Напередодні виборів, окрім економічної стабільності, багатьох виборців цікавлять і питання релігійного змісту, зокрема дотримання права віруючих на свободу віросповідання. Саме про це довідувався у кандидатів в депутати до ВРУ по 121 виборчому округу наш кореспондент Руслан Цехмейстер, поставивши їм запитання: Якщо ви пройдете до Верховної Ради, як ви будете забезпечувати право на віросповідання?
Святослав Грабовський: «Хоча в основному законі і прописано, що держава і церква відокремлені, але кожен з нас розуміє, що насправді так не є. А тому питання церкви і віросповідань одні з найважливіших у державному будівництві. Я категорично проти тих напрямків віросповідань, які пропагують не брати участь у виборах, таким чином не беручи участі у політичних процесах у країні. Підтримуючи віросповідання людей, ми маємо пам’ятати і про наші традиційні українські християнські цінності, і акцент потрібно робити саме на українських церквах. Я категорично проти існування різного роду культів і сект, які використовують психотехніки для залучення прихильників. Як прихильник прозорості дій у всіх сферах, так само вважаю, що прозорість фінансової політики церков є одним з показників їх чесної діяльності і підзвітності віруючій громаді. Вважаємо, що дуже обережно потрібно підходити до нетрадиційних для України віросповідань (буддизм, іслам тощо)».
Микола Лагодич: «Буду захищати свою національну греко-католицьку церкву. В який спосіб ми будемо це робити? Чи через законодавчі ініціативи, чи за допомогою пропаганди і фінансування розбудови церков – це вже наступне запитання, але те, що ми будемо над цим працювати, це однозначно. Мій напрямок-віруючі. Я вважаю, що, якщо ми будемо водити дітей до церкви, проповідувати в школах, ми зможемо нашим дітям і нашій молоді прищепити віру. Але це має бути чесно і справедливо, щоб дитина зрозуміла, що таке віра. І коли ми до цього дійдемо, то віра зробить нас і щасливими, і багатими. Можливо, хтось скаже, що багатим бути не дуже добре. Але в Старому Заповіті у євреїв, якщо людина була багатою – це завжди виражало дар Бога. Тому зробимо так, щоб цей найбільший дар Бога наших людей досягнув».
Ігор Курус: «Я би хотів, щоб в Україні була одна помісна церква. І мені найближча греко-католицька церква».
Віктор Конц: «Кожна людина має право на свою віру, свою релігію та на своє відношення до інших людей. Я думаю, тут не потрібно ні на кого тиснути. Кожна людина приймає рішення, до якої конфесії вона хоче належати і як вона має ходити до церкви та спілкуватись на релігійну тему».
Газета «Добра Новина»
strong style=”mso-bidi-font-weight: normal;”
ТОП коментованих за тиждень