Руслан Пристай: «До вирішення проблем йдемо step by step»

15.08.2016 | Filed under: інтерв’ю, Публікації

Із 26 депутатів Трускавецької міської ради VII демократичного скликання десятеро вже мали досвід депутатської роботи, решта ж 16 обрані вперше. Та від часу місцевих виборів (жовтень 2015 р.) пройшло достатньо часу, щоб депутати-новачки освоїлися, зрозуміли ношу своїх обов`язків та почали активну працю на благо громади міста.

Депутат Руслан Пристай (округ № 23, вул. Івасюка, буд. №№ 1, 1А, 3), представник Всеукраїнського об`єднання «Свобода», попри молодий вік на новачка не виглядає. Його депутатські запити та виступи на сесіях міської ради є обдумані, чіткі та спрямовані на конкретний результат. Сьогодні Руслан Пристай – гість нашої редакції.

– Пане Руслане, вже майже дев`ять місяців Ви перебуваєте у статусі депутата міської ради? Як Вам живеться в цій іпостасі? Чи це те, чого Ви очікували?

– Я б не сказав, що це якась нова іпостась і що в мене виросли крила від того, що я став депутатом. Це звичайна робота на громадських засадах, до якої я прагнув долучитися. І в статусі депутата я зараз стараюся вирішувати різні проблеми мешканців міста, в тому числі на окрузі, по якому я пройшов.

Скажу відверто – думав, що питання будуть рухатися швидше. Але, як кажуть американці, такими маленькими кроками, step by step, я йду до вирішення тих чи інших питань на окрузі і в місті.

Звичайно, мешканці може не дуже задоволені тим, що питання не вирішуються так швидко. Але ж ці питання не вирішувалися десятками років і за такий малий проміжок часу, відколи я став депутатом, а це 9 місяців, швидко вирішити їх просто нереально.

Але певні зрушення вже є. Наприклад, в цьому році вдалося виділити кошти на ремонт дахів у будинках 3, 5 та 7 на вул. Івасюка. Там були зроблені роботи тільки по половині даху, а в цьому році їх вже мають закінчити і, крім того, доробити дашки при вході в під`їзди.

Друге – вдалося виділити кошти на ремонт електрики в будинку № 1 на вул. Івасюка. Там були певні проблеми, особливо в зимовий період, коли більшість людей включають електрообігрівальні прилади і відповідно горіла проводка. Зараз, в цьому році, вдасться завершити ці роботи. На це виділено 75 тисяч гривень.

Також мешканці Івасюка, 1 зверталися до мене з тим, що дуже близько до прибудинкової території знаходиться дорога. Вони ставили питання щодо перекриття дороги шлагбаумом. Я подав з цього приводу депутатське звернення і ми з Олексієм Михайловичем Балицьким та з Андрієм Богдановичем Кульчинським дійшли до логічного висновку, що там необхідно встановити «лежачий поліцейський». На даний час поки що це ще не зроблено, але думаю, що в найближчий місяць питання вдасться вирішити.

Була проблема на Івасюка, 1 з трубами, які йдуть з даху – так звані «ливньовки». Вони повідпадали, і я написав відповідне депутатське звернення. Мені вдалося це питання вирішити, зараз ці «ливньовки» зроблені і вода, коли падає дощ, вже не потрапляє людям на стіни.

І так поволі, step by step, питання вирішуються.

– Ви не згадуєте, що почали ремонтувати вулицю Івасюка…

– Так, звичайно. Почався ремонт дороги і я хотів би подякувати за це і міському голові, і його заступнику Олексію Балицькому. Дорога там була в жахливому стані, можна сказати що одна з найгірших у Трускавці. А цією дорогою їздить та ходить багато людей, у тому числі й відпочивальники з «Перлини Прикарпаття», «Шахтаря», санаторію «Карпати». Нею вони ходили на ринок і ця вулиця показувала нашим гостям непривабливу сторону курорту.

– Ваші депутатські запити можна чітко розділити на два блоки. Перший – те, що стосується розвитку нашого міста-курорту, зокрема відновлення транспортних зв’язків Трускавця, промоція та реклама курорту. Другий – уболівання за проблеми округу, старих будинків на вулиці Івасюка. Розкажіть детальніше, які проблеми Ви піднімали у своїх запитах.

– Що стосується промоції Трускавця, то я вважаю, що без відпочивальників наше місто приречене на крах і цей напрямок нам потрібно максимально розвивати. Він є основним в життєдіяльності Трускавця, адже всі ми залежимо від відпочивальників, туристів, які до нас приїжджають.

Тему туризму, промоції, розвитку я б розділив на кілька напрямків. Перший – нам потрібно залучити в Трускавець туриста. Це головне, першочергове, пріоритетне. Друге – це думати над залученням інвестицій. І третє – це думати про інфраструктуру.

Чим більше в нас буде туристів, тим більше ми отримуватимемо податків у бюджет і тим більше ми зможемо інвестувати в місто, вирішувати проблеми, які в нас є.

Я вважаю хибною ту позицію, яку дехто озвучує під час дискусій, що буцімто нам потрібно спочатку створити інфраструктуру, облаштувати парк, алейки і так дальше, а вже тоді робити промоцію. Я вважаю, що не можна зупинятися в промоції, а треба рухатися тільки вперед. Будемо робити промоцію – відповідно буде їхати більше людей.

Якщо ми подивимося на теперішній стан справ, то побачимо, що зростає кількість азербайджанців, які до нас приїжджають, та і взагалі значно більше їде до нас іноземців, зокрема з пострадянського простору. Так, вони бачать ті чи інші проблеми в парковій зоні і так дальше. Але їхня чисельність все одно збільшується і відповідно збільшуються надходження до бюджету. Отже, з часом, за 2-3 роки ми отримаємо ті необхідні кошти, які потрібні для інвестиції в той же парк, в інфраструктуру міста. Таким чином у нас буде й хороша інфраструктура, і велика кількість відпочивальників, яка постійно зростатиме.

У нас є проблема з чим? З поганою логістикою. З деяких країн добратися до нас дуже непросто. Наведу приклад – я вже близько року торпедую питання щодо запуску прямого авіарейсу Ташкент – Київ (я вже не кажу про Львів, а хоча б на Київ). Я як депутат написав відповідні звернення у різні структури – Міністерство економіки (в департамент туризму), в Державіаслужбу, в Посольство України в Узбекистані, в Посольство Узбекистану в Україні. Це питання я підняв у раді і ми депутатським корпусом звернулися з відповідними зверненнями вже від міської ради. Аналогічно і по сполученні з Туркменістаном (столиця Ашхабад).

На жаль, зараз і далі немає прямих рейсів з Києва на Ташкент та Ашхабад, хоча в літній період до нас приїжджає велика кількість туристів з цих країн, добираються вони тяжким шляхом через інші країни. Єдиним позитивним зрушенням є те, що з 17 серпня чотири рази на тиждень починають літати літаки зі Львова на Мінськ. Це є дуже добре, бо в основному туркмени і узбеки добиралися до Трускавця через Мінськ. Причина проста – дешеві авіаквитки, оскільки ці три країни (Узбекистан, Туркменістан і Білорусь) входять в Митний союз. Тож зараз вже не потрібно буде з Мінська на Львів добиратися потягами, бо буде пряме авіасполучення.

Щодо запитів відносно проблем округу, то я вже зазначав, що подавав запит, щоб зробили реконструкцію електромережі в будинку № 1.Щодо дахів, то я це питання підняв як заступник голови комісії з питань ЖКГ, щоб в цьому році дофінансувати ці роботи по трьох будинках (Івасюка, 3, 5 та 7).

– Зараз активно обговорюється тема житлової реформи, управляючих компаній. Чи визначилися Ваші виборці щодо створення ОСББ, чи готові стати повноправними власниками не лише квартир, а в цілому тих «хрущовок», в яких вони мешкають?

– На окрузі мною були ініційовані збори мешканців будинків. Я – економіст за освітою, і підрахував, що якщо розумно управляти будинком, то ОСББ в нашому випадку буде рентабельним і за 2-3 роки можна буде зробити те, що в наших будинках не робилося 60 років.

Я виступив з пропозицією, щоб люди в своїх будинках обрали голову ОСББ. Тоді з цих трьох людей можна було б обрати одного і створити одне ОСББ на три будинки. Це питання дискусійне, оскільки дехто вважає, що треба створювати ОСББ в кожному будинку окремо, а дехто каже, що економічно доцільніше створити одне ОСББ на три будинки. Та вирішувати як краще будуть самі мешканці, хоча я схиляюся до того, що двірник, бухгалтер чи сантехнік міг би бути одним на три будинки для економії коштів – їх можна взяти по договору.

До речі, ми нещодавно в міській раді прийняли програму по ремонту в під`їздах, на сходових клітках, заміні вікон і дверей в під`їздах. Програма є нова і дуже добра, тому що допомагає людям вирішувати важливі проблеми – частину коштів покриває міська рада (70% платить міська рада, 30% платять мешканці). Для прикладу, для заміни вікон в одному під`їзді в будинку на Івасюка, 3 потрібно з кожної квартири зібрати по 285 гривень, а решта дофінансує міська рада. Я вважаю, що це не є великі кошти для того, щоб в будинку, який стоїть вже понад 60 років, замінити нарешті ті вікна, термін експлуатації яких давно минув. А на наступний рік можна було б зібрати кошти на ремонт під`їздів. Помінявши вікна, можна вже буде робити відкоси і повний ремонт, бо двері в будинках вже поміняні. І так крок за кроком ми відновлювали б наші будинки.

Чому я ще прихильник ОСББ? ОСББ може брати участь в різних грантових програмах по енергозбереженні. Якщо б у нас було ОСББ, то ми могли б долучитися до цих програм, взяти в  них участь і можливо виграти гранти на фінансування енергозаощадження в наших будинках (заміна вікон, дверей, утеплення фасадів та інше).

– Робота депутата не оплачується, її Ви виконуєте на громадських засадах, витрачаєте свій час, зусилля. Як думаєте, чи оцінять Ваші намагання покращити життя в місті Ваші виборці – знайомі, сусіди, трускавчани?

– Ви знаєте, люди завжди оцінюють не за словами, а за вчинками. Якщо вдасться реалізувати ті плани, які я намітив (заміна вікон, ремонт в під`їздах, можливо ще вдасться замінити каналізацію, провести дренажні роботи), то люди це побачать. Все відбувається в порівнянні – якщо люди побачать як було, а як стало, то зможуть це оцінити належним чином. Бо я дійсно стараюся щось робити не для себе, а для людей, щоб на окрузі, на якому я народився і виріс, було все гаразд і щоб ці будинки зажили новим життям.

– За цих 9 місяців чи були у Вас випадки, коли хтось нарікав на Вас, що дієте неправильно, чи може навпаки, дякували Вам за роботу депутата?

– Коли я лише став депутатом, до мене звернулися мешканці вулиці Грушевського, у яких була проблема з вуличним освітленням. Проблему вдалося вирішити в найкоротші терміни і люди написали звернення-подяку у газету «Франкова криниця Підгір`я».

Як я вже зазначав, не виходить зробити все й одразу, хоча й хотілося б. Так виходить, бо є різні процедурні процеси бюрократії, що займає багато часу. Але маленькими кроками, поступово воно робиться і вирішується…

– Крім житлової реформи актуальною зараз є і адміністративно-територіальна реформа. У Трускавці точаться гарячі дискусії навколо того, в якому форматі має бути нова об’єднана територіальна громада. Як Ви ставитеся до проекту «Великий Трускавець», коли ми створимо ОТГ спільно з Модричами, Оровом, Зимівками, Уличним, Доброгостовом, Станелею?

– Я вже казав, що за освітою я економіст, фінансист. Тому я звик завжди рахувати. Потрібно зробити аналіз і підрахувати, чи буде це нам економічно вигідно чи ні. Якщо опиратися лише на якісь дотації та субвенції, то слід пам’ятати, що вони колись закінчаться, законодавство може помінятися і так далі.

З кожним роком нас підводять до того, що все менше коштів потрапляє з центру на місця. Тому потрібно сісти, добре проаналізувати і порахувати. Якщо нам це буде вигідно, то тоді звичайно, що так, а якщо ні – то ні. Тому зараз, без розрахунків, я не готовий відповісти на Ваше запитання.

Якщо дивитися з точки зору туристичного потенціалу, то переваги очевидні. Орів, Зимівки, Модричі, Станеля… Трускавець не гумовий, він збільшується, відкриваються нові оздоровчі та відпочинкові заклади. Так що в цьому плані переваги створення «Великого Трускавця» очевидні. Щодо соціальних видатків, утримання мережі освітньої, культурної, медичної, то це треба добре порахувати…

Спілкувався Володимир Ключак

(Переглядів 495 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви