«Питне-рекреаційне» озеро та «оптимістичний песиміст» Петро Шумин

02.03.2012 | Filed under: Публікації

«Альфа-Плюс» і паралельний Трускавець. Райський куточок України. Трускавець: всі проблеми вирішуються одним махом!

Кожне з цих трьох речень могло б бути заголовком до публікації, на яку нас надихнули громадські слухання, котрі проходили 1 березня в приміщенні Народного дому згідно розпорядження міського голови № 29-р від 26.01.2012 р. Йшлося про детальний план забудови території, про котру не раз говорили і говоритимуть ще. Це ті 130 з чимось гектарів землі біля питного озера, котрі Трускавецька міська рада минулого скликання абсолютною більшістю голосів продала ТзОВ»Альфа-Плюс», котре є інвестором у питанні водопостачання та співзасновником ТзОВ «Трускавецький водоканал». Лише цього, 2012, року, «Альфа-Плюс» обіцяє дати для вирішення питання водопостачання міста понад 16 мільйонів гривень, про що сказав заступник міського голови Петро Нестерівський під час прес-конференції. Він, до речі, і був головуючим на громадських слуханнях, хоча майже не виступав. Зате із вступним словом виступив головний архітектор міста Олександр Грищенко, а найбільше довелося говорити, показувати, роз’яснювати, переконувати та відповідати на запитання автору проекту Петру Крупі, відомому нам вже з часу затвердження фантастичного Генплану Трускавця.

Озеро буде переведено із статусу питного в статус рекреаційного. Біля нього будуватимуться готелі, відпочинкові комплекси, ресторани, кафе-бари. А ще буде пляж на 2500 місць, будуть роздягальні, туалети, човнова станція, рятувальна служба. Це все – навколо озера. А детальний план забудови охоплює аж 150 гектарів, тож на захід від озера (Боберня) – котеджі, так звана біфункціональна забудова, сендвічна територія. Поміж ними – лісові смуги чи клапті, щоб було легше дихати як тим, хто живе постійно (тут житиме 1 тисяча осіб), так і тимчасовим жителям, тобто відпочивальникам (їх у плані – 1500). Котеджі – це малоповерхова забудова, біля кожного з них – діляночка в 10 – 12 соток, де можна і петрушку посадити, і мак посіяти (ой ні, мак сіяти заборонено). А поміж відпочинковою зоною та житловою – справжнісінька краса – спортивна арена, спортивні об’єкти, навіть чомусь музична школа. Добре загосподарює «Альфа-Плюс» і найпівденнішу частину територію біля дороги Уличне – Борислав. Тут проектанти передбачили зони відпочинку як для занять зимовими видами спорту, так і літніми (кінні та піші прогулянки).

Буде водопостачання та електроживлення, з каналізацією – жодних проблем, та все це не за рік-два, адже проект грандіозний, як мінімум на 10 років роботи. Чого вартує хоча б аква-парк з дитячим ухилом, який планують спорудити при впаданні річеньки Солониці в озеро.

А коли показали фільм (ролик), то аж сльози зависли на віях, таке прекрасне видовище – наче з картинок «Вартової Вежі». Та не всі піддалися емоціям та повірили в комп’ютерно розроблену ідилію, ряд запитань було із залу, де зібралися нечисленні мешканці вулиці Городище. Найбільш конкретні запитання задав секретар ради Петро Шумин, котрий зареєструвався на слухання як звичайний громадянин, як і автор цих рядків. Що буде з жителями, які вже проживають на цій території, з їхніми будинками? Вони органічно вписуються в краєвид, а перевага для них та, що вони зможуть нарешті приватизувати свої земельні ділянки. А що ж із водопостачанням, чи варто єдине резервне джерело водопостачання переводити зі статусу питного в рекреаційне? Варто, бо дрогобицький водоканал нам води дасть більше, ніж потрібно (при рівномірному відборі), а якщо ще відремонтувати мережі, в яких великі витоки, збудувати один резервуар на 10 тисяч кубів біля «Колиби» та понадіятися на стебницький водоканал, то проблем з водопостачанням не буде. Та попри всі запевнення Петро Шумин залишився «оптимістичним песимістом». Коли розкрили скриньку, щоб прочитати зауваження чи пропозиції, то вона виявилася пустою. Оце свідомість трускавецької громади – прокоментував таку «активність» секретар ТМР. Приступили до голосування. 14 за, 2 проти. Проект представлять для розгляду депутатам Трускавецької міської ради. Слухання, які тривали 45 хвилин (16.15 – 17.00), завершилися.

Володимир Ключак

(Переглядів 95 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо на роботу
  05.01.2023 | 16:23

  Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

 • Запрошуємо вивчати англійську мову!
  26.08.2022 | 15:47

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви