Всі аналітики в один голос відзначають, що Україна розташована на геополітичному перетині шляхів, культур Сходу і Заходу, Азії та Європи. На Сході головною є повага до держави, Європа ж людино центрична. В Україні ж на перетині цих двох філософій скомбінувалася страшна суміш, коли немає поваги ні до держави, ні до людини. Такі думки чомусь приходять в голову, коли вкотре заглиблюєшся в проблеми переходу, ні не між культурами чи цивілізаціями, а між будинками.
Мешканці будинків № 64 і 70 на вулиці Стебницькій вели війну за пішохідний перехід між їх будинками останні роки три. Нагадаємо, рішенням виконкому від 27.10.2005 року Супрунюку П.М. було дозволено реконструкцію переходу між будинками №№64-70 для влаштування зуботехнічної лабораторії. Невдовзі новий власник спільного переходу зруйнував добротні гранітні сходи, натомість поставив якусь пародію, обгородив територію. Люди одразу виступили проти таких дій, об’єдналися, писали в різні інстанції, перед виборами їх підтримували різні політики. Спільними зусиллями вдалося досягти певної перемоги – замороження будови ще в стадії зародку. Прокуратура Львівської області встановила, що дозвіл на виконання будівельних робіт інспекцією держархбудконтролю видано всупереч вимогам Законів України «Про планування і забудову територій», «Про архітектурну діяльність» та Положення про порядок надання дозволу на виконання будівельних робіт. За результатами перевірки справу було передано до Господарського суду Львівської області. Роботи припинилися…За огорожею утворився смітник…
Та цього року перед Великоднем в переході мешканці знову помітили активність. Якісь робітники фарбували паркан, вивозили сміття. Навчених гірким досвідом людей такий запал не втішив, а швидше злякав: хто і чому почав це прибирати, чи означає це, що Супрунюк знову розпочне будову, інакше б не вивозив сміття? тощо. У робітників добитися чіткої відповіді було неможливо. Ще цікавішою виявилася відписка, яка надійшла мешканцям з КП «Наше місто» за підписом в. о. генерального директора Копко Т.М. Подаємо цей шедевр дослівно: «Адміністрації підприємства не відомо, хто почав виконувати роботи по перебудові сходів у переході і залишив пішохідний перехід після будівельних робіт у зруйнованому стані.
Органи місцевого самоврядування не володіють інформацією про виконавця будівельних робіт у переході.
При наявності інформації про виконавця будівельних робіт прошу надати таку інформацію адміністрації підприємства.» Тобто головне і тоді єдине комунальне підприємство в місті, яке безпосередньо підпорядковується міській раді, «морозиться» і пропонує людям зайнятися приватною пошуковою діяльністю, самим знайти виконавця робіт. А спитати «хто почав виконувати роботи і залишив перехід у зруйнованому стані» пан Копко Т.М. мав би у нинішнього секретаря Трускавецької міської ради Петра Шумина, який у 2006 році будучи начальником інспекції держархбудконролю саме і видав дозвіл № 6-РК-6 на виконання реконструкції внутрішньо будинкового переходу на вул. Стебницькій 64-70, а протести мешканців називав людською заздрістю… Нагадуємо, вказаний дозвіл прийнятий з порушенням вимог чинного законодавства і підлягає визнанню нечинним.
Після звернення мешканців в редакцію, все ж таки пробуємо дізнатися, хто ж проводив роботи перед Великоднем і кому зараз належить земля між будинками? Це виявляється зовсім непросто. Начальник управління земельних ресурсів Ростислав Карпович не знаходить двох хвилин на спілкування з журналістом, його підлеглі без санкції начальника також не дають жодної інформації у чийому ж підпорядкуванні зараз земельна ділянка між будинками №№64-70 на вулиці Стебницькій. Лише головний спеціаліст управління житлово-комунального господарства і будівництва Галина Ісмагілова повідомила, що ділянку між будинками вилучено у Супрунюка П.М. і долучено до земель резервного фонду міської ради. Прибирання здійснено силами КП «Парк курортний», оскільки був припис санстанції про забруднену прилеглу до будинків територію. Тож побоювання людей безпідставні – ніхто нічого в переході не будуватиме. Поки що…А як далі розвиватимуться події, чи оскаржуватиме колишній власник рішення суду загадувати не можна…
Іра Циган, газета “Франкова криниця Підгір’я”
ТОП коментованих за тиждень