Сьогодні, 24 вересня, у Трускавці неподалік нижнього бювету мінеральних вод відбулася акція протесту проти політики Руслана Козира стосовно туроператорів та інших підприємців, котрі заробляють в парку. В акції протесту на бульварі Торосевича взяло участь понад три сотні осіб, інформує наше джерело, найбільш активними серед них були представники туристичного бізнесу, художники, фотографи. Акція тривала понад годину (розпочалася о 12.00 і закінчилася після 13.00), інформаційний супровід надали телеканали «Алсет», «ЗІК» та загальноукраїнський 24-1 канал, на якому, за словами заступника мера Трускавця Юрія Яворського, почав розміщувати свою рекламну продукцію Трускавець.
У багатьох виступах люди нарікали на антигуманну, нелюдську та нелюдяну політику чинного міського голови Трускавця. Один із виступаючих розповів навіть, що його особисто побив заступник мера Ю. Яворський. Минулого тижня ми перевіряли цю інформацію і Юрій Михайлович заперечив цей факт, інформуючи «Трускавецький вісник», що жодного побиття не було, підприємець сам провокував його і що якщо є побої, то хай підприємець знімає їх та подає на нього в суд. Інша жіночка розповіла історію, що вона змушена була взяти кредит для встановлення автономного опалення, адже нова влада силоміць заставляє мешканців переходити на нього цілими будинками, не питаючи, мають люди на це кошти чи не мають. Жінка сподівалася погашати кредит, але тепер втратила одне-єдине місце роботи і зараз її сім’я фактично приречена на напівголодне існування – з вини міської влади Трускавця.
Організатори акції підготували та зачитали звернення до мера Трускавця, депутатів ТМР, голови Львівської облдержадміністрації. У ньому йдеться про порушення їхніх прав та свобод на вільне підприємництво. Окрім того, підприємці вимагають прискорити підготовку клопотання про «Оголошення природних територій м. Трускавця курортними» з проведенням відповідних експертиз, приведення в дію законодавства «Про регулювання містобудівною діяльності», вирішення невідкладних питань розвитку інфраструктури міста, зокрема, берегоукріплення річки Воротище, заміни колектора, та водогону, будівництво очисних споруд. вирішити питання з Дрогобицькою районною адміністрацією про встановлення чітких меж міста, винести на сесію міської ради окремим питанням дотримання антимонопольного законодавства, щодо створення рівних можливостей для всіх суб’єктів підприємництва незалежно від форм власності.
“Просимо легалізувати наше місце праці у відповідності до попередніх розпоряджень, так, як наша діяльність ніяким чином не впливає на формування джерела «Нафтуся». Бульвар Торосевича є основним місцем нашої діяльності, бо так склалося історично з часів заснування курорту про що свідчать численні документальні джерела. Ми, як суб’єкти підприємницької діяльності вносимо кошти до міського бюджету ми наповнюємо міський бюджет, тому незрозуміла позиція міської ради, міського голови, членів міськвиконкому та секретаря ради щодо позбавлення нас цих місць, і ми вважаємо, що порушується наше трудове право на отримання доходу. Ми захищаємо свої права та право на здійснення підприємницької діяльності, саме в цій сфері туризму і на цьому місці, – сказано у резолюції. – Звертаємося до всіх підприємців м. Трускавця та підприємців Дрогобицького регіону, що ми солідарні щодо своїх вимог і підтримуємо їх щодо справедливості. Вразі невиконання наших вимог ми будемо блокувати сесію міської ради, віримо в справедливість. ВОЛЯ!!! – ціни не має”.
Люди категорично проти переходу на так званий «новий ринок», який для себе вибудувала чинна трускавецька влада (неподалік ринку «Дукан»). Виявляється, ринок побудовано незаконно на високовольтних кабелях, трубах теплопостачання та водопостачання об’єктів ЗАТ «Трускавецькурорт», чим грубо проігноровано вимоги архітектури та містобудування. Як кажуть, чого не зробиш і на які порушення не піше заради легкої наживи. Підприємці також обурювалися фактами неоднакового ставлення до суб’єктів господарювання зі сторони міської влади, надання владою переваг «своїм» людям та заїжджим гастролерам, котрим влада сприяє на противагу утискам місцевих підприємців. Також було сказано, що влада фактично усунулася від промоції міста і жодного результату в цій царині не видно, хоча багато рапортується про поїздки та проекти.
Підприємців у їхніх вимогах прийшли підтримати кандидати в народні депутати Микола Лагодич та Віктор Возняк. Нагадаємо, що трускавецькі підприємці змушені були звернутися на дрогобицьке радіо «Франкова земля», оскільки потрапити в Трускавці на міське радіо жодних шансів у них не було через цензуру.
Володимир Ключак
До теми. У Трускавці 300 підприємців мітингували, щоб зберегти свій бізнес
У Трускавці близько 300 чоловік, які здійснюють підприємницьку діяльність в курортну парку на бульварі Торосевача, вийшли на мирне народне зібрання з вимогою до міської влади зберегти їх робочі місця.
На народне зібрання вишли екскурсоводи, художники, фотографи, транспортники, музиканти, щоб захисти своє право на вільне підприємництво. Люди тримали плакати «Мер! Не знищуй підприємців!» «Врятуйте Трускавець від Фронту змін!» Основною вимогою мітингуючих було легалізувати місце праці у відповідності до Закону України про курорти та Закону України про туризм. Та видати на руки відповідне рішення про дозвіл роботи на бульварі Торосевича. Позбавляючи основного місця праці, міська влада таким чином порушує трудові права на здійснення підприємницької діяльності. Трускавецька влада називає переміщення туроператорві заходами у рамках благоустрою міст. Два тижня було встановлена двометрова паркана огорожа, де немає жодних написів що проводиться і в які терміни завершиться, – йшлося на народному зібранні.
Згідно припису міської ради, підприємницька діяльність у курортному парку якимось чином перешкоджає мінеральним джерелам міста. Підприємці за два роки конфлікту між міською владою два рази зверталися до суду і обидва рази правосуддя було на боці підприємців.
Також перед мітингуючими виступила гостя міста курорту, яка звертаючись до міського голови Трускавця Руслана Козира, закликала не знищувати підприємців.
«Пане Козир, звертаюсь до вас від імені гостей міста, якщо ви любите ваше місто, якщо поважаєте працю ваших підприємців, не повертаєтесь до них спиною. Дайте можливість працювати. Ви наносите збиток для курорту, як ні один попередній мер».
«Просимо легалізувати наше місце праці у відповідності до попередніх розпоряджень, адже, як наша діяльність жодним чином не впливає на формування джерела Нафтуся. Бульвар Торосевича є основним місцем нашої діяльності, бо так склалося історично з часів заснування курорту про що свідчать численні документальні джерела. Ми, як суб’єкти підприємницької діяльності, вносимо кошти до міського бюджету, ми наповнюємо міський бюджет, тому незрозуміла позиція міської ради, міського голови, членів міськвиконкому та секретаря ради щодо позбавлення нас цих місць, і ми вважаємо, що порушується наше трудове право на отримання доходу. Ми захищаємо свої права та право на здійснення підприємницької діяльності, саме в цій сфері туризму і на цьому місці», – сказано у резолюції, яка була прийнята на мітингу.
ТОП коментованих за тиждень