Вчора, 20 вересня, у Трускавці здійснювався вилов собак, поінформували нас у товаристві захисту тварин. Як повідомили нас у телефонному режимі активісти товариства, гицель – з Борислава, батько близького друга мера Трускавця. Вилови відбувалися і перед 20 вересня. В наше розпорядження цілком випадково потрапив текст звернення, підготовленого юристом вищеназваного товариства, направлене прокурору Львівської області із паралельним інформуванням про подію місцевих прокурорів у Трускавці та Бориславі Юрія Яремчука та Володимира Павича. Редакція “ТВ” внесла певні корективи у текст звернення, скоротивши його та замінивши прізвище гицля однією літерою – суть звернення від цих правок не змінилася.
“Повідомляємо Вас, що 20 вересня 2011 року між 15.00 та 16.30 на території міста Трускавець Львівської області здійснювався вилов собак (як бродячих, так і господарських, свійських). Як вдалося довідатися представникам нашого Міжрегіонального товариства захисту тварин, собак відловлював мешканець м. Борислава Львівської області, працівник бориславського комунального підприємства “Еко-місто” (за іншими даними – єгер) п. Іриней Л., не маючи для цього виду занять відповідної ліцензії. Собак виловлювали прямо на очах у відпочивальників та мешканців Трускавця в обідню пору, їх вантажили у авто типу “газель” білого кольору з номерними знаками ВС 1251 СК.
На вимогу членів товариства захист тварин пояснити правомірність своїх дій вищеназваний громадянин повідомив, що має усне доручення від трускавецької влади здійснити такі вчинки, адже Трускавець готується до ХІ Міжнародного економічного форуму 13 – 15 жовтня 2011 року, на який приїде Прем’єр-міністр України Микола Янович Азаров, тому потрібно очистити місто від бродячих собак.
Згідно з чинним законодавством України в частині ЗУ “Про звернення громадян”, ЗУ “Про прокуратуру” та інших нормативних актів просимо розглянути наше звернення у відповідний термін та надати нам відповідь із таких питань:
На підставі яких документів міської влади Трускавця (рішення сесії, рішення міського виконавчого комітету, розпорядження міського голови, договори управління житлово-комунального господарства Трускавецької міської ради з відповідними профільними організаціями тощо) здійснюється вилов собак у Трускавці, а конкретно вилов 20.09.2011?
Хто із трускавецьких посадових осіб повинен понести адміністративну та кримінальну відповідальність за жорстоке поводження із тваринами у Трускавці, яких після відлову знищують, адже членам товариств захисту тварин не вдається віднайти жодної із виловлених собак живою?
На якій підставі мешканець Борислава на очах у мешканців та відпочивальників міста Трускавця здійснював свою діяльність по вилову собак, не маючи при тому відповідної ліцензії на виконання даного виду робіт?
Окрім покарання винних в справі антигуманного поводження із тваринами у Трускавці просимо розглянути також наступні питання –
а) бездіяльність посадових осіб Трускавецької міської ради стосовно створення притулку для бродячих тварин та порушення цими посадовими особами чинного законодавства України в частині жорстокого поводження з тваринами,
б) попередження подібних акцій щодо відлову тварин на території Трускавця неліцензованими організаціями чи приватними особами в майбутньому,
в) порушення кримінальної справи за фактом,
г) які кошти передбачені органами місцевого самоврядування, зокрема у Трускавці, на вирішення цього болючого питання,
ґ) інформування населення Трускавця через засоби масової інформації про вчинені прокуратурою дії з цього питання.
Висловлюємо глибоку надію та щире переконання, що втручання прокуратури зможе зупинити свавілля місцевих посадовців Трускавця щодо тотального нищення собак у місті із грубим нехтуванням як чинного законодавства країни в цій галузі, так і принципами міжнародного права стосовно захисту тварин“.
На закінчення додамо, що на понеділковій нараді в мерії Трускавця 19 вересня в. о. головного державного санітарного лікаря Трускавецької міської санітарно-епідеміологічної служби Андрій Кістечок повідомив, що минулого тижня був зареєстрований один випадок укусу собаками місцевого мешканця, хлопчика. Питання створення регіонального притулку на території Стебника обговорюється давно, проблема бродячих тварин повинна вирішуватися на рівні регіону, та, як бачимо, співпраця налагоджується тільки стосовно вбивств тварин, як у цьому випадку, коли Борислав із Трускавцем знайшли спільну мову.
Вл. інф.
ТОП коментованих за тиждень