Роман Ілик: «Віднедавна у Дрогобичі запрацював кардіоцентр, де рятують людей від гострого інфаркту»

19.07.2019 | Filed under: Публікації

В Україні триває розбудова мережі сучасних кардіоцентрів. По всій державі таких вже близько 40. На Львівщині перший такий кардіоцентр, окрім обласного центру, з’явився у Дрогобичі.

«Це означає, що мешканці Дрогобиччини: Борислава, Стебника, Трускавця і всіх навколишніх сіл, у разі невідкладного стану, мають гарантію того, що їхнє життя можуть врятувати», – стверджує Роман Ілик, заступник міністра охорони здоров’я України 2016-2019 рр.

 Адже якщо у людини стався інфаркт, – існує стандарт «золотої години», впродовж якої її потрібно доставити до лікарні і надати допомогу. Тоді хворий залишається живим. Планові операції у кардіоцентрі в Дрогобичі також роблять.

«Немає потреби їхати до Львова чи до Києва, шукати фахівця. Це можна зробити в Дрогобичі. Хірурги вже зробили 12 коронографій та три планові стентування коронарних артерій. Ми залучаємо фахівців з Національного інституту серцево-судинної хірургії імeні М. М. Амосова, які працюють разом з нашими лікарями. І це, насправді, та цінність, яка дає можливість кожному з нас бути певним, що в такому складному випадку, як, наприклад, інфаркт, – наше життя може бути врятоване!», – наголошує співрозмовник.

Роман Ілик розповів, що поширення таких кардіоцентрів по Україні стало можливим завдяки урядовій програмі, яку впроваджує Міністерство охорони здоров’я: «Це правильна політика, яка рятує життя і робить медицину більш доступною».

Ще доступнішою медицина стала і завдяки появі у місті скринінгового центру. Там створили комфортні умови для обстеження жінок на рак.

 «За кошти Світового банку нам вдалося залучити до Дрогобича обладнання, яке дає можливість здійснювати саме профілактичний напрямок. В онкодиспансері є цифровий мамограф та кольпоскоп, який діагностує на ранніх етапах рак у жінок», – каже Роман Ілик.

Скринінговий центр в Дрогобичі обслуговує Дрогобицький район, міста Борислав, Стебник, Трускавець та Дрогобич, а це близько 100 000 жінок.

«Якщо жінка має більше 40 років і щороку буде проходити відповідне обстеження, чи навіть рідше, як їй визначає лікар, – то це дасть гарантію того, що ми не пропустимо це захворювання на етапі профілактики. Якщо ми на ранній діагностиці побачимо проблему – то вона дуже швидко і просто усувається. Коштує це для держави і людини дуже мало. Якщо це складна форма ракового захворювання – то це все і дороговартісно, і прогноз невтішний», – наголошує співбесідник. Саме тому обладнання, яке дає можливість діагностувати ранні форми ракових захворювань, є вкрай важливе для профілактичного напрямку системи охорони здоров’я.

Валерія Ворончук

(Переглядів 13 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви