Справа «Едельвейсу»

23.07.2015 | Filed under: Публікації

Справедливі вимоги громади до керівника підрозділу державної компанії головного лікаря санаторію-профілакторію «Едельвейс», в місті Трускавці, переросли в майже детективну історію з типовим українським сюжетом: акцією біля санаторію, лікарняним керівника закладу, скаргою на громадських активістів в міліцію та з можливим судовим процесом. Керівник «Едельвейсу» створив на підприємстві конфлікти і хотів вирішити їх старим дореволюційним методом – моральним тиском на людей, погрозами звільнення з роботи, залякуванням, не розуміючи, що люди вже змінилися і не дадуть принижувати свою гідність. На жаль закони в Україні не завжди стоять на стороні справедливості. Інколи людям роками потрібно звертатися до державних органів і установ, щоб захистити себе, а в результаті отримують тільки відписки. Врешті залишаються один на один зі своїми проблемами. Наша історія схожа.
Коротко по суті. До громадських організацій надійшла усна скарга на керівника санаторію–профілакторію «Едельвейс» Стиблину В.П., в якій йдеться про те, що він займається утисками працівників, конфліктує з ними, поводить себе зверхньо і нахабно, дозволяє собі принизливі висловлювання щодо учасників АТО та їхніх сімей. Перебуваючи на державній посаді (головний лікар санаторію «Трускавець» Служби безпеки України), заволодів певною кількістю земельних ділянок, нерухомого майна, автомобілів та ін., оформлених як на нього, так і на підставних осіб. Також було поставлене запитання, як саме п. Стиблина отримав посаду в «Едельвейсі».
Для об’єктивного розгляду скарги, громадські організації хотіли отримати правдиву інформацію від різних сторін конфлікту. Наша мета – визначити правду. Тому ініціювали зустріч з п. Стиблиною, на якій усно висловили суть претензій до нього і вимогу спростувати або підтвердити їх. Також наголосили, що публічність і прозорість керівника державного підприємства є найкращим способом довіри до нього. Нащо п.Стиблина відповів, що він не є публічною особою і, взагалі, претензій не запам’ятав, що їх потрібно передати йому в письмовій формі. Хоча з достовірних джерел було відомо, що в його кабінеті під час зустрічі велося відеоспостереження. Пізніше він переглядав запис розмови.
Дальше в справу втрутилися громадські активісти п. Грабовський та п. Богуцький, звичайно, на стороні Стиблини В.П., безпідставно звинувачуючи громадські організації в таємничості, брехні, продажності. Ми з повагою ставилися до пана Грабовського. Підтримували і підтримуємо його важливу роботу по створенню дієвої територіальної громади. До справи «Едельвейсу» не залучали свідомо. Він повинен поставитися до цього з розумінням, адже працював багато років під керівництвом Стиблини В.П. в санаторії «Трускавець». Щоб в цій справі не було упередженості, «пов’язаним» людям потрібно підходити до неї виважено. Це стосується і пана Богуцького, який немало зробив для справи революції, але пропозицію долучитися до акції сприйняв дуже емоційно. В розмові з керівником ГО «Майдан-Трускавець» пропонував Стиблину не чіпати, а взятися за так звану «люстрацію» більш «крупної» особи . Правда на пару тижнів пропав і «виплив» тільки під час проведення акції біля «Едельвейсу» – адвокатом Стиблини.
Можливо і не гарно виносити такі «делікатні» питання на публіку, але терпець вривається. Деякі активісти діють як сексоти – сіють недовіру до патріотичних і націоналістичних організацій, займаються наклепами і дезінформацією. Завжди оправдовують можновладців. Постійно вимагають від громади і громадських організацій якісь паперові докази злочинів, хоча загально відомо, що громада апріорі не може бути суб’єктом, який збирає докази, компромати, для цього є відповідні органи – міліція, прокуратура, СБУ.
Позиція цих громадських діячів та журналістів дивна. Адже в справі «Едельвейсу» вони стали на захист однієї сторони конфлікту, не заслухавши іншу. Про яку об’єктивність і незаангажованість може бути мова.
Повернемося до справи. Під час вручення письмової вимоги керівника «Едельвейсу» на робочому місці не було. Але вже тоді почала прослідковуватися його певна лінія поведінки. «Довірені» особи, вводячи в оману громаду і навіть деяких досвідчених журналістів, доказували, що ПАТ «Укргазвидобування», структурним підрозділом якого являється санаторій-профілакторій «Едельвейс», є приватним підприємством. Ніби до керівника приватного підприємства претензій виставляти не можна, навіть якщо він українофоб.
Правда вони тоді ще не знали, що прем’єр-міністр України дасть вказівку змінити керівництво державного підприємства ПАТ «Укргазвидобування». Не хотіли й знати, що ніколи не було рішення Кабінету Міністрів, Фонду держмайна чи постанови Верховної Ради України про приватизацію даного підприємства. Не змогли прочитати в єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, що ПАТ «Укргазвидобування» належить державі. Ймовірно, в українських чиновників відбувається все за Фрейдом (підсвідомо) – державні посади і підприємства розцінюють як свої власні, призначені для покращення особистого добробуту та добробуту своєї родини.
Між тим, до нас надійшла письмова заява і документи працівниці санаторію-профілакторію «Едельвейс», які ми сприйняли досить емоційно. Адже, на наш погляд, в них йдеться про приниження національної гідності людини (всі документи викладемо нижче). Ці документи свідчать про те, що в юридичний спосіб захистити себе в державних органах майже неможливо. Народ і влада живе в паралельних світах, кожен сам по собі. Від такої кількості відписок руки можуть опуститися в будь-кого. Очевидно, що тут потрібно шукати інші методи впливу на таких горе-керівників – через громаду. Акції протесту, віче, мітинги, вимоги – це той спосіб впливу громади на чиновників, котрий є дієвим і гарантований Конституцією України.
Під час проведення акції протесту, яка відбулася 23.06.2015р біля санаторію-профілакторію «Едельвейс», ні керівника, ні виконуючого обов’язків керівника в санаторії не було. На запитання, з ким громадські організації можуть провести переговори, працівники тільки знизували плечима. Як стало відомо пізніше, така ситуація була 24.06 і 25.06. Тобто підприємством ніхто не управляв. Можливо, таке халатне ставлення з боку керівництва і стало причиною смерті відпочивальника, який поселився в «Едельвейс» під час «безвладдя» – 24.06.2015р.
Брехня породжує недовіру. Вражені великою кількістю брехні з боку Стиблини і його довірених осіб, а саме:
– те, що не запам’ятав усні вимоги передані громадськими організаціями – брехня;
– те, що ПАТ Укргазвидобування приватне підприємство – брехня;
– те, що не було принизливих висловлювань – брехня;
– те, що не чинилося тиску на працівників санаторію – брехня;
– те, що акції громадських організацій замовні і проплачені – брехня;
– те , що смерть відпочивальника спричинена проведенням акції – цинічна і аморальна брехня.
Вважаємо, що керівник , який потурає брехні, не має права займати посаду в державному підприємстві.
Вдячні пані Катерині Андрусик (працівниці санаторію-профілакторію «Едельвейс») за її відвагу, за те що одноосібно почала боротьбу за свою честь і гідність. Якщо в Україні було б більше таких людей – корупційний, олігархічно-клановий режим давно б повалили. Нижче ви побачите документи і зрозумієте скільки ця людина витратила часу і енергії, щоб добиватись правди. В результаті отримала відписки і догану. ЇЇ звернення по допомогу до громадської організації «Майдан-Трускавець» – це був крик душі. Вона, взагалі, перестала вірити , що справедливість існує. В більшості керівників старої системи, надзвичайно підлий і небезпечний стиль роботи. Вони, ніби, законними методами чинять дуже сильний тиск на людину. В результаті людина не витримує і звільняється з роботи. Так позбуваються «неугодних» людей.
Зараз в Україні складна ситуація. Ми ,практично, боремося за існування держави. Невдоволення людей чиновниками і керівниками, зі старими методами роботи, наростає. Юридичний спосіб боротьби з ними не дієвий. Проведення акцій протесту, мітингів можуть використовувати антиукраїнські сили для дестабілізації ситуації в Україні. З іншого боку, розуміємо що не реагування чиновників, керівників, представників влади на вимоги громади, ще більше загострюватиме ситуацію. Якщо боротьбу не вдається вести законним способом, тоді залишається тільки один – конституційний…
Зі своєї сторони обіцяємо докласти всіх зусиль, щоб у справі «Едельвейсу» правда восторжествувала. Віримо, що Україна стане сильною, процвітаючою, соціально справедливою державою.

ГО “Майдан-Трускавець”

 

(Переглядів 716 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Tags: ,

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо на роботу
  05.01.2023 | 16:23

  Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

 • Запрошуємо вивчати англійську мову!
  26.08.2022 | 15:47

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви