Перші наслідки нового місцевого бюджету Борислава, або Свавілля чиновників

До мене, як до депутата Бориславської міської ради, звернулися педагогічний та батьківський колективи, громадськість мікрорайону Губичі з таким зверненням:

«Педагогічний та батьківський колективи Бориславської ЗОШ І-II ступенів № 9 звертаються до Вас за допомогою з приводу захисту нашої школи від сваволі чиновників міської ради, які намірилися закрити 7 і 8 класи нашої школи.

Бориславська ЗОШ № 9 – одна з найстаріших шкіл міста. Цього року школа відзначатиме 180-у річницю від дня свого заснування. Не одне покоління губичан здобувало тут освіту. Навіть у роки двох світових війн наш навчальний заклад не припиняв роботу. А на 19-ому році Незалежності України знайшлись чиновники, які запропонували закрити два класи в Губичах, позбавити наших дітей права вчитися в рідній школі, яку заснували і будували для них їхні діди і прадіди.

Школа збудована коштом губицької громади, яка фактично її утримує (поточний ремонт класних кімнат, коридорів, фасаду, даху, забезпечення матеріально-технічної бази тощо). Школа № 9 – єдиний у Губичах культурно-освітній осередок, де має можливість зібратись як молоде, так і старше покоління нашої громади.

Дії чиновників вважаємо недалекоглядними і небезпечними та першим кроком до ліквідації загальноосвітньої школи в нашому мікрорайоні.

Батьки задоволені навчально-виховною та просвітницькою діяльністю школи і категоричне не згідні переводити дітей у віддалені навчальні заклади міста. Питання щоденного (двічі на день) впродовж року довезення дітей є небезпечним і з точки зору здоров’я дітей та їх безпеки.

Так звана, «оптимізація» шкільної мережі, як її розуміють окремі чиновники, призведе до суттєвого зменшення навантаження педагогів (а це більше ніж на половину), боляче вдарить по матеріальному становищі сімей вчителів.

З повагою і надією до Вас звертається батьківський і педагогічний колективи школи, а також громадськість мікрорайону Губичі».

Передував цьому зверненню та спонукав його Наказ начальника відділу освіти п. С. Смоляка від 25. 05. 2010 року за № 118 «Про закриття 7 та 8 класів ЗОШ № 9».

Цю проблему я вже озвучував на черговій сесії Бориславської міської ради, що відбулася 1 червня. Тоді ж виступив представник громади мікрорайону Губич п. Я. Мазур з відповідною заявою, яка була сприйнята головуючим сесії п. В. Чабаном на сміх. Батьки учнів звернулися також до Міністра освіти та культури України, начальника Головного управління науки і освіти Львівської ОДА, готові до рішучих страйкових та мітингових дій. Люди схвильовані, знервовані, звертаються у всі можливі інстанції.

А в чому ж причина? В наказі п. С. Смоляк посилається на рішення сесії щодо бюджету на 2010 рік, де одним із пунктів було оптимізувати мережі бюджетних установ. Слово «оптимізувати» означає скоротити.

Тоді чому? А тому, що депутатська більшість міської ради з подачі заступників міського голови та в. о. міського голови прийняла недолугий бюджет, у якому свідомо не закладено кошти на утримання усіх бюджетних установ міста на грудень 2010 року. Головним аргументом звучало: немає грошей. Але ж ніхто за чотири з половиною роки не запитав: «а що робиться, чи зроблено, щоб ті гроші були?». Не відкрито жодного підприємства з новими робочими місцями, не впроваджено жодної програми щодо залучення коштів у місто, не говорячи про інвесторів. «Допрацювалися» вже до того, що податки з доходів громадян, які є основною статтею поповнення бюджету, з працівників бюджетних установ (культури, освіти, медицини) переважають над податками із доходів працівників промисловості та бізнесу міста. А це означає, що Борислав довели до статусу «місто-банкрут».

Промисловість не працює, комунальні підприємства в боргах, люди масово виїжджають на роботу за кордон, діти залишаються без належного нагляду та ще й класи і школи позакриваємо. Ось тоді точно настане очікуваний «рай по-бориславськи».

Готуючи відповідні накази, керівники установ повинні керуватися Конституцією та законами України. Адже в Законі України про освіту ст. 11 п. 6 зазначено, що реорганізація чи ліквідація ЗОШ неможлива без погодження місцевої громади. Очевидно, дії начальника відділу освіти є непродуманими та незаконними. Тим більше, що кількість учнів 7 та 8 класів у порівнянні з минулим роком не зменшилася, а збільшилася.

Я звертаюся до керівництва міста: Вас вибирали люди для того, щоб ви працювали над поліпшенням їхнього життя, а не навпаки. Влада має служити народові, а не народ владі. Тому хочу застерегти вас від незаконних дій та нехтування інтересів громади, а тим більше наших дітей.

Вимагаю негайного скасування начальником відділу освіти п. С. Смоляком згаданого наказу.

Михайло Лазар, голова депутатської фракції «Солідарність» в Бориславській міській раді,

член Республіканської Християнської партії, газета «Нафтовик Борислава»

(Переглядів 17 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви