Літо цього року важко назвати теплим і лагідним. Але навіть таке хронічно дощове, та все ж таки літо, коли як у відомій байці Крилова «под кустом и стол, и дом», підходить до завершення. Чи готове наше місто, як добрий господар, до зими, чи, як та «стрекоза» з байки того ж Крилова «лето красное пропела, оглянуться не успела, как зима катит в глаза»…Тим більше, що комунальне господарство Трускавця цього року переживало нелегкі часи пертурбацій, змін і реформ, замість єдиного КП «Наше місто» створюються нові підприємства «Трускавецьтепло» і «Трускавецьжитло», новою владою дано курс на від’єднання від централізованого опалення стояками…Чи буде тепло в наших домівках з настанням холодів, чи максимально викорастано всеняно-літні місяці для підготовки тепломереж міста до опалювального сезону, – з цими та багатьма іншими запитаннями звертаємося до керівника КП «Трускавецьтепло» Руслана Крамара.
– Руслане Ярославовичу, 26 травня цього року на сесії міської ради затверджено схему перспективного розвитку теплопостачання міста, за якою трускавчанам рекомендується від’єднюватися від централізованого опалення стояками. Як до сьогодні триває цей процес? Чи лише стояками від’єднюються люди чи є прохання про одиночні відключення від міських тепломереж?
– Дозволи надаються лише по стояках. На сьогодні хоч один стояк майже у всіх будинках Трускавця має дозвіл на від’єднання від ЦО (централізованого опалення). Це не означає, що всі повинні негайно ставити автономне – люди отримали дозвіл, а поставлять тоді, коли будуть мати можливість і вважатимуть за потрібне. Це як отримати тривалу візу в Європу – не обов’язково одразу їхати. А до часу від’єднання всі без проблем користуватимуться централізованим теплопостачанням. Ми, тобто «Трускавецьтепло», подаємо відповідного тиску і відповідної температури тепло до будинку, а КП «Трускавецьжитло» має розподілити його по будинку.
– Чи не розбалансували всі процеси міську систему теплопостачання, адже багато трускавчан не мають ні коштів, ні бажання встановлювати автономне і всі надії покладають лише на централізоване опалення?
– Всі, хто хоче мати централізоване опалення, гарантовано його матимуть. Для прикладу, навіть коли в будинку Мазепи, 6а 70% мешканців встановили автономне опалення, а 30% не мали можливості, у них залишилося централізоване опалення.
Якщо у когось буде неякісне теплопостачання, в той же день у людей буде комісія та будемо робити перерахунок.
До речі, серпень – останній місяць, коли ми приймаємо заяви на від’єднання від ЦО. Бо у вересні мають бути виконані всі робот із підготовки тепломереж до опалювального сезону, а 1 жовтня має бути пробний запуск системи. Ніхто не буде від’єднювати, коли вже система під водою.
– Деякі трускавчани скаржилися, що ви «рекомендуєте» лише одну фірму для встановлення автономно опалення, і лише в разі співпраці з нею даєте дозвіл на від’єднання…
– Це неправда. В Трускавці є 6-7 фірм, які займаються цими роботами, і вибір ми залишаємо за людьми. Ми самі – КП «Трускавецьтепло» – автономне не встановлюємо, хоча маємо ліцензію. Є пропозиції дешевші, є дорожчі. Звичайно, якісні роботи коштують дорожче. Єдина вимога – при від’єднанні має бути представник КП «Трускавецьжитло». Адже саме їм розподіляти теплову енергію.
– На тій же сесії міської ради депутати дали дозвіл КП «Трускавецьтепло» на отримання кредиту 1 мільйон гривень. Куди пішли ці кошти?
– Кредит ми брали саме для того, щоб збалансувати міську тепломережу. Закуповуємо нові насоси, щоб збалансувати гідравлічне навантаження. Закупили більше сотні запірної арматури, тобто засувок, які повинні в опалювальний період дати можливість швидко ліквідовувати витоки.
– Але нещодавно у Вас в конторі і на бойлерних було відімкнене світло?
– Електроенергію нам відключили через борги КП «Наше місто». На сьогодні боргів КП «Наше місто» перед «Львівобленерго» немає. Залишися процедурні питання, до кінця місяця електроенергію буде відновлено.
– А чи вистачить коштів на закупівлю газу?
– Є питання боргу за газ КП «Наше місто». Ми до цього стосунку не маємо, адже не є правонаступниками підприємства. Ми зараз закінчуємо процес вироблення ліцензії на транспортування, вироблення та постачання теплової енергії. Цим питанням займається персонально мій заступник Наталія Пономаренко. Завершимо цей етап, почнемо розмову про газ. Без, сумніву, будемо піднімати тарифи, бо в існуючих не закладено ряд важливих складових. Тариф був завідомо збитковий. А щоб комунальне підприємство ні від кого не залежало, було самодостатнім і нормально функціонувало, необхідно підняти вартість тепла на 18-22%. Інакше знову потрібні будуть дотації, а це ж забирання коштів з інших галузей…
– Скільки працівників КП «Наше місто» працевлаштовано в «Трускавецьтепло»?
– Філія з теплопостачання КП «Наше місто» нараховувала в опалювальний період 110 чоловік. На час створення нашого підприємства був розрахунок на 132 працівники, але ми оптимізували штатний розпис і звели кількість працюючих до 94. 90% людей, які зараз прийняті на роботу, – всі працівники КП «Наше місто». Але приймаємо ми їх за професійними якостями і основним принципом, що робочий час – 8 годин, а не «як платять, так роблю». Також ми не приймаємо людину на посаду, якщо не бачимо об’єму роботи на ці 8 годин.
Іра Циган, газета “Франкова криниця Підгір’я”
До теми.
Дрогобицькі тепловики роботу роблять вправно
У сусідньому Дрогобичі ситуація з забезпеченням теплом населення дещо інша, аніж у Трускавці. КП «Дрогобичтеплоенерго», практично, впоралося з боргами населення за спожите тепло, жителя міста потрохи проводять автономне опалення. Про ситуацію з теплозабезпеченням у Дрогобичі нам розповів директор КП «Дрогобичтеплоенерго» Ігор Хом’як.
– Наше підприємство не має таких проблем, які не дозволяли б спокійно розпочинати наступний опалювальний сезон. У попередньому сезоні ми надали населенню міста послуг на 16 мільйонів гривень, на сьогоднішній день отримали уже 16, 600 мільйона, тобто борг складає всього 400 тисяч гривень. Якщо зазначити, що у цю суму входять розтерміновані борги, а також ті, що є на розгляді в судах чи в судових виконавців, то можемо сказати, що зі спокійною душею розпочнемо наступний опалювальний сезон.
На прохання розповісти про ситуацію у Дрогобичі з автономним опаленням, Ігор Миколайович зазначив, що у цьогорічному міжсезонні у місті встановлені автономні опалення у семи під’їздах. Таку систему автономного підведення тепла у місті затвердили рішенням органів місцевої влади, для визначення тих, кому буде видано дозвіл на підведення власного опалення, у місті діє міжвідомча комісія, якою керує Андрій Янів. Ігор Хом’як є представником у цій комісії від свого відомства.
– Я, признаюся чесно, не є палким прихильником повсюдного введення у нас системи індивідуального опалення, – зізнається Ігор Хом’як, – бо вона, попри певний її позитив, має ряд недоліків, через неї виникають незрозумілі й дивні ситуації. Скажімо, мешканці всього під’їзду житлового багатоквартирного будинку мають автономні опалення. А якась квартира у під’їзді пустує, через те, що усі кудись виїхали. Ви гадаєте, що за сильних зимових морозів усередині цієї квартири буде «мінусова» температура? Та ні, бо її огрівають сусіди горішнього та долішнього поверхів, відносне тепло акумулює й коридор, який гріється усіма квартирами під’їзду.
Як розповів Ігор Миколайович, серед користувачів автономним опаленням є й свідомі зловживання; трапляються випадки, коли власник «автономки» самовільно під’єднується до системи центрального опалення, щоб грітися «на халяву», точніше, за рахунок інших. Цього трапитися не може, коли автономне опалення встановлюють усі мешканці під’їзду, труби «централки» у цьому випадку просто вирізають.
Василь Кирилич, газета “Франкова криниця Підгір’я”
ТОП коментованих за тиждень