Сьогодні, 10 вересня, у Трускавці пройшла ХХХ позачергова сесія Трускавецької міської ради. Вперше міський голова сидів у президії сам – не було секретаря ради Петра Шумина, як, до речі, і двох інших депутатів з «Нашої України». Не було і ЗАТівців-«УДАР»івців, можливо, тому, що слухалося важливе для ЗАТ «Трускавецькурорт» питання, по якому все було зрозуміло ще вчора, після засідання профільної комісії.
З депутатськими запитами та зверненнями цього разу виступило лише троє депутатів. Богдан Процишин зачитав звернення від ТМР на ім`я Кличка, Тягнибока та Яценюка, в якому було викладено тезу, що нинішня влада добровільно не вступиться, а наближаються президентські вибори 2015 року, на які бажано від демократичних сил виставити одного узгодженого об`єднаного опозиційного кандидата. За це звернення проголосувало (з третьої спроби) лише 22 депутати. Окрім представників Партії регіонів не голосували і депутати від «Батьківщини». В ексклюзивному коментарі для «Трускавецького вісника» голова фракції та партії «Батьківщина» у Трускавці Руслан Крамар пояснив таку дещо дивну позицію «батьківщинівців» тим, що є рішення фракції не підтримувати питання «з голосу», а також ті, які не були внесені в порядок денний. Оскільки депутати не мали на руках повний текст цього звернення, то мали підстави не голосувати за нього, хоча саму ідею об`єднаного опозиційного кандидата на президентські вибори трускавецька «Батьківщина» підтримує – запевнив Руслан Ярославович. «До нас ніхто не підходив і з нами не консультувався», – завершив свою думку очільник міської «Батьківщини».
Із запитами по своєму мажоритарному окрузі виступив депутат Володимир Наконечний – це і протікання даху на Стуса, 6 в результаті недоробок забудівника-реконструктора, а також постійні витоки води та постійні розкопки на території дитячого садочка «Ялинка». Керівник водоканалу депутат Володимир Возняк пообіцяв розібратися з другим питанням, а по першому буде створено комісію міської ради, яка вивчить, що ж робити.
Започаткувати при Трускавецькій міській раді музей відписок іронічно запропонував депутат Богдан Габшій. Додамо, що це був би третій музей у місті, адже раніше було три музеї, а тепер два, бо Єпархіальний музей де-факто є недіючим. Та краще, якщо б простих мешканців та і депутатів влада не відсилала подалі відписками, а вирішувала важливі та нагальні питання. А саме таким – важливим та нагальним – є питання вулиці Симоненка. По-перше, не освітлена, бо забудівник поруйнував опори та мережі зовнішнього освітлення, а відновити не має за що. А по-друге, сам стан вулиці жахливий – невідремонтована, ями, калюжі. Тож у темну пору доби тут можна собі ноги поламати і вимазатися з ніг до голови. Тому і проклинають владу міста ті, кому доводиться ввечері чи вночі йти вулицею Симоненка. Депутат Габшій не вперше піднімає цю проблему, адже вулиця – на його мажоритарному окрузі. Банальні відповіді «нема коштів» чи «не передбачене фінансування», напевно, вивели депутата з рівноваги, якщо він запропонував створити музей відписок.
Інше питання, яке порушив депутат Габшій – доступ до розподільчих шаф зовнішнього освітлення – 8 із 26 знаходяться у приватних приміщеннях, тому інколи виникають складнощі з початком освітлення тієї чи іншої вулиці. Відповідаючи депутату, заступник міського голови Петро Нестерівський зауважив, що є наміри влади провести зміни у схемі електроосвітлення, але це теж потребує коштів, і то немалих.
Тему освітлення вулиць продовжив депутат Павло Швець, навівши аналогічні приклади з вулицями Уляни Кравченко та Богдана-Ігоря Антонича.
Першим питанням порядку денного депутати розглянули зміни до бюджету-2013. Викликані ці зміни зокрема і двома рішеннями суду, програшними для мерії. Напевно, потрібно підсилити юридичний відділ, або ж пробувати вирішувати питання, щоб до суду не доходило, бо маємо заблоковані рахунки УЖКГіБ. Якщо до цього додати ще ситуацію із проведенням платежів через казначейством, де станом на 3 вересня зависло біля 3 мільйонів гривень (це кошти міста), то владній команді Трускавця не позаздриш. Але, можливо, це відплата за якісь гріхи…
Внесені зміни до показників бюджету передбачають більше (на 184 тис. грн.) коштів на ремонт доріг, але ще невідомо, чи хоч якісь вулиці до кінця цього року у Трускавці все ж ремонтуватимуть.
Наступні два питання стосувалися приватизації нежитлових приміщень – на Довженка, 1 та Героїв УПА, 2. За пропозицією депутатів Руслана Крамара та Ігоря Стасика, в цей перелік не ввійшли приміщення в житлових будинках на Сагайдачного, 10 та Івасюка, 15, де може колись будуть створені ОСББ. Тема ОСББ викликала жваву дискусію в залі, а після того як повністю було вичерпано порядок денний сесії, мер міста Руслан Козир прочитав депутатам цілу лекцію про користь ОСББ, не забувши приперчити її своєю улюбленою страшилкою про управляючі компанії, які з 1 січня якогось там року прийдуть і піднімуть тариф для населення в кілька разів (з 1,46 грн. до 5 грн.). Не знаємо лише, чи ці мрії мера колись стануть реальністю, а от з ОСББ справа пробуксовує – ніхто не хоче брати на свою відповідальність те, що з своїх плечей на плечі мешканців хоче скинути міська влада.
І практично без обговорень були прийняті два проекти рішень про відмову ЗАТ «Трускавецькурорт» у наданні дозволу на виготовлення проектів землеустрою. Це питання вже розглядалося на минулій, ХХІХ сесії ТМР; і тоді, і тепер влада міста відмовила цій комерційній структурі. Отже, конфлікт триває. На обережне запитання депутата Процишина чи створена комісія для узгодження питань із ЗАТом, міський голова пожалівся, що ЗАТ не делегував своїх представників для роботи в цій комісії. Не може знайти мер спільну мову і з тими, хто подає на мерію в суд і виграє суди – ніхто не хоче йти на уступки. Тому якось навіть захотілося поспівчувати Руслану Козиру, але тверезий глузд порадив не робити цього. Бо в тій ситуації, яка складається в місті Трускавці, в тому числі і з судами, і з ЗАТ «Трускавецькурортом», є немала доля вини і Руслана Козира. Бо мер далеко не такий «божий одуванчик», як «ліплять» йому цей образ політтехнологи. Сам заварив кашу – нехай сам і розбирається. Втім, замість сидіти у Трускавці йому б у Києві вирішувати важливі та стратегічні питання для міста, але вже прийдеться почекати до 2015, коли після виборів Президента обиратимуть і мерів. І якщо нинішній Президент країни все ж має шанси зберегти свою посаду, то чи має такі шанси чинний мер Трускавця?
Володимир Ключак
ТОП коментованих за тиждень