Що варто відвідати у Трускавці

26.11.2012 | Filed under: Публікації

/Десятка від «Трускавецького вісника»/

Бути у Римі і не побачити папу римського! Всі ми чули цей вигук, котрий означає, що побувавши в якомусь знаному місці, обов’язково варто відвідати якусь родзинку, яка це місце характеризує, є його обличчям, візитною карткою. Для Парижа це знаменита Ейфелева вежа, для Лондона – Тауерський міст та Букінгемський палац, для Єгипту піраміди, для Києва Лавра та Хрещатик, для Львова ратуша, церква святого  Юра, Домініканський та латинський Катедральний собори.

Місто Трускавець з його 20 тисячами населення зараз намагається відновити славу європейського курорту часів Яроша чи всесоюзної оздоровниці. З цією метою робиться якась промоція, постійно лунають заклики об’єднати зусилля, збираються кошти, знімаються проморолики, словом, є бажання залучити якомога більше відпочивальників та туристів. І якщо із відпочивальниками зрозуміло, вони їдуть завдяки «Нафтусі», аналогу якої на нашому континенті немає, то з туристами складніше. Адже, правду кажучи, у Трускавці немає якоїсь такої дивовижі, яка б змусила зірватися з місця та й їхати сюди, щоб на неї глянути. Але якщо вже відпочивальник вирішив приїхати до Трускавця на оздоровлення та відпочинок, то йому, напевно, цікаво буде відвідати місця, про які мова піде нижче.

Бювет

Серцем курорту є бювет мінеральних вод. У Трускавці є кілька бюветів, зокрема і в окремих санаторіях, але основним є все ж перший, чи нижній, розміщений в центральній частині міста. Вода з лікувальними властивостями подається безкоштовно, бювет працює з 7 до 10, з 12 до 15 і з 17 до 20 год., тож варто прийти і подивитися, як сюди йдуть на водопій, як відбувається цей процес знайомства з «Нафтусею». Королева трускавецьких лікувальних вод «Нафтуся» формується в глибинах і побачити, як функціонує механізм її підняття на поверхню, вкрай важко, для цього потрібні спеціальні дозволи та перепустки. А от подивитися, скільки людей приходить з надією повернути втрачене здоров’я, цікаво. В нижньому бюветі зосереджується левова частка відпочивальників, хоча частина все ж користується послугами верхнього бювету, який розміщений ближче до санаторіїв-тисячників.

Курортний парк

Закладений з ініціативи Раймунда Яроша, власника курорту Трускавець у 1920-1930-х рр., курортний парк є без перебільшення найбільшою туристичною перлиною курорту. Він займає солідну територію і не всі його закапелки є доступними для відпочивальників, проте дух захоплює і від доступного. Центральна алея парку веде від нижнього бювету мінеральних вод до верхнього, від «Нафтусі» до джерела «Юзя», якому приписують властивість омолоджувати шкіру людини. Лавочки, альтанки, скульптурні композиції, стежки, сходи, інформаційні покажчики – все сприяє цивілізованим прогулянкам. Саме  в парку ви натрапите на дивне для вуха слово «теренкур» і довго намагатиметеся зрозуміти його значення. Атмосфера відпочинку та єднання з природою є тут доброю як в часи «пік», тобто при максимальній кількості відпочивальників, котрі поспішають на водопій чи вже повертаються додому, так і в тиші при мінімумі відвідувачів парку.

Музеї

У Трускавці є всього три музеї, проте настільки різні та оригінальні, що варто відвідати всі три, не оминаючи жодного. Найдавнішим є музей історії міста-курорту, в якому вся історія краю розкладена «по поличках». Знаходиться цей музей у давній віллі «Саріуш» нижче центрального храму Трускавця – церкви святого Миколая. Мистецька атмосфера панує в Художньому музеї Михайла Біласа, який розміщений на вулиці Бандери навпроти приміщення міської ради. Музей теж знаходиться в будівлі давньої вілли, яка носила ймення «Ґопляна» і є пам’яткою архітектури, як і «Саріуш». А Єпархіальний музей Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ теж знаходиться на вулиці Бандери, трохи вище церкви св. Миколая, в приміщенні колишнього Управління єпархії.

Концерт органної музики

Рекомендується не тільки любителям класичної музики, а й усім, хто хоче послухати оригінальну розповідь про історію Трускавця від організатора та незмінного ведучого вечорів органної музики п. Станіслава Чаплі. Вечори органної музики відбуваються у приміщенні римо-католицького храму на вулиці Суховоля, 1, кожного вівторка, п’ятниці та неділі о 20.00.

Ландшафтний парк «Підгір’я»

На території готельно-курортного комплексу «Карпати» знаходиться ландшафтний парк «Підгір’я», удостоєний багатьох нагород та відзнак. Місцина вважається однією з кращих у Трускавці, про що свідчить хоча б факт, що саме сюди приїжджають на фотозйомки молодята не тільки Трускавця, а й сусідніх міст. В парку є дитячі майданчики, вольєри з дикими тваринами (далекосхідний леопард, рисі, благородні олені, фазани, пави тощо), ставки, а також поруч розташований етно-ресторан «Гражда». Вхід на територію парку «Підгір’я» є безкоштовний, що немаловажно у Трускавці, де, для прикладу, не так просто потрапити на територію окремих оздоровниць.

Ресторани

В місті є досить багато ресторанів, починаючи від в’їзду зі сторони Дрогобича і закінчуючи розкиданими обабіч об’їзної дороги. Фактично всюди можна наткнутися на заклади харчування, які суттєво відрізняються цінами, асортиментом, якістю страв та сервісом. Окремі гості міста-курорту намагаються протягом двох-трьох тижнів відпочинку відвідати всі заклади харчування у Трускавці, але це не так просто. Окремі ресторани знаходяться в закритих зонах, інші мало рекламуються, треті розраховані виключно на гостей, котрі проживають в готельно-ресторанному комплексі. Втім, завжди знайдуться добрі люди, які порекомендують той чи інший трускавецький ресторан. Окрім ресторанів є у Трускавці і нічні клуби та розважальні заклади, так що відпочити в значенні «відірватися» у місті-курорті є де.

Гошівська гора

Це узвишшя дає можливість побачити Трускавець по максимуму – не повністю, але більшу його частину. Гошівська гора знаходиться одразу над залізничним вокзалом і добратися до неї не становить великих труднощів. Зате саме звідси можна зробити собі найкращу фотографію на фоні Трускавця, котрий розкинувся біля підніжжя цієї гори.

Пам’ятки та пам’ятники

Пам’яток архітектури у Трускавці небагато. Більшість із них – це будівлі давніх вілл, побудованих в XIX та на початку ХХ століття. Любителі довершених архітектурних форм та старовинних церков мають можливість поїхати на екскурсію до сусіднього Дрогобича, де таких пам’яток більше в рази. Але в Трускавці можна помилуватися пам’ятками модернової архітектури – на прикладі комплексів «Ріксос-Прикарпаття», «Оскар», «Карпати», Міжнародна клініка відновного лікування професора Володимира Козявкіна, «Міротель» та ін. Окрім того, в місті фактично один неподалік іншого знаходяться два пам’ятники Шевченку, два пам’ятники Франку, пам’ятники Степану Бандері, Роману Різняку-Макомацькому, митрополиту Андрею Шептицькому, трускавчанам Василю Біласу та Дмитру Данилишину. Для того, щоб побачити всі ці пам’ятники Трускавця, знадобиться не більше години часу. Також в місті-курорті  неподалік СГК «Дніпро-Бескид» знаходиться Меморіал Слави радянських воїнів.

Діагностика

Кількість лікарів і то лікарів високопрофесійних, висококласних спеціалістів, у Трускавці найбільша на душу населення. Так само в місті-курорті знаходяться надсучасні медичні прилади, зокрема діагностичні, які дають можливість встановити чіткий діагноз та призначити курс лікування. Єдиним недоліком є те, що не всі вони знаходяться в одному закладі, але плюсом є той факт, що все-таки вони є в межах одного міста. Діагностичний центр «МедПалас», готельно-санаторні комплекси «Шахтар», «Дніпро-Бескид», «Ріксос-Прикарпаття», «Карпати», «Молдова», «Перлина Прикарпаття» та інші оздоровниці, а також міська лікарня – всі разом вони мають таку потужну діагностичну базу, якій може позаздрити не лише столиця України, а й столиці багатьох європейських держав. І це не перебільшення. Так що побувати у Трускавці і не скористатися шансом повноцінної діагностики свого організму було б просто гріхом.

Від редакції «Трускавецького вісника». Десяток місць, які варто відвідати у Трускавці, подані з позиції автора публікації. Зрозуміло, що ця позиція є дещо суб’єктивною і навряд чи збігається з позицією, для прикладу, екскурсоводів, працівників міськвиконкому чи керівників оздоровниць. Якщо ви уважно прочитали цю публікацію, то зауважили, що автор подає не десять місць, а тільки дев’ять. Варіант десятого кращого місця у Трускавці можна додати в коментарях до цієї публікації.

Володимир Ключак

(Переглядів 22 657 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

  • None found

Оголошення ТВ

  • Запрошуємо на роботу
    05.01.2023 | 16:23

    Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

  • Запрошуємо вивчати англійську мову!
    26.08.2022 | 15:47

    Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

  • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви