На чергове засідання виконавчого комітету, яке відбулося минулого четверга, винесено близько 40 питань, що після розгляду оформлені відповідними рішеннями, які стосуються інтересів як окремих громадян, так і життя міста в цілому. Із рішеннями щодо укладення угод та договорів, надання містобудівних умов та обмежень забудови земельних ділянок, погодження актів готовності об’єктів для введення в експлуатацію, проведення прибудов, надбудов, реконструкцій, переобладнань, капітального ремонту, будівництва та оформлення права власності чи внесення змін у раніше ухвалені виконкомом рішення зацікавлені громадяни можуть ознайомитись у протокольній частині.
Зміна законодавчої та виконавчої влади міста породила потребу внести відповідні зміни у цілий ряд комісій та органів, які працюють при виконавчому комітеті. Члени виконавчого комітету своїм рішенням затвердили новий Регламент роботи органів опіки і піклування разом із оновленим складом опікунської ради, внесли зміни до персонального складу Координаційної ради з питань молодіжної політики, затвердили персональний склад комісії у справах альтернативної (невійськової) служби та внесли зміни у склад Координаційної ради у справах інвалідів, затвердили у новому складі міжвідомчу комісію, а також комісію з питань приватизації житла, громадську комісію із житлових питань та комісію з питань від’єднання квартир від мереж центрального опалення та гарячого водопостачання .
Рішенням виконавчого комітету погоджено Програму розвитку інформаційного простору м. Борислава на 2011 – 2013 роки та проведено державну реєстрацію Бориславської міської молодіжної організації «Сокіл». Основна мета діяльності новоутвореного молодіжного осередку – сприяння піднесенню національної свідомості, розвитку творчого, наукового та організаційного потенціалу молоді, участь у процесах розбудови незалежної Української держави, а також захист конституційних, національних та духовних інтересів та прав її членів. Головою організації є депутат Бориславської міської ради Юрій Черкашин.
Окремим рішенням члени виконавчого комітету погодили Програму розвитку української мови, української культури та історичної свідомості громадян на території Борислава на 2011-2014 роки. Начальник відділу внутрішньої політики Наталія Бараняк, представляючи членам виконкому Програму, відзначила, що передумовою її створення є основні засади конституційного ладу (норми першого розділу «Загальні засади» Конституції України), що передбачають підтримку розвитку української мови, культури, історичної свідомості української нації. Відповідно до ст. 10 Конституції України «держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України», а відповідно до ст. 11 Конституції «держава сприяє консолідації та розвиткові української нації, її історичної свідомості, традицій і культури». Водночас, сучасний стан реалізації зазначених функцій держави, пов’язаних із конституційними та іншими законодавчими засадами розвитку української мови, культури, історичної свідомості робить дедалі актуальнішим залучення органів місцевого самоврядування до всебічного виконання згаданих засад Основного Закону України. Питання державного статусу української мови, збереження української культури та історичної свідомості Української нації в умовах сучасного глобалізованого світу, зовнішніх загроз та втручання в інформаційну безпеку України, незалежний гуманітарний простір України стає також і питанням національної безпеки та національного суверенітету України. Згідно ухваленого виконкомом рішення заступнику міського голови Сергію Оленичу спільно з начальниками відділів культури Андрієм Спасом та внутрішньої політики Наталією Бараняк належить постійно упродовж всього терміну дії мості на території Борислава, зокрема, частки україномовної продукції серед радіо- і телепрограм, книжкової продукції, преси (газет і журналів), на транспорті (музичний, аудіо- та відеосупровід здійснення транспортних перевезень), із систематизацією отриманих результатів моніторингу шляхом проведення «круглих столів», конференцій, громадських слухань, інших інформаційних заходів та із залученням до заходів моніторингу мовної ситуації депутатів міської ради, представників установ освіти, культури та громадських організацій.
Програма зобов’язує Державних реєстраторів не допускати порушень законодавства про мови щодо назв юридичних осіб при проведенні державної реєстрації суб’єктів підприємницької діяльності, а відділ архітектури міської ради забезпечувати достатній контроль за розташуванням зовнішньої реклами та використанням іншомовних рекламних вивісок. Відділ торгівлі повинен регулярно проводити перевірки діяльності суб’єктів господарювання стосовно дотримання законодавства про захист прав споживачів і мовного питання при реалізації товарів та наданні послуг на ринках міста, вживати заходів аж до позбавлення дозволів (ліцензій), керівники та працюючий персонал яких ігнорують мовне законодавство в усіх його проявах (вивіска, спілкування при обслуговуванні, музичне оформлення приміщень).
Відділу економіки належить заборонити розміщення перевізниками та рекламними агентствами на автомобільному транспорті загального користування іншомовної зовнішньої реклами та включити це в умови договору на перевезення пасажирів, разом із відділом торгівлі здійснювати постійний контроль за дотриманням мовного законодавства суб’єктами підприємницької діяльності.
Виконком ухвалив Програму розвитку і функціонування української мови в місті Бориславі на 2011-2014 рр., якою передбачено придбання дисків з українськими казками та розповсюдження їх серед дошкільних навчальних закладів та початкових класів шкіл, а також придбання дитячої художньої літератури українською мовою для дошкільних закладів, початкових класів шкіл, дитячого будинку та бібліотек міста, поповнення фондів бібліотек освітніх установ та установ культури книжками з історії становлення і розвитку українського війська, формування бібліотечних фондів навчальною літературою, художніми текстами зарубіжних видань українською мовою, зокрема, за рахунок коштів обласного бюджету, передбачених на реалізацію обласної програми «Навчальна книга».
Освітяни спільно із працівниками відділу культури упродовж усього терміну дії Програми повинні проводити наукові конференції з проблем розвитку та повноцінного функціонування української мови, української культури та історичної свідомості громадян у місті Бориславі, а також спільно із відділами у справах сім’ї та молоді, фізичної культури і спорту міської ради забезпечити безумовне виконання вимог щодо функціонування державної мови під час проведення загальноміських спортивно-масових та І молодіжних заходів.
Програма розвитку і функціонування української мови в місті Бориславі на 2011-2014 рр. передбачає проведення і загальноміських заходів – тижня української писемності та мови, присвяченого Дню української мови, загальноміських предметних олімпіад з української мови, фестивалів «Таланти твої, Україно», «Сурми звитяги» та інше. Згідно окремо затверджених планів у місті будуть проводити також конкурси, олімпіади на краще знання української мови, свята української книги, а також концерти, виставки, конкурси української пісні.
Цим рішенням також затверджено комісію з контролю за дотриманням законодавства у сфері функціонування української мови в м. Бориславі. Очолює її заступник міського голови Сергій Оленич.
Петро Магур, газета «Нафтовик Борислава»
ТОП коментованих за тиждень