Фахівці Дрогобицької ОДПІ провели черговий семінар, в якому взяли участь понад 70 представників суб’єктів господарювання. В ході заходу розглянуто зміни, що стосуються єдиного соціального внеску, зокрема, про умови застосування понижуючого коефіцієнта, порядок виправлення помилок у звіті з ЄСВ та новий порядок звітування щодо ЄСВ, який діятиме з травня.
Окрема увага приділена питанням складання декларації з податку на додану вартість та додатку 2 до неї, виправлення помилок за попередні податкові періоди, формування податкового кредиту, реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних та проведення коригування до податкової накладної у випадку невірного відображення реквізитів або сум ПДВ.
На семінарі також роз’яснено порядок виплати компенсації мобілізованим працівникам та відображення її у податковій звітності. Податківці нагадали підприємцям-спрощенцям про обов’язок застосування реєстраторів розрахункових операцій при здійсненні готівкових розрахунків: з 1 липня 2015 року – платникам єдиного податку третьої групи та з 1 січня 2016 року – платникам єдиного податку другої групи.
Наприкінці семінару учасники отримали відповіді на запитання, окремі з яких пропонуємо до уваги ширшого кола платників податків.
– На який рахунок, електронний чи бюджетний, необхідно сплатити занижене зобов’язання з ПДВ у разі подання уточнюючого розрахунку?
– Згідно з п.25 Постанови Кабінету Міністрів від 16.10.2014р. № 569 розрахунки з бюджетом після 01.02.2015р. у зв’язку з поданням уточнюючих розрахунків, сплата податкових зобов’язань, визначених податковим органом під час перевірки, та сплата штрафних санкцій і пені здійснюються платником податку до бюджету не з електронного рахунку, а з власного поточного рахунку.
– Коли виникає право на податковий кредит у разі реєстрації податкової накладної в ЄРПН з порушенням 15 денного терміну?
– Податкові накладні, складені з 1 січня цього року та зареєстровані в ЄРПН впродовж 15 календарних днів, включаються до складу податкового кредиту того звітного місяця, на який припадає дата їх складання. Податкові накладні, зареєстровані з порушенням визначеного п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу терміну, але не більше ніж 180 календарних днів з дати їх складання, відносяться до податкового кредиту того звітного податкового періоду, в якому податкову накладну зареєстровано в ЄРПН.
– Чи має право платник податку у разі анулювання реєстрації платника ПДВ подати декларацію з ПДВ за останній податковий період після закінчення термінів подання звітності?
– Після закінчення граничних термінів подання звітності можливості подання податкової декларації з ПДВ за останній звітний (податковий) період у суб’єкта господарювання та інші податкові періоди, за які звітність не подана та якого виключено з реєстру платників ПДВ, у зв’язку з анулюванням реєстрації, не має. В такому випадку нарахування ПДВ буде здійснено контролюючим органом та до такого платника будуть застосовані штрафні санкції, визначені пп. 54.3.1 п.54.3 ст.54, п.120.1 ст.120, п.123.1 ст.123 Податкового кодексу України.
– Чи оподатковується ПДВ операція із внесення платником податку основних засобів до статутного фонду іншої юридичної особи?
– Відповідно до пп.”а” п.185.1 ст.185 р. V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями об’єктом оподаткування є операції платників податку з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 Податкового кодексу України.
Згідно з пп. 14.1.191 п. 14.1 ст.14 р.I Податкового кодексу України постачання товарів – будь-яка передача права на розпоряджання товарами як власник, у тому числі, зокрема, обмін.
Таким чином, операція із внесення платником податку основних засобів до статутного фонду інших юридичних осіб є об’єктом оподаткування на загальних підставах за основною ставкою.
Трускавецьке відділення Дрогобицької ОДПІ
ТОП коментованих за тиждень