П`ятнадцятого серпня відбулася 55-та сесія Бориславської міської ради шостого демократичного скликання. Як і завжди, головні депутатські дискусії відбувалися у межах першого пункту порядку денного – «Різного». Як завжди, на першому плані були комунальні чи то господарчі проблеми міста: вода, сміття, дороги. Звичайно ж, проблем багато. А враження таке, що або депутати не мають впливу на міського голову і виконком, або ж вмивають руки – хтось повинен зробити усе за них. Депутатів багато. Половина підприємців, які мають бодай мінімальні важелі на вирішення локальних проблем. Важелі є, нема бажання конкретно допомогти у тій чи іншій ситуації. Навіть, коли йдеться про інтереси міста, в якому вони мешкають. І це наші підприємці. А що буде, коли прийдуть чужі? Гроші стають людям поволокою на очах і вони забувають, хто вони, для чого їм далося багатство, забувають свої обов’язки перед народом. Зрештою, це справа кожного із наших бізнесменів. Прибуток можна покласти в кишеню, а можна збудувати храм. Прибуток можна пропити і проїсти десь на Канарах, а можна віддати для дитини недужої, що без тої сотні тисяч гривень помре. Ще не доросли. Ще будемо доростати. Аж доки не усвідомимо, що життя дуже коротке. А оцінка того, що ми зуміли вчинити доброго – назавжди. Але, врешті, перейдемо до наших реалій. Розпочалася сесія чомусь із отієї алеї, де торгують фруктами. Прозвучало навіть, що це алея Слави. І той стовп як в пам’ять про наших «визволителів» треба перенести до самої вулиці, щоб усі бориславці змогли вклонитися. А торгівлю прибрати, хоча, як на мене, там таки чисто і за чистотою слідкують самі торговельники. Мені, як звичайному мешканцеві міста, дуже вигідно саме так – пройтися на вул. Міцкевича, повернути праворуч і зорієнтуватися у цінах, за скільки що продається. А якщо тих торгівельників зобов’язати покласти нормальну бруківку і кілька лавочок (місця вистачає!), щоб людина могла присісти і перепочити, то, як на мене, проблем нібито нема. А для молодих мам із малятами, що прозвучало як аргумент на одній із минулих сесій, є за сто п`ятдесят метрів міський парк. Гуляй – донесхочу! Чи, може, було краще мешканцям тих будинків, коли там була автостанція? А вона таки була ще за моєї пам’яті. Маємо зрозуміти, що живемо в місті й мусимо узгоджувати свої інтереси із інтересами всієї громади. Хоча, як на мене, йдеться тільки про те, щоб отой стовп, незрозуміле до чиєї слави, таки відновити. Але це вже справа совісті наших депутатів.
Друга ідея була трохи цікавішою. Транспорт. Справді, наш міський перевізник, який сплачує гроші у міський бюджет, недоотримує багато коштів завдяки рішенням обласного тендерного комітету щодо пасажирських перевезень. Коли говорити про маршрути на Східницю, то, звичайно, є «Дрогобич – Борислав», «Стебник – Східниця», «Львів – Східниця» тощо. Майже всі заїжджають на вул. Коваліва, щоб добрати пасажирів. Але, мабуть, для мешканців міста це хороший варіант, бо вони вчасно можуть доїхати, куди їм треба. Та, давайте вже думати про людей. У жодній нормальній європейській країні жоден пасажир не буде стояти у проході між кріслами. Людина заплатила, вона має нормально сісти на крісло і нормально доїхати, куди їй треба. Там ніколи водій не візьме жодного зайвого пасажира, коли місця вже зайняті. То чому ж у нас має бути по-іншому: доки не «наб’ють» тих людей, що й продихнути нікуди, доти не заспокояться ані водій, ані власник маршруту. Зрештою, ми цивілізовані люди. Не можна возити своїх же співгромадян, як баранів у загоні. Так, увечері менше людей. Але подивіться, що робиться зранку, в години «пік». Люди, які мали б з радістю їхати на роботу, відразу втрачають ту радість, як тільки заходять до «маршрутки». І через півгодини – «спечені», зденервовані, замучені вискакують з нашого транспорту ледь живі. Отакі у нас транспортні послуги. І співчувати тут треба не власникам маршруток, що недорахувалися прибутків, а нашим мешканцям, які щоранку змушені переживати оцей дискомфорт, що зветься проїздом до роботи. І те, що їздять оті маршрутки на Дрогобич і Східницю через вул. Коваліва -велике благо для Борислава. Інша справа, що це не подобається тим, хто хотів би ще більше набити кишеню за наш із вами кошт, а ми й далі будемо напаковані у маршрутки, як тюлька у консервній банці. Це неправильно.
Зрештою, і за транспортні проблеми, і за проблеми з водопостачанням вже були великі публікації у найближчих минулих числах часопису. Тож не будемо повторюватися. Скажу лише, що в ході сесії були й цікаві пропозиції від депутатів, зокрема, що буде дешевше, коли у дев’ятиповерхівки на вул. Коваліва не підвозити воду цистернами, а зробити виводи з водомережі нижнього поверху, щоб мешканці з верхніх поверхів, куди вода не доходить, могли ліфтом проїхати вниз і набрати води бодай із цих вивідних кранів. Адже це ненадовго, як запевнив начальник водоканалу, проблема існує лише до перших добрих дощів. Наповняться ріки і знову зможуть подавати воду на верхній рівень багатоповерхівок, як належить.
Ідей було таки багато. Одні прийнятні, інші – ні в кут, ні у ворота. Щодо цих останніх, то аж до того, що не потрібно було відновлювати старі водозабори. І водозабір «Валька» нібито створює проблеми для вул. Коваліва. Хоча, як пізніше виявилося, «Валька» взагалі не має жодного стосунку до водопостачання цього мікрорайону.
В ході сесії були хороші ідеї, а були й одверто незрозумілі. Як от, щоб передати міськводоканал у концесію, тобто – у приватну власність окремої фірми. Невже не розуміємо, що та фірма зможе і ціни підняти, і задля зиску «добити до ручки» усе, що маємо зараз. І там уже нічого не зможе поправити ні міська влада, ані міська рада. Ми вже попродавали хімзавод, фарфоровий, штучних алмазів, хлібокомбінат. Давайте, ще попродаємо найсуттєвіші структури життєдіяльності міста і Борислав можна буде взагалі викреслити зі списку українських міст. Бо, продавши ще й останні комунальні підприємства, останнє майно громади, залишимося жебраками і прохачами. А наші діти і внуки уже не будуть мати жодних важелів впливу на це місто і на своє майбутнє. Власне про це сказав, підсумовуючи розмову, міський голова, і мав він абсолютну рацію.
Як, зрештою, і в тому, що сміттєві завали у місті – яскравий показник роботи « КОМ-ЕКО-Борислав». Робота нікудишня. Це бачимо на кожному кроці. Але самій цій фірмі попередня владна каденція передала міське сміттєзвалище, що є ключовим у роботі будь-якої структури, котра займається прибиранням міста. «КОМ-ЕКО-Борислав» умовою кращого очищення міста ставить вимоги підвищення тарифів за послуги населенню. Знову ж проблема в тому, що комунальну власність — теж сміттєзвалище, куди звозять сміття навіть з Трускавця, свого часу віддали у чужі руки. І віддала не нинішня влада, що постійно у судових клопотах задля повернення комунальної власності назад, у власність громади! А через недалекоглядність колишніх керівників міста попередньої владної каденції, нависає загроза щодо підвищення тарифів навіть за вивезення сміття. І при всьому тому не вчимося на своїх помилках, а знову ж шукаємо, що б то ще віддати в концесію. Думаю, з приводу отих «сміттєвих» проблем зробимо окремий ширший і конкретніший матеріал.
Що ж до сесії, то тривалі депутатські дискусії у «Різному» завершила інформацією щодо використання енергоносіїв за опалювальний сезон 2012-2013-х років начальник відділу бухгалтерського обліку та звітності Оксана Костецька. Після цього перейшли до другого питання порядку денного — «Фінансові та інші господарські питання». Начальник фінансового управління Юрій Петрів доповів про виконання бюджету Борислава за січень — червень та запропонував до уваги депутатів кілька змін до рішень міськради, що стосуються фінансових питань.
Друге пленарне засідання сесії відбулося 21 серпня, на ньому депутати внесли низку змін до кошторисів доходів та видатків управління парці та соціального захисту населення, Бориславського міського центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді, відділу освіти і дали дозвіл на внесення змін до кошторису доходів та видатків відділу гуманітарної політики міської ради. Депутати також затвердили низку програм – Комплексну програму охорони навколишнього природного середовища м. Борислава та смт. Східниці на 2013-2017 роки, програму з охорони пам`яток культурної спадщини на 2013-2017 роки ат програму розвитку освіти м. Борислава та смт. Східниці на 2013-2016 роки, а також затвердили Положення про цільовий фонд з озеленення міста Борислава. Надали окремим громадянам пільги на оплату житлово-комунальних послуг за рахунок коштів міського бюджету та ухвалили цілу низку рішень з регулювання земельних відносин, із якими зацікавлені громадяни можуть ознайомитися у головного спеціаліста з питань депутатської діяльності.
Ігор Юринець, газета «Нафтовик Борислава»
ТОП коментованих за тиждень