Революція у Трускавці проходить мирно

19.02.2014 | Filed under: Публікації

Сьогодні, 19 лютого, у Трускавці завершила свою роботу ХХХVI чергова сесія Трускавецької міської ради. Спочатку швиденько прийняли питання про участь в обласних конкурсах мікропроектів, затвердили протокол земельної комісії по земельних торгах, які виграло одне приватне підприємство, дали дозвіл на надання адресної грошової допомоги дітям-сиротам та прийомним сім`ям, затвердили звіт про виконання бюджету за 2013 рік і внесли зміни до показників міського бюджету на рік 2014 рік. «Приємно, що в цю важку хвилину вас цікавить бюджет», – гірко зіронізував депутат IV демократичного скликання Трускавецької міської ради Олександр Богуцький…

Незважаючи на те, що сесія була черговою, вона не була звичайною. Та і не могла такою бути, зважаючи на ті події, що відбуваються в Україні. Тому після дрібних справ взялися до головного – обговорення політичних питань. Найпершим, як і годиться, виступив міський голова Руслан Козир. Він виклав свою точку зору на події в країні. «Нема гарантії, що нація не понесе нових жертв у цьому протистоянні. Це братовбивча війна, до якої привели непрофесійні дії очільників держави. Центральна влада воює з народом, а єдиною легітимною владою є влада місцева», – зауважив очільник міста-курорту. Руслан Козир нагадав про ризики для державного суверенітету, про порушення прав і свобод громадян. «Нас як слабкого гравця на міжнародній арені можуть просто розірвати як ту жабу», – висловив мер думку, яка непокоїть багатьох українців.

Свої думки з приводу поточних подій висловили і депутати Руслан Крамар, Юрій Беднарчук, Сергій Мицик, секретар ради Петро Шумин. Руслан Крамар, зокрема, розповів про своє перебування із сином у Києві в гущі вчорашніх подій, Петро Шумин хвилювався, чому в залі немає «тайняків» СБУ, які б записували все, що хто говорить, а Юрій Беднарчук наголосив, що не можемо допустити «Сирії в центральній Європі». Натомість чітко та руба поставив питання до правоохоронних органів депутат Сергій Мицик: «Хлопці, ви з нами? Ви готові підтримати нас і цю заяву?» (мається на увазі політична заява, прийнята на сесії ТМР 33-ма голосами «за»).

Про кількісний склад та озброєння Трускавецького МВ ГУ МВС України у Львівській області доповів начальник міськвідділу підполковник Іван Малиш. Зброї нема, її з міста вивезли через побоювання захоплення адмінбудівлі міліції. Областю гуляє понад 1 тисяча одиниць вогнепальної зброї і міліція має забезпечити громадський порядок. Адже місто – курортне.

На специфіці Трускавця як курорту і на недопущенні провокацій та безглуздих блокувань наголосив екс-депутат міськради Олександр Богуцький. На його заклик приєднатися до блокування проходу закарпатського «Беркуту» відгукнулося тільки двоє осіб – і то з-поза меж депутатського корпусу.

Громадська діячка Леся Дідик окрім заклику допомагати Майдану людськими, матеріальними та фінансовими ресурсами, раптово «наїхала» на обласного депутата від Трускавця Олександра Чебаненка. Мовляв, «він не голосував за відставку Сала, він втік, тому на своїй шкірі має відчути наш народний осуд». Дозволимо собі тільки пригадати, що Олександр Чебаненко: 1) обраний абсолютною більшістю виборців-трускавчан на своєму мажоритарному окрузі, 2) є Почесним громадянином Трускавця, 3) є фундатором (засновником) церкви св. Миколая у Трускавці, 4) має багато звань та нагород. Напевно, що до цього депутата є питання відносно неучасті у голосуванні за відставку губернатора Сала, але озвучувати це на сесії міськради явно недоречно. Пані Лесю ж ніхто не зобов’язує звітувати про використання коштів, зібраних на потреби Майдану. А від себе особисто запитаю: пані Лесю, це часом не Ви видалили мене із групи «Майдан Трускавця» в мережі Фейсбук? Сподіваюся, що ні, бо Ви ніби не подібні на тих «патентованих патріотів», які хочуть все контролювати і бояться втратити владу. Якщо ж це зробили Ви, то тоді все стає на свої місця. Бо інший адмін групи, який перебуває за кордоном, цього не робив….

До речі, про владу. Про те, що потрібно на місцях брати всю владу у свої руки, «Трускавецький вісник» писав ще 27 січня у статті «Бо війна війною…». Але коли міський голова Трускавця, довіра до якого не є вельми великою, намагається підмінити поняття та вказати, що влада у місті має належати виключно Трускавецькій міській раді (замість сказати «виключно громаді міста»), то це дещо насторожує. І намагання підпорядкувати собі всі правоохоронні органи є просто тріскотнею, яка не несе жодних правових наслідків, а служить виключно піар-ходом.

Як зауважив під час свого виступу прокурор міста Трускавця Лонгін Мігоцький, «намагатися створити комунальну чи муніципальну прокуратуру – це нонсенс». І дійсно, хтось мусить здійснювати контроль за діяльністю міського голови, депутатів та виконавчих органів влади. Інша річ, що окрім прокуратури та інших правоохоронних органів найперше має контролювати владу громада. Якби на всеукраїнському рівні громада могла впливати на владу, якби мала механізми контролю, то цього кровопролиття не було б.

Друге і останнє пленарне засідання ХХХVI сесії Трускавецької міської ради тривало півтора години, з 14.00 до 15.30. Зійшлися на тому, що правоохоронні структури у Трускавці не є ворогами громади і що радикальні дії в місті неприпустимі. Вже й так терпимо збитки через страх потенційних відпочивальників їхати в Україну. Вже долар в трускавецьких обмінниках сьогодні продають по 10.00. Люди запасаються продуктами і слово «війна» ввійшло у повсякденний вжиток. Тож не допустімо анархії та погромів у місті, не допустімо, щоб кримінальні елементи здійснювали провокації у Трускавці чи скористалися з непевної ситуації в державі. Не шукаймо ворогів серед трускавчан і не заробляймо політичні бали на безглуздих ініціативах типу «осуду Чебаненка». Будьмо мудрими! Як зауважив прокурор Трускавця Лонгін Мігоцький, хтось мусить керуватися холодним розумом, а не тільки серцем.

Так що революція у Трускавці проходить наразі мирно…

Володимир Ключак

(Переглядів 692 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви