Трускавець – з бюджетом

05.01.2012 | Filed under: Публікації

 «Народився бюджет Трускавця. Пологи були легкими» – такий заголовок могла б мати ця стаття. Бо бюджет міста на 2012 рік прийняли досить швидко та без бурхливих дискусій. Причина, напевно, в тому, що на ньому ще не ділили кошти бюджету розвитку. Але про все по порядку.

Отже, у четвер, 5 січня 2012 року, відбулася XV позачергова сесія Трускавецької міської ради. Тривала вона недовго, адже на порядку денному було тільки одне питання – бюджет. Від 10 до 12 години депутати встигли і вертеп подивитися (реконструкція галаганівського вертепу XVII століття від Трускавецької дитячої школи мистецтв), і заслухати начальника фінансового управління ТМР Миколу Федоричака та заступника голови бюджетної комісії Василя Вовчанського, і запитання задати, і висловити свої зауваження та пропозиції. Тут доцільно ще зауважити, що не було ні одного депутатського запиту чи звернення.

Якщо коротко пройтися по цифрах, то одразу впадало у вічі, що по доходах та по видатках контрольні суми пропонувалися ідентичні – 89 млн. 424 тис. грн.. В бюджет закладено зростання мінімальної зарплати, яка в Трускавці, на жаль, нижче від середньообласної. 60% видатків припадатиме на соціально-культурну сферу, 22% – на соціальний захист. Органи місцевого самоврядування, тобто чиновництво, обійдеться громаді в копійочку, значно більшу, ніж в 2010 році. Тільки на зарплату заклали 6 мільйонів 264 тисячі 600 гривень (для порівняння – на енергоносії – 422 тисячі 700). На освіту витратять біля 24 млн. 862 тис. грн., на медицину (лікарню) – 20 млн. 590 тис., на культуру – 5 млн. 386 тис. Як завжди, за залишковим принципом фінансуватиметься ЖКГ, на це звернув увагу депутат Юрій Алієв та попросив закласти кошти і на «життєві потреби», навівши прилад із поламаним ліфтом на Мазепи 6А, де мати з бабусею щодня із сьомого поверху виносять на вулицю 16-річного хлопця, хворого на ДЦП.

 Закладені кошти і на придбання офісної та оргтехніки для чиновників, 10 тисяч – на книги в бібліотеки міста, 25 тисяч – на закупівлю музичних інструментів для ТДШМ тощо. В підсумку загальна цифра бюджету зазнала незначних змін, тобто, вона не становить 89 424 000 грн. Причиною цього стало те, що на Службу у справах дітей додали 15 тисяч гривень і бюджет розвитку збільшили із 2 мільйонів 156 тисяч гривень до 5 мільйонів, які заввідділом землекористування ТМР Анатолій Лютов «гарантує». Отже, загальна цифра бюджету, за нашими підрахунками – 92 283 тис. грн. (цифра може несуттєво відрізнятися від офіційної, просимо зважити на це ті ЗМІ, які передруковуватимуть нашу інформацію).

В обговоренні активну участь взяли секретар ради Петро Шумин, мер Руслан Козир, депутати Юрій Алієв, Богдан Габшій, Ігор Пілько, Сергій Мицик, Богдан Процишин, Андрій Кульчинський, Володимир Возняк, Володимир Чапський, Юрій Беднарчук, Ігор Гарванко, Анатолій Стародуб, Ігор Ластовецький та інші. Ось питання, порушені ними: потрібно піднімати питання компенсації втрат міста через державні установи (окремі санаторії), а також не панькатися з тими, хто ховається за актами постійного землекористування; звернутися до Кабміну із проханням чи й вимогою виключити «Лісову пісню» з переліку об’єктів Євро-2012; шукати кошти не по копійках чи людях, а по латифундистах, тому варто повернутися до питання оцінки землі в Трускавці; активніше співпрацювати з обласними програмами щодо освіти, медицини, культури, ЖКГ та інших галузей; збільшити доходи від штрафів за екологічні порушення, за заподіяння шкоди навколишньому середовищу; перевірити, чи дійсно бюджет зможе отримати такі кошти від паркування, як це пропонує комунальне підприємство; виключити із рішення загальні фрази, котрі нічого не означають; не скорочувати премії освітянам до 50%; домогтися ефективнішої роботи щодо поступлень від реклами та інші.

Таким чином, бюджет міста Трускавця був прийнятий спочатку за основу, а потім зі змінами та доповненнями в цілому. Зі спокійною душею депутати розійшлися, адже попереду – Різдвяні свята, з якими і вітаємо Вас, шановні читачі нашого вісника.

До речі, 10 січня прийматимуть свої бюджети Дрогобицький район (о 10.00) та Борислав (о 14.00).

Володимир Ключак

(Переглядів 29 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо на роботу
  05.01.2023 | 16:23

  Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

 • Запрошуємо вивчати англійську мову!
  26.08.2022 | 15:47

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви