Минулої середи на розширеній нараді за участю керівників міської ради, правоохоронних органів, представників депутатського корпусу, керівництва КП «Бориславодоканал» та підприємства, що займається заміною проржавілих водогонів міста, йшла мова про реалізацію рішення міської ради щодо оплати робіт, виконаних цим підприємством, викопними трубами водогонів, що їх замінюють сучасними пластиковими.
Розпочав нараду міський голова Ігор Яворський, який зазначив, що в Бориславі питання демонтажу і викрадення труб з недіючих водогонів є резонансним і болючим. Часто-густо траплялися випадки, що мають ознаки кримінального порушення. Тому й ініційовано нинішню нараду, щоб надати максимальної прозорості роботам, що ведуться у місті, згідно з рішенням недавньої сесії про дозвіл КП «Бориславводоканал» на демонтаж водогонів, що не використовуються у господарській діяльності. У рішенні сесії вказано конкретні вулиці, де буде проводитися демонтаж труб, а кошти від реалізації викопних металевих труб водоканал зможе використати для поліпшення свого фінансового становища.
Вичерпну інформацію надав голова ліквідаційної комісії водоканалу Ярослав Лопушанський.
Він ще раз окреслив складну ситуацію із роботою підприємства і розповів про ті кроки, що їх треба зробити, щоб реанімувати водоканал і знову вести нормальну господарську діяльність. Пан Ярослав зазначив, що вже п’ятий рік підприємство перебуває у стані ліквідації. І до сих пір власник майна не може прийняти рішення, чи ми припиняємо стан ліквідації і починаємо кроки для реанімування підприємства, чи ліквідовуємо і визначаємо якийсь інший спосіб забезпечення міста питною водою. На сьогодні це питання не вирішено, але чекати далі не можна. Міська влада, депутатський корпус перейнялися проблемами підприємства і тому власне було прийнято рішення, що його обговорюємо.
Як зазначив пан Лопушанський, підприємство має на балансі триста кілометрів водоводів, із них сімдесят відсотків на сто відсотків є повністю зношеними. Є кілька кілометрів трубоводів, які ще більш-менш працездатні, але вони абсолютно не задовольняють потреби підприємства, щоб можна було нормально надавати людям послуги. Судіть часі: Борислав споживає 2,5 тисяч кубометрів води на добу. А для того, щоб продати тих дві з половиною тисячі кубометрів, щоденно закачуємо в місто 25 (!) тисяч кубів води. Зрозуміло, що з такими величезними затратами жодне підприємство, – чи то приватне, чи державне, – не зможе звести кінці з кінцями. Адже по суті реалізовуємо лише десять відсотків продукції, все решта зникає невідомо-куди, через діряві трубопроводи.
На підприємстві визначили план робіт на нинішній рік, які найбільш проблемні трубопроводи треба поміняти. Розробили графік, прикинули кошторисну документацію. Але оскільки в бюджеті міста коштів немає і немає можливості профінансувати заміну трубопроводів, було прийнято рішення укласти угоду на заміну водопроводів із ТзОВ «Спецтехнологія» і розраховуватися за надані матеріали та роботу викопними трубами, згідно дозволу міської ради. Тобто, підприємство, що міняє старі водоводи на сучасні пластикові, забирає як оплату за виконану роботу старі труби, що вже не підлягають подальшій експлуатації, і таким чином, не витрачаючи реальних коштів ні з бюджету, ані з рахунків водоканалу, є можливість поміняти окремі, найбільш проблемні, ділянки водоводу. Як було сказано, коли співпраця продовжиться, то цьогоріч можна буде в такий спосіб замінити 30-40 кілометрів труби в різних місцях. Звичайно, затрати на заміну старого водоводу на сучасний не завжди компенсуються вартістю зношеного трубопроводу. Щоб компенсувати цю різницю, ділянки водоводу, що не задіяні у технологічному процесі подання води в місто, з дозволу сесії міської ради, вирішено демонтувати.
Ярослав Лопушанський наголосив, що коли вдасться поміняти в такий спосіб 30-40 кілометрів труби, то до кінця року водопостачання міста суттєво поліпшиться.
Свою думку з цього приводу висловили і представники депутатського корпусу – Ігор Тароновецький, Віктор Руднєв, Ярослав Струс; керівники міського відділення поліції та прокуратури, начальник відділення ДПІ, перший заступник міського голови Едуард Бринь.
Всі ці роботи, як і спосіб оплати, мають бути у повній відповідності до чинного законодавства. Контроль буде посилений – і з боку депутатського корпусу, із боку правоохоронних структур, і з боку громадських формувань. Кожен виробничий підрозділ під час робіт з демонтажу труб повинен мати відповідну дозвільну документацію.
Підсумував розмову міський голова, який наголосив, що все це робиться в інтересах міста і його мешканців. А щоб не було різних пересудів, то кожен крок у цій роботі має бути доведений засобами міських ЗМІ до відома громади. Вся інформація повинна бути чіткою, відкритою і доступною для бориславців. Це суттєвий крок для вирішення проблем з водопостачанням міста, але, підкреслив, все має робитися у чіткій відповідності до чинного законодавства.
То ж, можна сказати, що проблема водопостачання міста, здається, зрушила з мертвої точки.
Ігор Юринець, газета «Нафтовик Борислава»
ТОП коментованих за тиждень