У вівторок, сьомого грудня, за сприяння Стебницького громадського руху, Асоціації підприємств та підприємців м. Стебника і редакції газети “Воля громади” відбувся черговий круглий стіл на тему “Місцеве самоврядування”, в якому взяли участь стебницький міський голова Василь Пецюх, працівники виконавчого апарату, депутати міської ради, представники громадських організацій та журналісти.
Метою зустрічі, як зазначив лідер Стебницького громадського руху Павло Побережний, є закладення початку плідної та успішної співпраці між громадськими організаціями та новообраною владою.
– Сподіваюсь, що на наступних зустрічах я бачитиму представників депутатського корпусу в більшій кількості. І ми зможемо разом обговорити найбільш проблематичні для Стебника питання, шукаючи шляхи виходу, аби врешті-решт розрубати гордіїв вузол, породжений бездіяльністю та безгосподарністю колишньої влади, – зазначив п. Павло.
Першим своє бачення щодо місцевого самоврядування висловив Василь Пецюх, акцентуючи увагу на тому, що готовий піти на компроміс, враховуючи пропозицію депутатів, але і депутати в свою чергу повинні були б його розуміти і підтримувати, а не створювати протистояння. Аби уникнути нікому не потрібного конфлікту, Василь Пецюх запропонував присутнім депутатам спільними зусиллями розв’язувати ті проблеми громади, які потребують якнайпильнішої уваги та професійного підходу.
– Насамперед, – сказав він, – треба вчасно подати заявки від працівників комунальних служб та голів ОСББ для виділення коштів з держбюджету під програму реформування житлово-комунального господарства. А це кошти, передбачені на господарку: ремонт дахів, ліфтів, реконструкцію вуличного освітлення, водопостачання, закупівлю техніки для вивезення сміття та розчищення снігу тощо. Звичайно, і мені треба поклопотати – двічі на тиждень я буду змушений “пробивати” ці питання на рівні області. Але спільними зусиллями, гадаю, й не без допомоги соціально-свідомих громадян нашого міста, ми наведемо лад у Стебнику.
Депутат Стебницької міської ради, лідер місцевої організації “Батьківщина” Ігор Боднар запропонував п.Пецюху перед поїздкою до Львова порадитися з депутатами, як компетентніше вирішити те чи інше питання на рівні області. І взагалі, не завадило б, на думку п Ігора, взяти з собою в поїздку когось з депутатського корпусу, аби депутати також могли дечому повчитися.
Пропозиція була визнана слушною і прийнятною. Щоправда, депутати визнали, що працювати без заступника, на котрого міський голова завжди може “опертися”, досить важко, а кандидатуру Петра Веклюка, запропоновану Василем Федоровичем (адже п. Петро ішов в одній команді з п. Василем) депутати не підтримали (круглий стіл відбувався до пленарного засідання сесії 8 грудня – Ред.).
Депутат Дрогобицької міської ради від Стебника (партія “Сильна Україна”) Володимир Возняк зазначив, що слід тісно співпрацювати з Дрогобичем, оскільки хочеться того, чи ні, але Стебник є його складовою, пообіцявши при цьому відстоювати в депутатському корпусі інтереси міста калійників. А особливо, коли це буде стосуватися формування міського бюджету, аби Стебник, який фінансується з дрогобицької казни, не залишався обділеним.
На круглому столі розглядалося також питання щодо вивезення сміття. Було вислухано пропозиції підприємця Богдана Уневича залучити для очищення міста від сміття приватні служби. Василь Федорович погодився з такою пропозицією, але зазначив, що без нового сміттєвоза з цією проблемою не впоратись.
Петро Веклюк, який також був присутній на зібранні, зауважив, що для вирішення такого питання треба проаналізувати і роботу комунальних служб: за що працівники ЖЕК-ів беруть гроші й як виконують свою роботу?
Згодом слово взяв голова Асоціації підприємств та підприємців м. Стебника Роман Уневич, який наголосив на тому, що робота влади буде злагодженою та конструктивною лише тоді, коли у міськвиконкомі працюватиме команда фахівців.
– Компетентні працівники – це основне надбання будь-якої установи як державної, так і комерційної, – зауважив п. Роман. – Якщо структуру очолюватимуть мудрі керівники, Стебник має всі шанси вийти з боргової ями.
Згодом мали змогу висловитись й представники молодої плеяди новообраних депутатів. Голова земельної комісії Василь Карабан зазначив, що через відсутність чіткого розмежування (визначених меж міста) земельні угіддя “перепадають” Болехівській сільській раді. Для того, аби уникнути такої катавасії, п. Василь запропонував мерові заложити в бюджет кошти для розмежування земельно-комунальної власності. Це, на думку Василя Карабана, дасть можливість повернути ті землі, які по праву належать Стебнику.
Ярослав Пецюх акцентував увагу на тому, що залучати до очищення міста від сміття приватні фірми можна лише тоді, коли багатоквартирні та приватні будинки будуть віддані під головування ОСББ та вуличних комітетів у належному, приглядному стані. Тоді голови ОСББ вправі обирати, з ким заключати угоду: чи з КП “МВУЖКГ”, чи зі стрийською фірмою, чи з Дрогобицьким комбінатом міського господарства.
– Враховуючи те, що у Стебнику близько п’ятдесяти відсотків багатоквартирних будинків не мають своїх ОСББ, а є в наявності лише житлово-експлуатаційна контора, яка має свою техніку (один ЗІЛ і один КАМАЗ, що на ладан дихають), було б доцільніше придбати для міста новий сміттєвоз, – зауважив Ярослав Пецюх.
Ну що ж, як говорить народна мудрість: не можна ділити шкіру невбитого ведмедя. Ні сміттєвоза, ні коштів для його придбання Стебник поки що немає. Дай Бог, аби задумане втілилося в життя. Бо місто від цього тільки виграє. А решта присутніх депутатів та представники громадських організацій зауважили, що готові йти на співпрацю з мером та громадою. Адже і мера, і депутатів обирає саме громада міста. І саме вона по праву повинна вимагати від них ефективної роботи задля добробуту місцевого населення.
Вікторія Лишик, газета «Воля громади»
ТОП коментованих за тиждень