У четвер, 29 листопада, розпочала свою роботу ХХІІІ сесія Трускавецької міської ради. На неї прийшов добрий десяток підприємців з курортного парку, які зазнають утисків від чинної влади міста, але пробувши годину часу, вони покинули сесійну залу. Свої зауваження та пропозиції щодо порядку денного внесли депутати Богдан Стасишин, Юрій Беднарчук, Андрій Кульчинський та Богдан Процишин. Стосувалися вони прийняття до комунальної власності газопроводу на Симоненка, затвердження міської програми утримання та охорони курортного парку на 2013-2015 роки, перестановки у розгляді питань, інших доповнень та уточнень.
Було також повідомлено про входження депутата Іванни Спурзи до фракції «За зміни», а депутата Олега Яреми до фракції «Батьківщина».
Секретар ради Петро Шумин повідомив, що десятеро депутатів написали запит до генерального директора ЗАТ «Трускавецькурорт» Віктора Жданова. Вони хочуть інформації про стан експлуатації родовища трускавецьких мінеральних вод. За часів попередньої каденції, зауважив секретар ради, міська рада володіла такою інформацію, але її треба поновити, тим більше, що є звернення від керівників санаторіїв, відпочивальників, мешканців. Рада підтримала даний запит.
Депутат Євген Юник озвучив проблему репресованої мешканки вулиці Франка, в якої відрізали воду та засипали криницю, депутат Ігор Гарванко озвучив біль проблемного гуртожитку на Івасюка, 9, а депутат Михайло Малащак обурився відпискою про зрізані біля універмагу дерева. Також цей депутат-мажоритарщик нагадав про дашки над будинками 32 та 34 на Мазепи. А керівник міської «Свободи» депутат Павло Швець запросив трускавчан на зустріч з Іриною Фаріон – відбудеться ця зустріч 5 грудня о 18.00, швидше за все в кінотеатрі «Злата».
Першим питанням порядку денного депутати розглянули передачу чотирьох трускавецьких машин швидкої медичної допомоги, 500 літрів бензину, медичних інструментів та медикаментів на баланс Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги. З 1 січня трускавецькою швидкою керуватимуть у Дрогобичі і наші машини їздитимуть до Доброгостова, Уличного, Сільця, Модрич, якщо буде треба. Депутати робили вигляд, що все нормально, що це навіть добре, бо буде економія бюджету аж 2 мільйони гривень на рік, дискутували, чи варто передавати паливо, а може ліпше його використати для трускавецьких комунальних підприємств, сперечалися, чи приміщення нашої лікарні передавати в оренду на рік, три чи десять. Голу правду озвучив депутат Ігор Пілько. Ось виклад його думки.
«Маємо справу з небезпечним явищем. Нічого нас не питаючи, в міської ради забирають важливі функції. Нас просто нагнули і що ми можемо зробити? Ні одна реформа в медицині не закінчилася добре. Наступним кроком може бути переведення стаціонару нашої лікарні в Дрогобич. Ніякої економії тут немає. Немає і дієвої асоціації місцевих рад в Україні. То що, йдемо до перетворення у Трускавецьку сільську чи селищну раду?».
Нагадаємо читачам «Трускавецького вісника», що наше видання ще рік тому, в 2011 році, било на сполох, алярмувало, що Трускавець сильно втратить від медичної реформи та утворення єдиного Дрогобицького госпітального округу. Трускавецька влада тішила себе ілюзіями, самозаспокоювалася та вдавала, що нічого не відбувається. Протестував Борислав, сперечалися Дрогобич-місто та Дрогобич-район, а ми зайняли позицію кролика, який просто та спокійно йшов у пащу удава.
Сесія продовжила свою роботу, депутати ще розглянули питання про створення Центру первинної медичної допомоги, послухали, як виконано бюджет за дев’ять місяців цього року, поговорили про правила утримання тварин у Трускавці, подивилися відеоролик про те, як же ж гарно промує Трускавець управління розвитку курорту.
Кролик, широко розплющивши очі, дивиться в пащу удава та із задоволенням іде далі, крок за кроком наближаючи своє щасливе майбутнє. А в те, що Трускавецька рада буде сільською чи селищною – не віримо. Бо назва «міська» все ж залишиться за нами, нащадками славних козаків та воїнів УПА. А зміст – на жаль… На це «не маємо жодного впливу» – вкотре зацитуємо місцевого одіозного «класика».
Володимир Ключак
ТОП коментованих за тиждень