На території Львівської області, на даний час, фактично займаються охоронною діяльністю 143 суб’єкти господарювання, які відносяться до приватної форми власності і мають чинні ліцензії на її провадження.
Водночас, 18 жовтня 2012 року набрав чинності Закон України ”Про охоронну діяльність” і не всі приватні охоронні структури дотримуються його вимог.
Зокрема, проведені органами прокуратури Львівської області перевірки виявили невідповідність персоналу охорони кваліфікаційним вимогам, які встановлені ст.11 зазначеного закону.
До прикладу, із охоронцями укладено цивільно-правові угоди, а не трудові договори, що надає можливість керівникам цих структур уникати відповідальності за дії своїх працівників.
З’ясовано, що при прийомі на роботу не перевіряється стан здоров’я охоронців, наявність чи відсутність у них судимостей за скоєння умисних злочинів, наявність спеціальної професійної підготовки та проходження відповідного навчання.
Крім того, у договорах не зазначається розмір майнової відповідальності охоронців. Водночас, охорона майна здійснюється без наявності відповідних документів, які підтверджують повноваження замовника щодо володіння, користування або розпорядження цим майном.
З огляду на вказані порушення, прокурорами внесено 7 подань у приватні охоронні структури.
Також, прокуратурою Львівської області в ГУ МВС у Львівській області внесено подання з вимогою анулювати ліцензії суб’єктам господарювання, у яких виявлено порушення, на здійснення охоронної діяльності.
Крім того, прокуратура вимагає притягнути до дисциплінарної відповідальності посадових осіб відділу дозвільної системи, ліцензування та державного охоронного нагляду УГБ ГУ МВС України у Львівській області, які не забезпечили належний контроль за дотриманням законодавства на вказаному напрямку.
Прес-служба прокуратури Львівської області
ТОП коментованих за тиждень