Ковбаса без м’яса, пельмені із сої, молоко з порошку, модифікована кукурудза, бройлери з ГМО, підфарбовані шпроти, огірки з нітратами, чай з ароматизаторами, шкідливі консерванти та барвники. Таке наше харчування. Якщо вірити різноманітним телепередачам, то більшість із того, що ми вживаємо в їжу – шкідливе для нашого організму.
Особливо небезпечними є окремі продукти для дітей. Не виняток і морозиво. Замість молока – шкідлива пальмова олія, замість натурального смаку – «смак, ідентичний натуральному», тобто ароматизатор. А поласувати ж хочеться. Як сказати дитині, що морозиво може зашкодити? Просто запропонувати їй альтернативу.
Сорбет – це заморожений харчовий продукт на основі сокових композицій, інакше кажучи, це морозиво без вмісту молока. До складу освіжаючих сорбетів входять натуральні соки, фруктові наповнювачі, фруктові пюре (більше 30%) та шматочки фруктів (більше 10%). В Інтернеті є багато рецептів сорбету, який можна приготувати в домашніх умовах. Ось один з них. Для лимонного сорбету потрібні 1 склянка лимонного соку, 1 склянка води, 1 склянка цукру, 2 столові ложки шампанського, лимонна цедра, 150 г полуниці. Воду з’єднуємо з цукром, доводимо до кипіння і проварюємо на повільному вогні кілька хвилин. Додаємо подрібнену лимонну цедру, накриваємо каструлю кришкою і залишаємо на 15-20 хвилин. Згодом сироп проціджуємо, охолоджуємо і змішуємо з лимонним соком, шампанським і дрібно нарізаною полуницею. Перемішуємо і кладемо суміш в морозилку. Коли сорбет наполовину застигне, збиваємо його блендером. Потім знову заморожуємо, далі ще раз збиваємо і до подачі зберігаємо замороженим. Є й багато інших рецептів приготування сорбету, в тому числі і дієтичного, який містить мінімум цукру та жирів, виготовляється виключно з фруктів та натурального соку. Найпростіший – свіжий фруктовий сік з’єднати з шматочками фруктів та заморозити.
Пані Галина, директор трускавецького ресторану «Дворик Лева», в меню якого є кілька різновидів сорбету, читає виписаний нами з Інтернету рецепт цих ласощів і зразу ділиться зауваженнями: «В нас проводиться карамелізація (приготування в сиропі) окремо цедри лимона і окремо перетертої через сито м’якоті лимона. Воду для приготування сорбету не використовують в жодному разі, в діло йде тільки сік. Так само ми додаємо шампанське, а збиваємо не блендером, а спеціальним пристроєм, який називається покоджет».
– Звичайно, в домашніх умовах можна пробувати приготувати і морозиво, і сорбет, – погоджується з нами Галина Орестівна, – проте він все одно не буде таким, як його готують у нас. І на це є ряд причин. Перша з них – використання покоджету, який робить сорбет пишним та насиченим киснем. До речі, в нашому ресторані і сорбет, і морозиво готують тільки на натуральній основі. Так, морозиво в «Дворику Лева» готують на основі вершків, заварених із жовтками.
Ось таке ніби нехитре діло зробити собі цей різновид смачного та корисного фруктового «морозива». Втім, не завжди для приготування сорбету є час, умови, бажання та всі необхідні інгредієнти. Тому ресторан «Дворик Лева» запрошує Вас разом з Вашими дітьми на сорбет. Тут, як кажуть, до вибору, до кольору. Екологічно чиста страва, без жодних ГМО, жодних харчових добавок, ароматизаторів, стабілізаторів, барвників чи консервантів. Натуральний сік, свіжі фрукти, якісний продукт.
Гортаємо меню ресторану і бачимо, що ціни тут достатньо прийнятні. Так, 50-грамова порція сорбету тут коштує 6,50 – 7 гривень, морозива – 8 гривень.
Ресторан пропонує широкий асортимент страв середземноморської та слов’янської кухні, піци, пасти, різото, гарячі страви та холодні закуски, напитки, млинці, салати тощо.
Ресторан «Дворик Лева» чекає на Вас щодня з 11.00 до 24.00 за адресою м. Трускавець, вул. Різняка-Макомацького, 2. До речі, нещодавно відбулося і відкриття готелю «Дворик Лева», всі шість номерів якого обладнані вишуканими меблями класу «модерн», кондиціонером, плазмовим телевізором, холодильником з міні-баром, електрочайником, феном. Детальніша інформація про готель та ресторан «Дворик Лева» – за тел. 6-69-34 та на сайті www.dvoryk-leva.com.ua
Володимир Ключак
ТОП коментованих за тиждень