Спосіб спілкування з Богом накладає відбиток на мозок

05.09.2014 | Filed under: Публікації

Чергове сенсаційне відкриття зробили трускавецькі учені на чолі з Ігорем Поповичем. З літератури відомо, що методами нейровізуалізації (комп’ютерної томографії) виявлено, що у осіб, котрі практикують медитацію та у католицьких монахинь суттєво змінені розміри і метаболічна активність окремих структур головного мозку, при цьому характер змін неоднозначний. Це навіяло Поповичу І.Л. гіпотезу, що між представниками різних релігійних конфесій можливі відмінності і за параметрами біоелектричної активності мозку. Для перевірки гіпотези склалися сприятливі обставини, адже гостями курорту є, поряд з християнами, також мусульмани та іудеї. Застосувавши апаратно-програмні комплекси “НейроКом” і „КардіоЛаб+ВСР” (оператор – науковий співробітник Тетяна Королишин), у 30 чоловіків (13 православних, 7 греко-католиків, 8 мусульман і 2 іудеїв), котрі лікувалися на курорті Трускавець від хронічного пієлонефриту в фазі ремісії, вони зареєстрували 54 електроенцефалограми і кардіоінтервалограми (у 23 до і після бальнеотерапії). Отримані дані були оброблені на комп’ютері за спеціальною програмою, яка дає можливість виявити саме ті показники, за сукупністю яких представники різних конфесій чітко розмежовуються. підсумки унаочнено на рисунку.

 Кожна точка містить у собі інформацію про 35 так званих дискримінантних (розпізнавальних) показників електроенцефалограми і кардіоінтервалограми. Видно, що іудеї (J)  посідають на площині екстемальну позицію, драстично відмежовуючись від представників інших трьох конфесій (греко-католиків G, православних О і мусульман М), які, своєю чергою, теж взаємно розмежовані. Важливо, що двотижневий курс бальнеотерапії суттєво не впливає на індивідуальні величини біоелектричної активності мозку. Автори приводять коефіцієнти і константи для так званих класифікаційних дискримінантних функцій, які дозволяють їх колегам-послідовникам у майбутньому з високою ймовірністю визначати конфесійну приналежність своїх пацієнтів, а заодно підтвердити чи спростувати гіпотезу наших учених. Як і годиться, вони перевірку почали з себе. З метою з’ясування стабільності виявлених маркерів на іншому контингенті із трускавчан (8 православних, 3 греко-католики, 3 іудеї і один мусульманин) зроблено 126 записів ЕЕГ і ВРС. Виявилось, що у одного іудея із 17 записів всі 17 за значеннями класифікаційних дискримінантних функцій відносяться до кластера J, у другого відтворюваність становить 71% (10 із 14), у третього – 75% (3 із 4), а в цілому – 86%. У мусульманина індекс стабільності 71% (12 із 17), у православних 72% (41 із 57), у греко-католиків 68% (13 із 19). Загальна відтворюваність приналежності до конфесії становить 75%. Отже, виявлені ученими 35 показників можуть вважатися стабільними нейрофізіологічними маркерами (стигматами?) конфесійної приналежності особи! Учені наголошують, що їх відкриття аж ніяк не вказує, що біоструми мозку однієї конфесії кращі чи гірші від інших, вони лише різні, як і колір шкіри, розріз очей, мова тощо, а головне, спосіб спілкування з Богом.

З Ігорем Поповичем спілкувався Володимир Ключак

(Переглядів 198 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо на роботу
  05.01.2023 | 16:23

  Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

 • Запрошуємо вивчати англійську мову!
  26.08.2022 | 15:47

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви