За інформацією наших джерел із Києва, трускавецьке комунальне підприємство «Трускавецьтепло» було різко розкритиковано на одній із нарад, на якій розглядалося питання боргів за використаний газ. Питання боргів за газ неодноразово було актуальним і для КП «Наше місто», проте завжди воно вирішувалося, натомість у КП «Трускавецьтепло» кошти, які люди сплачують за теплопостачання, ідуть, вочевидь, на інші потреби. Це комунальне підприємство минулого року взяло кредит у розмірі 1 мільйон гривень, та вже в кінці року мало борги перед ПАТ «Львівобленерго», через що електроживлення були позбавлені котельні та адміністративний корпус підприємства. Якщо інформація про величезні борги за спожитий газ підтвердяться з інших джерел, то тоді виникає логічне запитання – а куди ж діваються кошти платників за спожиті послуги?
Щоправда, підприємство, яке фактично працює неповний рік, не мало жодних проблем із виплатою заробітної плати, яка є вищою від середньої по Україні. Одним із незаконних джерел доходів підприємства стали нарахування мешканцям, котрі від’єдналися від ЦО, за так звані транзитні стояки, а також нарахування мешканцям до оплати сум за теплопостачання не згідно теплових лічильників, а згідно квадратури помешкань.
В той же час там, де вигідно нараховувати оплату за лічильниками, КП «Трускавецьтепло» не поспішає йти назустріч вимогам мешканців нараховувати їм оплату за квадратними мешканнями. Яскравий приклад цьому – мешканці будинку 40 на вулиці Бориславській. З проханням почати нараховувати їм до оплати за тепло не за лічильником, аза квадратними метрами, мешканці цього будинку звернулися до Руслана Крамара ще перед початком опалювального сезону. Була подана письмова заява, на яку мешканці відповіді не отримали. У січні мешканці знову звернулися в КП «Трускавецьтепло» і відповіді немає по сьогодні. Люди звернулися в прокуратуру і 13 лютого 2012 року їм прийшла відповідь за № 34р-12 за підписом заступника прокурора Трускавця О. Тидаша, радника юстиції 2 класу, що їхня заява переадресована у Трускавецьку міську раду. Та незважаючи на те, що вже минув місячний термін від цієї дати, мешканці будинку 40 на Бориславській відповіді ще не отримали. У вівторок, 13 березня, двоє мешканок будинку, Олена Миколаївна та Валентина Тимофіївна, пішли на прийом до міського голови. Та Петро Нестерівський, котрий проводив прийом, порадив жінкам встановлювати автономне опалення, а для вияснення поточної ситуації порадив чекати, аж поки не приїде якась комісія зі Львова. Щоб зрозуміти цих людей, варто опублікувати суми, які їм виставлені до оплати тільки за теплоносій – 855 гривень за трикімнатну квартиру і 717 гривень за двокімнатну. Це в той час, коли в інших будинках, де оплата йде за квадратурою, на трикімнатну квартиру нараховують по 490 гривень. Так що афера із нарахуваннями за спожите тепло нічим не поступається аферам із необґрунтованим підвищенням тарифів чи планами творення в місті підконтрольних управляючих компаній.
Нагадаємо, що з 1 лютого у Трускавці зросла плата за теплопостачання, для населення орієнтовно на 18%. У Бориславі, для прикладу, плата за теплопостачання теж зростатиме, але для населення тариф не підніматимуть у жодному разі, про це інформує наше джерело з посиланням на керівника КП «Бориславтеплоенерго» Богдана Дубаса. Не зайвим буде нагадати і про підвищення у Трускавці тарифів на послуги із обслуговування будинків та прибудинкових територій – в час, коли тарифи в жодному з міст нашого регіону (та і всіє Львівської області) на цю послугу не переглядалися від початку 2012 року.
Насамкінець варто зазначити, що не лише КП «Трускавецьжитло» потребувало перевірки своєї діяльності, а й трускавецька теплопостачальна організація – стосовно неправомірності нарахувань за стояки ЦО, стосовно боргів, стосовно неоднакового та меркантильного підходу щодо визначення, в яких будинках люди мають оплачувати за тепло згідно лічильників, а в яких за квадратними метрами.
Володимир Ключак
ТОП коментованих за тиждень