Директор ТЦМБ Віра Савка розповіла, як філію ЦМБ №2 м.Трускавець змушують переїхати із зайнятого ними приміщення за адресою вул. Стебницька, 76 в приміщення дитячої міської бібліотеки по вул.Стебницькій, 70. Як розповідає п.Віра, вона отримала відповідний наказ відділу культури, який був виданий за дорученням заступника міського голови Юрія Яворського. Без попередніх обговорень та пояснень перенести бібліотеку доручено до 15 серпня.
Директор бібліотеки одразу ж звернулась зі службовою запискою до заввідділу культури, у якій привела ряд причин, що унеможливлювали виконання даного наказу.
Та до її слів так ніхто і не дослухався! Натомість «згори» запропонували порушити технічні норми із розташування стелажів, скоротивши відстань між ними до 50 см при нормі 1 м.,тим самим створюючи надзвичайну ситуацію. І це у дитячій бібліотеці! Відомо, що влада допускає такі порушення не вперше. Для того, щоб отримати прибуток від оренди площу, вище вказаного, приміщення суттєво зменшили,а двері взагалі врізали з вікна. В результаті отримали прохід шириною 84 см. Що створює незручності та є грубим порушенням.
Винахідливість посадовців найвищого рівня критично межує з ідіотизмом. Від так, оглянувши приміщення дитячої бібліотеки, Юрій Яворський запропонував нарощувати переміщений книжковий фонд вгору, вішаючи стелажі під стелею. Бібліотекар із драбиною – ноу-хау від трускавецьких можновладців?!
Кому ж знадобилось теперішнє приміщення ТЦМБ? Однозначної відповіді Віра Савка не отримала, лише відмовку про переміщення будівлі у фонд державного майна. А там? Хто знає що вигадає «керівництво».
Чи є законним цей наказ, адже приміщення бібліотеки є власністю територіальної громади? Відтак питання переносу книжкового фонду мало б вирішуватись на громадських слуханнях та сесії міської ради. Наказ про перенесення виглядає як рейдерське захоплення. Очільник Трускавця та його заступник не мають повноважень для прийняття одноосібного рішення за цим питанням.
Є ще одна ймовірна причина такої поведінки влади. Відомо, що ТЦМБ давно вийшла за рамки вузького поняття «бібліотека». Попри відсутність фінансування з міського бюджету, бібліотека розвивається та модернізується. Громадський інформаційний центр, доступ в інтернет, можливість пройти навчання з комп’ютерної грамотності, творчі зустрічі, популяризація краєзнавства, суспільно-громадські слухання, семінари, – це лише короткий перелік послуг, які БЕЗКОШТОВНО надає ТМЦБ.
Як зауважує п.Віра: «В сучасну бібліотеку людина може звернутись із будь-яким питанням. Ми готові працювати як інформаційно – дозвільні центри. Бібліотеки можуть забезпечити будування демократичного, відкритого суспільства.» Та як бачимо, свідоме суспільство владі не потрібне, як і бібліотеки – рушійна сила думки!
Тетяна Вінницька
ТОП коментованих за тиждень