою міською радою, який підписано в 2006 році. На жаль, мерія порушила ці угоди, зокрема, в питанні облаштування скверу ім. І. Франка.
Що стосується «Євро-2012», то скажу, що від його організації ми не отримали жодної копійки. Наші пропозиції були направлені в Кабінет Міністрів України, інші відповідні інстанції. Ми були готові прийняти гостей на рівні 3500 людей. Усі умови були створені: комфортабельні номери, діагностичний центр, двадцятип’ятиметровий басейн і таке інше. Свої зобов’язання ми виконали. Але на жаль, усі команди, як і їх вболівальники розмістилися на час Євро в Польщі. Що сталося те сталося. «Міротель» – це перш за все об’єкт передбачений генпланом із реконструкції та розвитку.
– Причиною ускладнення стосунків міської влади Трускавця і ЗАТ «Трускавецькурорт» свого часу стало питання експлуатації свердловин. Безпідставні напади та численні перевірки контролюючими органами так ні до чого не призвели.
– Я б так не сказав. Є проблеми взаємовідносин. У тому числі стосовно збереження та експлуатації надр. На жаль, кожна наша дія з оновлення, збереження свердловин викликає з боку мерії незрозумілу реакцію протидії. А чому керівництво міста не говорить про прийняття рішення про присвоєння Трускавцю статусу державного курорту? Бо їм це невигідно?
Ми отримали ліцензію на користування цими надрами і у нас є ГГРЕС, яка займається видобутком та постачанням споживачам мінеральної води, обслуговуванням бюветів, свердловин та дотримання стану зон санітарної охорони. Зараз ведеться перезатвердження запасів мінеральних вод. На все це витрачаються чималі кошти.
Починаючи з 2005 року, коли було утворено ЗАТ «Трускавецькурорт», збоїв у постачанні мінеральних вод споживачам не було. І це велика заслуга колективу та працівників гідрогеологічної режимно-експлуатаційної станції.
– У році, що минає, на мою думку, відбулося дві важливі події в житті товариства, які варто виділити. Це відкриття вже згадуваного «Міротелю» та звітно-виборна конференція профспілкової організації ЗАТ «Трускавецькурорт» і прийняття нового колективного договору…
– Це перемога та заслуга нашого товариства. «Міротель» отримав вперше в Україні приз «Відкриття року», як об’єкт сфери курорту.
Стосовно звітно-виборної конференції, то це, як ви зауважили, важлива подія, тому що вона підбила підсумки нашої роботи за два останні роки. А прийнятий колективний договір на 2013-2014 роки – це документ, який підкреслює зобов’язання та співпрацю керівництва ЗАТ «Трускавецькурорт» і профспілкової організації товариства.
– Співпраця між керівництвом ЗАТ «Трускавецькурорт» та профспілковою організацією є доволі конструктивною. Ви активний прихильник такої моделі роботи підприємства. Чому саме так?
– У нас є єдина команда, яка працює на вирішення проблем, яка показала себе зрілою командою однодумців. Це відзначили на звітно-виборній конференції голова Львівського обласного комітету профспілки працівників охорони здоров’я Юрій Білий, голова об’єднання профспілок Львівщини Роман Дацько, голова центрального комітету профспілок України Вікторія Коваль.
Бойова та професійна профспілкова організація ЗАТ «Трускавецькурорт», очолювана Іваном Терещуком, з розумінням відноситься до усіх питань, які виникають у процесі роботи і завжди конструктивно підходить до їх вирішення.
– Здоровий спосіб життя – один з пріоритетів на підприємстві. Це також приклад для наслідування іншим. Особливо в Трускавці – місті-курорті…
– Я прихильник такого пріоритету. Сам, за можливістю, роблю зарядку. Це дуже важливе завдання. Здорова людина живе і працює краще. Для цього ми проводимо різні спортивно-масові заходи, спартакіаду тощо. Треба думати про розвиток дитячого спорту, створити спортивну базу. Як це все виглядатиме – поки що думаємо. Але такі наміри є, і гадаю, що вони будуть втілені в життя.
– Хочеш краще жити – треба краще працювати. Це Ваше гасло?
– Чому так? Виходячи з розвитку суспільства, можна побачити, що воно розвивається тільки тоді, коли розвиваються виробничі сили. «Краще жити» – аби наші люди могли отримувати кращу зарплату, мали більше можливостей для втілення своїх планів. «Краще працювати» – це більше робити для відпочивальників, для колективу. Забезпечувати його кращим обладнанням, передовими технологіями тощо. Оце моє особисте розуміння вислову: «Хочеш краще жити – треба краще працювати».
– На завершення нашої розмови два слова про зміну структури товариства, яке планує замість ЗАТ стати ПрАТ. Адже багатьох необізнаних з юридичними тонкощами працівників це питання дуже хвилює.
– Так вимагає прийнятий Закон в Україні аби товариства стали більш відкритими, а держава могла впливати на роботу підприємств. Щоб власники дотримувалися своїх зобов’язань перед колективами. Ми теж брали на себе зобов’язання і дотримуємося їх.
– Ваші побажання напередодні Новорічних та Різдвяних свят.
– Як голова Наглядової ради ЗАТ «Трускавецькурорт» усім працівникам товариства, їх сім’ям, бажаю міцного здоров’я, гарних свят. Щоб у кожного було як то кажуть і на столі, і у коморі.
Бажаю Вам усе погане залишити в старому році, а добре взяти з собою в новий 2013 рік.
Підготував В.Стецько, газета «Трускавецькурорт», грудень 2012 р.
ТОП коментованих за тиждень