Явні ознаки корупції! Чи закриє прокуратура очі на беззаконня у стінах трускавецької мерії?

03.02.2014 | Filed under: Публікації

Гук Валентина Іванівна. Станом на 3 лютого 2014 року – директор КП «Редакція міського радіомовлення», м. Трускавець. Тобто, керівник міського проводового радіо.

Гук Микола Петрович. Сьогодні, 3 лютого 2014 року, на понеділковій нараді відбулося його офіційне представлення як начальника відділу інформаційного забезпечення Трускавецької міської ради. М. Гук виграв «конкурс» на заміщення цієї вакантної посади та пройшов погодження в області. Журналіст, офіцер, політик, екс-мер Дрогобича. Рідний чоловік Валентини Гук.

Стаття 9 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції». Обмеження щодо роботи близьких осіб

1. Особи, зазначені у підпунктах “а”, “в”-“ж” пункту 1 та підпункті “а” пункту 2 частини першої статті 4 цього Закону, не можуть мати у безпосередньому підпорядкуванні близьких їм осіб або бути безпосередньо підпорядкованими у зв’язку з виконанням повноважень близьким їм особам.

Особи, які претендують на зайняття посад, зазначених у підпунктах “а”, “в”-“ж” пункту 1 та підпункті “а” пункту 2 частини першої статті 4 цього Закону, зобов’язані повідомити керівництво органу, на посаду в якому вони претендують, про працюючих у цьому органі близьких їм осіб.

Положення абзаців першого та другого цієї частини не поширюються на:

1) народних засідателів і присяжних;

2) близьких осіб, які безпосередньо підпорядковані один одному у зв’язку з перебуванням кожного з них на виборній посаді;

3) осіб, які працюють у сільських населених пунктах (крім тих, що є районними центрами), а також гірських населених пунктах;

4) осіб, які працюють в галузі освіти, науки, культури, охорони здоров’я, фізичної культури та спорту, соціального захисту, крім державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування;

Стаття 4. Суб’єкти відповідальності за корупційні правопорушення

1. Суб’єктами відповідальності за корупційні правопорушення є:

1) особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування:

а) Президент України, Голова Верховної Ради України, його Перший заступник та заступник, Прем’єр-міністр України, Перший віце-прем’єр-міністр України, віце-прем’єр-міністри України, міністри, інші керівники центральних органів виконавчої влади, які не входять до складу Кабінету Міністрів України, та їх заступники, Голова Служби безпеки України, Генеральний прокурор України, Голова Національного банку України, Голова Рахункової палати, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, Голова Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Голова Ради міністрів Автономної Республіки Крим;

в) державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування;

г) військові посадові особи Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів військових формувань, крім військовослужбовців строкової військової служби;

ґ) судді Конституційного Суду України, інші професійні судді, Голова, члени, дисциплінарні інспектори Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, службові особи секретаріату цієї Комісії, Голова, заступник Голови, секретарі секцій Вищої ради юстиції, а також інші члени Вищої ради юстиції, народні засідателі і присяжні (під час виконання ними цих функцій);

д) особи рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, державної кримінально-виконавчої служби, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, податкової міліції, особи начальницького складу органів та підрозділів цивільного захисту;

е) посадові та службові особи органів прокуратури, Служби безпеки України, дипломатичної служби, доходів і зборів;

є) члени Центральної виборчої комісії;

ж) посадові та службові особи інших державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим.

2) особи, які для цілей цього Закону прирівнюються до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування:

а) посадові особи юридичних осіб публічного права, які не зазначені в пункті 1 частини першої цієї статті.

Кого відносити до юридичних осіб публічного права крізь призму Цивільного Кодексу України та Закону про корупцію?

Юридичних осіб публічного права створюють за розпорядчими актами Президента України, органу державної влади, органу влади АР Крим або органу місцевого самоврядування (ч. 2 ст. 81 ЦКУ). Якщо зазирнути до Класифікації організаційно-правових форм господарювання ДК 002:2004, затвердженої наказом Державного комітету з питань технічного регулювання та споживчої політики від 28.05.04 р. № 97, то серед них:

а) державні, казенні, комунальні підприємства (пп. пп. 3.1.4—3.1.6). їхній статус визначено ст.ст. 73, 76,78 ГКУ;

б) органи державної влади (законодавчої, виконавчої, судової) та органи місцевого самоврядування (пп. пп. 3.4.2 — 3.4.3);

в) державні та комунальні організації, установи, заклади (пп.пп. 3.4.4 — 3.4.5), серед яких і бюджетні установи.

Так, до юридичних осіб публічного права належать і посадові особи засобів масової інформації, яким виплачують зарплату за рахунок бюджетних коштів.

Під дію Закону про корупцію потрапляють посадові особи й інших бюджетних установ, а також посадовці державних і комунальних підприємств (установ, закладів, організацій) та казенних підприємств, якщо вони отримують зарплату з бюджету.

І Валентина Гук, і Микола Гук таким чином підпадають під дію ст. 9 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» «Обмеження щодо роботи близьких осіб». Міський голова Руслан Козир добре знав про сімейні стосунки В. Гук і М. Гука, але пішов на порушення чинного законодавства України. Що ж робити? Пункт 2 ст. 9 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» дає відповідь на це запитання.

2. У разі виникнення обставин, що порушують вимоги частини першої цієї статті, відповідні особи, близькі їм особи вживають заходів щодо усунення таких обставин у п’ятнадцятиденний строк.

Якщо в зазначений строк ці обставини добровільно не усунуто, відповідні особи або близькі їм особи в місячний строк з моменту виникнення обставин підлягають переведенню в установленому порядку на іншу посаду, що виключає безпосереднє підпорядкування.

У разі неможливості такого переведення особа, яка перебуває у підпорядкуванні, підлягає звільненню із займаної посади.

Одразу зауважимо, що випадки родин Саліженків чи Сегерів у органах влади Трускавця не підпадають під дію цього Закону, оскільки в першому випадку підпункт «б» пункту 1 частини першої статті 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» не включений до переліку обмежень (нагадаємо цей підпункт: б) народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад), а в другому випадку нема прямого підпорядкування близьких родичів (чоловік та дружина) одне одному.

Отже, редакція «Трускавецького вісника» вимагає від міського голови Трускавця Руслана Козира в п`ятнадцятиденний термін виправити порушення Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції». Також просимо прокурора міста Лонгіна Мігоцького дати правову оцінку призначенню Миколи Гука на посаду завідувача інформаційно-аналітичним відділом Трускавецької міської ради.

Володимир Ключак

(Переглядів 816 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо на роботу
  05.01.2023 | 16:23

  Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

 • Запрошуємо вивчати англійську мову!
  26.08.2022 | 15:47

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви