Перехідними положеннями Податкового кодексу передбачено, що з 1 січня 2011 року до внесення змін до розділу XIV Податкового кодексу України в частині оподаткування суб’єктів малого підприємництва діє Указ Президента України від 03.07.1998 р. №727 “Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва” (з наступними змінами) з урахуванням таких особливостей, а саме:
– платники єдиного податку не є платниками таких податків і зборів, визначених Податковим кодексом України: податок на прибуток підприємств (для юридичних осіб);
податок на доходи фізичних осіб (для фізичних осіб – підприємців);
податок на додану вартість з операцій із постачання товарів та послуг, місце надання яких розташоване на митній території України, за винятком податку на додану вартість, що сплачується юридичними особами, які обрали ставку оподаткування 6 відсотків; земельний податок, крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються для ведення підприємницької діяльності; плата за користування надрами;
Одночасно підрозділом 8 розділу ХХ Перехідних положень Податкового кодексу України передбачені особливості справляння єдиного податку.
А саме: сплатити суми єдиного податку, задекларовані в Розрахунку за четвертий квартал минулого року, необхідно було не пізніше 20 січня 2011 р. у повному обсязі на окремий рахунок відділень Державного казначейства України, які здійснюють розподіл отриманих коштів. Про це поінформувала ДПА України, роз’яснюючи у зв’язку з прийняттям Податкового кодексу окремі питання застосування спрощеної системи оподаткування суб’єктами малого підприємництва — юридичними особами.
Платники , починаючи з 2011-го суми єдиного податку за звітні періоди року будуть сплачувати окремо до місцевих бюджетів у розмірі 43% загальної нарахованої суми, а 57% на загальнообов’язкове державне соціальне страхування — на окремий рахунок, відкритий Державним казначейством України у порядку, визначеному Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».
Аналогічний порядок сплати єдиного податку передбачено для фізичних осіб — підприємців. Детальніше про це йдеться у постанові КМУ від 27.12.2010 р. № 1196, яка набрала чинності з 1 січня 2011 року. В новій редакції пункту шостого Постанови 1196 передбачено процедуру сплати підприємцями єдиного податку, та вказано, що:
– “розподіл сплачених суб’єктом малого підприємництва сум єдиного податку Державною казначейською службою не здійснюється.
Суб’єкт малого підприємництва сплачує:
– 43 відсотки нарахованого єдиного податку на рахунки відповідного бюджету;
– 57 відсотків нарахованого єдиного податку на рахунки органів Пенсійного фонду України як частину суми єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;”
Сектор масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян ДПІ у м.Трускавець
ТОП коментованих за тиждень