З легкої руки очільника Дрогобицького водоканалу Романа Шагали зараз часто згадують прізвище Віктора Возняка, генерального директора ТзОВ «Альфа Плюс», яке є співзасновником ТзОВ «Трускавецький водоканал». У зв’язку з загостренням ситуації із водопостачанням нашого регіону подаємо позицію Віктора Возняка, викладену в соціальній мережі Фейсбук. Далі – пряма мова Віктора Возняка.
Мене часто почали згадувати і навіть звинувачувати у відсутності води у Дрогобичі. Як говорять в Одесі, єслі в кранє нєт вади…
Так от… Маю дещо сказати. Але наперед подам ”вирізку” з місцевої преси (дякую ”Дрогмедіа”):
«Дрогобицькі депутати запропонували перекрити подачу води Трускавцю, який не платить за спожиту воду. На понеділковій оперативній нараді у Ратуші керівник КП «Дрогобичводоканал» Роман Шагала повідомив, що у п’ятницю він звернувся з листом до ПАТ «Львівобленерго» аби ті не проводили відімкнення від електроживлення об’єктів водоканалу, однак у відповідь отримав відмову. Відімкнення від електроживлення об’єктів КП «Дрогобичводоканал» не уникнути.
Щодо відносин із Трускавецьким водоканалом, то ситуація заходить у глухий кут, адже жодних пропозицій від Трускавця не надходить. Судові процеси тривають.
На минулому тижні відбулося засідання апеляційного суду. Суд залишив справу без розгляду. Це, у свою чергу, дає можливість Трускавцю не оплачувати за спожиті послуги надані Дрогобицьким водоканалом. Керівництво КП «Дрогобичводоканал» готує позов до Вищого господарського суду України. Оскільки ситуація набирає, окрім конфлікту ділових інтересів, ще й політичного забарвлення, то Роман Шагала звернувся до нардепа Богдана Матківського, аби той виступив посередником у врегулюванні конфлікту.
Варто зазначити, що ПАТ «Львівобленерго» є приватною структурою, а ТзОВ «Трускавецький водоканал» є напівприватною. З точки зору нинішньої ситуації в країні, а також стрімкого зубожіння населення, припинення водопостачання жителям є неприйнятним фактом. Питання відімкнення електроенергії, яке є радикальним методом, в нинішніх умовах можна трактувати як диверсію. У свою чергу, такими діями, як відімкнення електроенергії, припинення водопостачання та несплата за спожиті послуги — це все призведе до обурення громадськості. Отже відповідальність лежить не тільки на КП «Дрогобичводоканал», але й на ТзОВ «Трускавецький водоканал» та ПАТ «Львівобленерго».Також присутні на нараді депутати висловили свою підтримку керівництву Дрогобицького водоканалу й запропонували на сесії прийняти ряд рішень і звернень до відповідних інстанцій, а також запропонували перекрити подачу води Трускавцю, який не платить за спожиту воду, через що терплять дрогобичани та стебничани».
Почну з кінця. ”За що платять дрогобичани і стебничани”. Дрогобич живиться водою з двох джерел – Гірне і Уріж. Розповім про Гірне, бо власне звідти живиться і Трускавець. Схема водопостачання починається з водозабору у Гірному, де глибинними насосами підіймається вода (насосна першого підйому). Далі йде ”підготовка води” (очистка, хлорування…), потім потужним насосом (насосна другого підйому) вода подається на резервуари у Доброгостові (резервуари чистої води). Їх у Доброгостові три, ємністю по 10 000 м. куб. кожний. Один трускавецький, а два дрогобицькі. На цьому послуга «Дрогобичводоканалу» для Трускавця закінчується. Отже, запам’ятовуємо цей важливий пункт, бо до нього ми повернемось.
Далі вода потрапляє в мережу (складну систему водорозподілення) міста, яка містить багато кілометрів трубопроводів, насосів, засувок і т.д., яку зазвичай треба обслуговувати і вчасно ремонтувати. Відповідно має бути достатній і кваліфікований персонал, який отримуватиме зарплату. Чому я так деталізую? Бо мешканець має знати, за що він платить. Так от, тариф формується з таких складових: вартість електроенергії, заробітна плата персоналу, поточні і капітальні ремонти, розхідні матеріали, пальне, тощо. А також вартість самої води. У випадку Дрогобича нею можна нехтувати, бо по-перше вона з власного джерела, а отже на рівні ліцензійної плати за користування, тобто нікчемно мала, а по-друге хто її, воду, рахує? Лічильників нема. А, навіть, якби й були – вода з власного джерела, отже лічильник також власний. Як кажуть, своя рука – владика…
Тепер повертаємось у пункт розподілу – Доброгостів. Тариф завжди враховував, що і передбачено в договорі між ТВК і ДВК (трускавецьким і дрогобицьким водоканалами), що Трускавець не є кінцевим споживачем, тому має ”особливий” статус і ціну на воду. Не має Трускавецький споживач платити за то чого не спожив, ну, за дрогобицьку мережу і за урізький водозабір, за збитки від невмілого керівництва ДВК. Не має! Платить лише за доставку води до пункту розмежування, далі господарка у кожного своя! Справедливо?
Так було, поки команда проффесора януковича не придумала ”уравніловку”, тобто вирівнювання тарифів на водопостачання в Україні. Ідея, як і всі ідеї уряду азірова, утопічна і совкова. Не може бути однаковий тариф у Харкові (довж. водогону 140 км) і в Стрию, наприклад. Така собі середня температура хворих по лікарні… Ви спитаєте, а до чого тут це все, і яке це має відношення до заборгованості? А саме пряме! Наш підприємливий директор ДВК швидко зметикував, що можна нічого не робити і стати багатим і шанованим чоловіком. Треба лише вирівняти тарифи між всіма категоріями споживачів. Він швидко ”состряпав” економічне обґрунтування, згідно з яким, дрогобичанам ціна зменшилась на 36% а для трускавчан виросла на 255%. Тепер я, мешканець Дрогобича, споживаючи кілька кубів води на місяць, і «Трускавецький водоканал», обслуговуючи систему водозабезпечення цілого міста, платимо однаково. Круто? Подумаєш, трускавецьких нагнув, зате в Дрогобичі – фраєр. Мало того, в цьому шедеврі «обгрунтував’», що Трускавець споживає 55% всієї піднятої води (нагадаю Дрогобич і Стебник – 100 000 осіб, Трускавець – 20 000)! І таке інше. Лишалось одне – ”парєшать вапрос” з донецькими, що засідали в комісії по цінах і ”утвєрждалі” тарифи (до речі, їх розігнали і подейкують, що вони в бігах) .
Порішав! Дрогобицькі засідателі, зрозуміло, погодились. Спритно? Хоч на мера йди. Патрійот. Як би не так. Трускавець також має свого мера і своїх засідателів, які також не проти на мера сходити. Тому не захотіли ковтати таку пілюлю від хитрого ділка. Спочатку пиняли на ТВК, мов ваші проблеми, потім ще інші історії (довго розповідати, то вже політика Emotikon smile), потім підготовка і затвердження нового тарифу у відповідних інстанціях, врешті затвердження сесією… Одночасно суди про незаконне і безпідставне ”обґрунтування” і ”рєшеніє”, і, як результат, дві бухгалтерії. ТВК рахує і платить по цінах до ”рєшенія вапросов” і абсолютно справедливо судиться, і, відповідно, вважає що переплатив ДВК 800 000 грн. ДВК рахує після ”рєшенія” і судиться за міфічних 5 000 000 грн. Помічаєте розмах? Енергетикам винні 1,5 млн., а судяться за 5! Тобто 3,5 вже ”освоєно”. Чи, може, ви гадаєте, що вони підуть во благо громаді? В березні, кажуть, буде судитися за 7 чи 9, яка різниця… Дурень, кажуть, думкою багатіє.
Обіцяю найближчим часом викласти все в цифрах, фактах, документах і хронології.
Коли це все починалось, я дав свою оцінку у коментарі на ”Алсеті”, скритикувавши таку однобоку тарифну політику, що бумерангом повернеться по ДВК, але хто на це зважив?
Підсумок. Приватна і напівприватна структури не винні у проблемах структури колгоспної!
ТОП коментованих за тиждень