Понеділкова нарада 11 липня у трускавецькій мерії пройшла як майже суцільний монолог мера міста Руслана Козира, в якому він висловив своє бачення подій в місті, їх причин та можливих наслідків. Цього разу не було традиційних доповідей – міський голова ставив завдання, давав розпорядження. На початку наради Р. Козир повідомив, що вирішено проблему із освітленням території біля будинків 13, 15 та 17 на вулиці Івасюка та наголосив на потребі економити електроенергію. Згодом голова повідомив, що батьки СШ № 2 та СШ № 3 ремонтують класи власним коштом, а наступного року варто буде помалювати коридори та холи, але не синьою чи зеленою фарбою, а більш яскравими тонами, бо “ми не у виправних закладах”. Ями біля шкіл засипають асфальтовим відсівом, водії біля ринку ставлять свої машини прямо на газони, щоб не оплачувати за стоянку, дитячі майданчики та прибудинкові території не обкошені, продавці овочевої продукції на ринку скаржаться на стихійних торгівців, перевізники мають ознайомити пасажирів із графіками руху – ці теми були теж підняті на нараді.
Під час наради було відзначено більш позитивну ситуацію із наповненістю курорту Трускавця у порівнянні з Моршином (на 10 %) і Східницею (близько половини), а також курортами Криму, але наповнюваність ще не є достатньою. Сезон літа 2011 – нелегкий для Трускавця, на це є ряд причин, зокрема недостатня транспортна інфраструктура (логістика) в першу чергу. Цього тижня Руслан Козир розмовлятиме на цю тему із заступником голови ЛОДА та директором львівського аеропорту. Міський голова наголосив теж на слабкій маркетинговій політиці ЗАТ «Трускавецькурорт» та інших санаторно-курортних закладів з промоції. Слід змінювати стереотип мислення і перестати орієнтуватися на радянські методи роботи, які передбачали забезпечення санаторно-курортних закладів відпочивальниками за соціальними путівками. “Кон’юнктура змінилася, змінився і відпочивальник”, сказав Руслан Ярославович, потрібно 10 – 15% туристичного потоку, який їде відпочивати в літній період в Туреччину чи Єгипет, перенаправляти до нас, в Трускавець.
“Відсутність інформації – це чинник, який стримує розвиток курорту”, зазначив мер і додав, що саме Трускавець є локомотивом економічного розвитку всього регіону. Ми зрозуміли, що Дрогобичу, Бориславу чи Стебнику до нас далеко в цьому плані. Мер підняв і тему ремонту міських доріг – на жаль, міські голови не мають впливу на розподіл субвенцій на ремонт доріг, не складають переліку доріг, що потребують ремонту. Замовником робіт виступає «Львівавтодор», а розпорядником коштів – облдержадміністрація. Трускавець має 17 млн. грн. державних субвенцій. У перелік включені вулиці, які якимось чином примикають до об’єктів Євро-2012. На жаль, із переліку випала вулиця Бориславська – центральна вулиця, яка не ремонтувалася 25 років. Сталося так через те, що, як пояснили в облдержадміністрації, подорожчали матеріали і послуги.
Мер відзначив зростання продуктивності праці у нових комунальних підприємствах, а також в КП “Парк курортний”, де покосили навіть там, де не косили з кілька десятків років. Піднявши тему бродячих собак, міський голова Трускавця повідомив, що окремі активісти забирають із львівського притулку собак, позначають їх зеленкою, випускають у курортному парку, а потім ще й пишуть в прокуратуру скарги на посадовців міськради та про те, що відстрілюють псів у Трускавці. Таких людей мер назвав словосполученням “шьвідомі україньчі”. За приклад для них він навів сусідню Польщу, де платять по 300 злотих кари, якщо пес вибіг на вулицю чи якщо гілка з садовини звисає поза плотом.
Готель “Ріксос-Прикарпаття” зголосився облаштувати майданчик біля джерела “Юзя”, побільше б таких похвальних ініціатив.
Відносно комунальних проблем, то їх тепер обговорюють в закритому режимі на нарадах у профільного заступника Петра Нестерівського. Як повідомив Руслан Козир, варто переходити на автономне, бо подорожчає газ і за опалення 3-кімнатної квартири треба буде заплатити біля 800 гривень, тоді як по автономному буде десь 100 – 150. “Звичайно, що люди зараз понесуть серйозні видатки, але це будуть видатки на облаштування власного помешкання”, додав голова. Агітує за встановлення автономного і керівник “Трускавецьтепло” Руслан Крамар, якого не було на нараді, бо разом з очільником “Трускавецьжитло” Олександром Ткаченком їздили в “Приватбанк” домовлятися про гроші.
Руслан Козир запропонував нову систему водостоку для Трускавця. Проектний інститут у Києві підтримав цю ідею. Залишилося підготувати проектну документацію. Наразі для Трускавця є актуальним питання розведення каналізаційних стоків, які надходять у центральну частину міста. Каналізаційна система не справляється з кількістю дощової води, і вода тече дорогами, що руйнує дорожнє покриття. Під час наради міський голова звернув увагу не недостатню роботу трускавецького «Водоканалу» з очищення каналізаційних люків та поставив завдання керівникові «Водоканалу» організувати постійну бригаду з очищення водоприймаючих люків. Підняв голова і питання встановлення додаткових смітників силами торгівців біля “Болонні”, ринку “Дукан” та кінотеатру “Злата”.
На закінчення наради виступив заступник начальника міліції з повідомленням про монополізацію ринку овочів у Трускавці та боротьбу з цим явищем та стихійною торгівлею, а також начальник фінансового управління ТМР Микола Федоричак з інформацією про виконання бюджету.
А наступної п’ятниці, 15 липня, мер нашого міста-курорту відповідатиме в прямому ефірі міського радіо на запитання трускавчан. Попередньо їх можна поставити за телефоном 5-59-55.
Володимир Ключак
ТОП коментованих за тиждень