Пеню за комунальні послуги – вимагаємо скасувати !

15.05.2012 | Filed under: Публікації

Сьогодні у вівторок 15 травня 2012. Львівська обласна рада звернулась до Голови верховної ради і премєр-міністра України з вимогою:

ЗВЕРНЕННЯ

до Голови Верховної Ради України та Прем’єр-міністра України

з вимогою не допустити запровадження практики нарахування пені за невчасну оплату житлово-комунальних послуг

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 19 квітня 2012 року оприлюднило проект Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про житлово-комунальні послуги (щодо нарахування пені за несвоєчасну та/або не в повному обсязі внесення плати за житлово-комунальні послуги)”.

Згідно з цим документом, у разі несвоєчасного (або не в повному розмірі) внесення плати за житлово-комунальні послуги споживач зобов’язаний сплачувати пеню в розмірі 0,1% від суми простроченого платежу, яка нараховується за кожен день прострочення, але не більше, ніж загальна сума заборгованості. Зміна встановленого розміру пені за погодженням сторін не допускається.

Слід підкреслити необґрунтованість будь-яких сподівань ініціаторів цього документа на значний позитивний ефект від можливого ухвалення такого закону. Якщо певна частина громадян внаслідок соціальної незахищеності, малозабезпеченості чи несвоєчасної виплати заробітної плати та інших грошових виплат не може своєчасно оплачувати житлово-комунальні послуги, то вона тим більше не зможе сплачувати відповідні послуги, збільшені на суму нарахованої пені.

Вважаємо, що ухвалення такого законопроекту лише призведе до збільшення суми заборгованості споживачів житлово-комунальних послуг, а  для малозабезпечених громадян  перетворить цю заборгованість у безнадійну, внаслідок чого можливе її стягнення за рахунок належного цим особам житла та іншого майна.

Львівська обласна рада вимагає не допустити ухвалення будь-якого нормативно-правового акта про встановлення пені за оплату житлово-комунальних послуг як такого, що спрямований на погіршення соціально-економічного стану в суспільстві та поглиблення кризових явищ у сфері житлово-комунального господарства.

Прийнято на XVI сесії Львівської обласної ради VI скликання 15 травня 2012 року

Про звернення до Голови
Верховної Ради України та
Прем’єр-міністра України
з вимогою не допустити
запровадження практики
нарахування пені за невчасну
оплату житлово-комунальних послуг
Відповідно до частини 2 статті 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”,  враховуючи звернення депутата обласної ради  М. Задорожного, Львівська обласна рада
ВИРІШИЛА:
1. Звернутися  до Голови Верховної Ради України та Прем’єр-міністра України з вимогою не допустити запровадження практики нарахування пені за невчасну оплату житлово-комунальних послуг.
2. Контроль за виконанням рішення покласти на голову обласної ради О. Панькевича.
Голова обласної ради                                    Олег ПАНЬКЕВИЧ


(Переглядів 124 , 1 переглядів сьогодні)
Tags: , , , ,

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви