У Львівській обласній державній адміністрації говорили про проблеми та перспективи Бориславської лікарні. Як інформує прес-служби Львівської обласної державної адміністрації, минулого тижня заступник голови ЛОДА Іван Груник провів окрему нараду з цього приводу за участю в. о. начальника головного управління охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації Ореста Середи, заступників начальника головного управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ірини Микичак та Андрія Голдуна, міського голови Борислава Володимира Фірмана, головного лікаря Бориславської центральної міської лікарні Василя Кочержата, заступника головного лікаря Бориславської ЦМЛ Марії Войтович та директора Бориславського медичного коледжу Гната Пітули.
Результатом наради стали рекомендації щодо покращення якості надання медичних послуг у Бориславі. Головний лікар центральної міської лікарні Василь Кочержат розповів на нараді у міського голови, що обласне керівництво доручило бориславським медикам напрацювати бачення розвитку міської лікарні, розглянути питання щодо створення фонду розвитку медицини та сформувати перелік платних послуг, які можуть надавати бориславські медичні заклади.
Водночас Бориславський міський голова Володимир Фірман уточняє, що головне питання, яке адресували посадовці облдержадміністрації представникам міста нафтовиків таке: «Чи спроможні ви утримувати місцеву медицину?». Також львівські посадовці мають низку зауважень до окремих відділень лікарні, зокрема, щодо матеріально-технічної бази відділень Бориславської ЦМЛ, кількості ліжок, та завантаженості відділень. З огляду на це міський голова Борислава каже, що нарада на рівні області пройшла у мінорних тонах.
Попри такий тон розмови і стан справ, прес-служба Львівської обласної державної адміністрації повідомляє, що, підсумовуючи нараду, Іван Груник наголосив на недопустимості закриття медичного закладу та дав доручення спільно виробити заходи щодо належного функціонування міської лікарні та підвищення якості надання медичних послуг у Бориславі.
Головний лікар Бориславської центральної міської лікарні Василь Кочержат, розповідаючи про львівську нараду наголосив, що ймовірне закриття бориславської лікарні наразі лише відтермінувалося до 2014 року. І за ці півтора року треба максимально покращити стан міських медичних закладів та якість місцевих медичних послуг.
Додамо, що питання ймовірного закриття Бориславської центральної міської лікарні вивчають вже навіть у Києві. Народний депутат України Арсеній Яценюк адресував запит з приводу ймовірності закриття відділень Бориславської центральної міської лікарні до міністра охорони здоров’я Раїси Богатирьової. У цьому запиті він просить дати пояснення щодо ситуації навколо бориславської лікарні. Цікавлять Арсенія Яценюка кілька моментів, зокрема, чи будуть закривати окремі відділення, чи скорочуватимуть чисельність медичних працівників та як вилине закриття міської лікарні на якість надання медичного обслуговування мешканцям Борислава? Також у запиті народного депутата України, лідера «Фронту змін» зазначено, що скорочення відділень лікарень, згідно законодавчої бази України, є недопустимим.
Повністю запит Арсенія Яценюка був оприлюднений у сесійній залі Бориславської міської ради під час 35 сесії Бориславської міської ради. Його зачитав депутат міської ради Віталій Головчак.
Таким чином ймовірне утворення Дрогобицького шпитального округу стало питанням, яке спричинило резонанс на державному рівні. І попри те, що медична галузь і у Бориславі, і у Дрогобичі, і цілому регіоні, безумовно, потребує реорганізації, вже зрозуміло, що будь-які кроки у цьому напрямі повинні бути зважені та погоджені до деталей, бо інакше ніякої реорганізації не вийде.
Наталка Кучер, тижневик «Каменярі»
ТОП коментованих за тиждень