У серпні в Трускавецькому відділенні Дрогобицької ОДПІ проведено низку семінарів-практикумів для суб’єктів господарювання та громадян щодо нарахування та сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.
На семінарах роз’яснено які об’єкти житлової та нежитлової нерухомості підлягають оподаткуванню, про пільги із цього податку, порядок його обчислення та строки сплати.
Зазначена тематика викликала зацікавленість аудиторії, адже на часі – сплата податку. Фахівці фіскального органу відповіли на численні запитання, окремі з яких пропонуємо до уваги ширшого кола громадян.
Що робити, якщо фізична особа не отримала повідомлення-рішення про сплату податку, але є власником нежитлової нерухомості?
У такому випадку необхідно звернутися до органів фіскальної служби за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних, зокрема, щодо об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку.
Повідомлення-рішення отримано, але власник нерухомості вважає, що сума податку повинна бути іншою, ніж зазначена в цьому повідомленні. Як виправити нараховане зобов’язання?
Необхідно звірити на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, розмір загальної площі об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості та право на користування пільгою із сплати податку.
У разі виявлення розбіжностей із даними, підтвердженими платником податку, орган фіскальної служби за місцем проживання (реєстрації) платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим.
Чи надається пільга зі сплати податку на нерухоме майно на квартиру, що здається в оренду?
Згідно з п.п. 266.4.2 ст.266 Податкового кодексу пільги з податку на житлову нерухомість не надаються на об’єкти оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності).
Чи звільняється від податку приміщення цеху, в якому фізична особа здійснює підприємницьку діяльність?
Підпунктом «є» пп.266.2.2 п.266.2 ст.266 Податкового кодексу визначено, що не є об´єктами оподаткування будівлі промисловості, зокрема виробничі корпуси, цехи, складські приміщення промислових підприємств.
Об´єкти нерухомості фізичних осіб, в тому числі тих, які здійснюють підприємницьку діяльність, не визначено цим підпунктом як об´єкти, що не є об´єктами оподаткування податком на нерухоме майно.
Дрогобицька ОДПІ
ТОП коментованих за тиждень