Ні для кого не секрет, що найбільше багатство Трускавця – мінеральні води, зокрема «Нафтуся». Ми можемо будувати оздоровниці, розвивати інфраструктуру курорту, але все це без мінеральних вод нічого не варте. І впливу на формування цих вод ми не маємо, бо це процес природний. Тож допомогти ми ніяк не зможемо? і найголовніше для нас в даній ситуації – не зашкодити.
А поки що в місцях формування родовища мінвод кожен робить, що хоче. Попри всілякі заборони, там хтось торгує, хтось будує, а хтось катається автотранспортом. І ось, щоб мінімізувати шкідливий вплив людей на формування мінеральних вод, в ЗАТ «Трускавецькурорт» розроблені, затверджені генеральним директором товариства Віктором Ждановим заходи щодо покращення стану охорони джерел Трускавецького родовища мінеральних вод. Щоб довідатися, як ці заходи втілюються в життя, ми звернулися до головного інженера Трускавецької гідрогеологічної режимно-експлуатаційної станції Володимира Кісака:
– Звичайно, заборонити прохід людей на територію формування родовищ мінеральних вод ми не можемо, бо це курортний парк, а парк і е для того, щоб там відпочивали люди. Але одне з перших наших завдань -унеможливити заїзд автомобілів, не задіяних в обслуговуванні родовищ, бювету і парку, на територію першої зони. Для цього на вулиці Джерельній біля пам’ятника Роману Макомацькому встановлений шлагбаум. Його відкривають тричі на день для забору мінеральних вод для потреб оздоровниць міста. Тепер встановлений другий шлагбаум при в’їзді до бювету №2, а днями буде встановлений і третій – на в’їзді в парк з вулиці Суховоля, щоб унеможливити несанкціонований заїзд до джерела «Юзя». З цього приводу вже відправлено листи на адресу Трускавецької міської ради з проханням передати ключі від першого шлагбауму і надання дозволу на встановлення двох інших. Шлагбауми на Суховолі і біля бювету також будуть відкриватися працівниками бювету №2 тричі на день для спецтранспорту. Також по периметру свердловин Нафтусі та інших вод і станції приготування мінводи ми відновимо попереджувальні таблиці з повідомленням, що це зона суворого режиму. Зараз виготовляються чотири інформаційні щити при входах у парк з попередженням українською та англійською мовами про те, що парк є першою санітарною зоною і з проханням не вчиняти будь-яких дій, які можуть зашкодити родовищам мінеральних вод. Крім попереджувальних написів, на щитах буде схема курортного парку, – розповів Володимир Михайлович.
Щодо інших заходів, то готується лист на адресу міського голови Трускавця Руслана Козира з проханням встановити знаки «В’їзд заборонено» на всіх дорогах, якими тільки можна заїхати в курортний парк. Крім того розроблені і ламінуються спеціальні пропуски для службового автотранспорту, встановлено також час для забору мінеральної води з бюветів. Заїжджати відтепер можна протягом трьох годин: з 7.00 до 8.00; з 10.00 до 11.00 та з 15.00 до 16.00. Організовано перевірку роботи охоронців свердловин на родовищі «Нафтуся» та станції приготування мінеральних вод.
Пан Володимир запевнив, що всі заплановані заходи до 1 вересня будуть виконані, і тоді суттєво зменшиться навантаження на першу зону санітарної охорони. Але виникає запитання, чи не обумовлене часом запровадження таких заходів якимись тривожними сигналами?
– На щастя, ні. – пояснив Володимир Михайлович, – бо якби такі сигнали були, то запроваджувати дані заходи було 6 занадто пізно. Ми це робимо з профілактичною метою, щоб зберегти природне багатство для громади міста Трускавця.
Орест Лещишин, газета “Трускавецькурорт”
ТОП коментованих за тиждень