Наприкінці минулого тижня Верховна Рада України прийняла дуже важливий Закон про акціонерні товариства, який допоможе залучити до державного бюджету мільярди гривень.
Про перешкоди, які довелося побороти на шляху законопроекту до сесійної зали, розповів секретар Комітету з економічної політики Верховної Ради України Богдан Матківський.
«Блокування законопроекту розпочалося на рівні профільного Комітету, – каже Б.Матківський. – Було 5 спроб розглянути законопроект на засіданні Комітету і жодного разу не вдалося зібрати кворум, щоб прийняти рішення. Приходило на засідання Комітету 5-6 депутатів із 15, хоч у Києві вони були і брали участь у робот сесії. А без розгляду в Комітеті законопроект не міг потрапити до сесійної зали.
19 березня вранці ми звернулися до Голови Верховної Ради, щоб він зобов’язав голову Комітету провести засідання в стінах Парламенту. Але доручення Голови Парламенту було проігноровано. Засідання не відбулося і ми почали блокувати трибуну Верховної Ради. І лише після цього доручення Голови було виконано і засідання відбулося в приміщенні Комітету. Але питання про акціонерні товариства, яке отримало найбільший резонанс в Парламенті, чомусь у порядку денному стояло аж п’ятим.
Пропозицію поставити його першим не було підтримано. Забракло в Комітеті одного голосу, щоб запропонувати Верховній Раді прийняти законопроект за основу і в цілому. Але рішення Комітету про прийняття законопроекту за основу все ж таки вдалося прийняти. Вже під час розгляду в стінах Парламенту було внесено пропозицію прийняти законопроект в цілому в цілому. І депутати її підтримали. Закон було прийнято.
Прийнятий Закон про акціонерні товариства дає змогу державі, як акціонеру з пакетом 50% плюс 1 акція стягувати дивіденди з таких недобросовісних власників підприємств як «Укрнафта» та ін. Дія цього закону поширюється на усі акціонерні товариства. Держава, як акціонер з пакетом 50% плюс 1 акція, отримала змогу приймати рішення щодо стягування дивідендів з того чи іншого акціонерного товариства. Тобто І.Коломойський змушений буде сплатити державі приблизно 3 млрд. грн. дивідендів.
Чому я так наполегливо за це боровся? Тільки тому, що на сьогодні усі кричать, що в Держбюджеті нема коштів і ми змушені через це позбавляти населення соціальних пільг. Але чому, коли йдеться про те, щоб залучити до бюджету майже 3 млрд. грн., які повинні належати державі, не можна їх стягнути з приватного акціонера. До прикладу, І.Коломойського чи Р.Ахметова, чи ще когось. Чому ми повинні в людей забирати ті мізерні кошти, щоб збалансувати бюджет, а в олігархів – ні? Чому для того, щоб не допустити втручання олігархів у роботу Парламенту, потрібно вдаватись аж до блокування трибуни?».
Прес-служба народного депутата України Богдана Матківського
ТОП коментованих за тиждень