Преса – четверта влада. Вона інформує громаду і водночас формує громадську думку. За радянських часів кожна критична публікація не залишалася поза увагою, статті обговорювали в колективах. Тепер критика преси – це найчастіше голос волаючого в пустелі.
Та в окремих випадках влада просто не може ігнорувати думку громади, особливо якщо публікація викликає великий резонанс. Так сталося зі статтею «Тарифи ростуть – трускавчани радіють?» авторства В. Ключака, опублікованій в газеті «Франкова криниця Підгір’я» (№ 3 від 27 січня 2011 року). Стаття не просто привернула увагу трускавчан, вона стала предметом обговорень. Одне з таких обговорень відбулося 5 лютого на засіданні впливової організації – Раді ветеранів війни та праці в м. Трускавці. Голова Ради ветеранів Віктор Бессарабов повністю зачитав текст статті і висловив свої зауваження щодо неї. В цілому позиція автора відображає позицію більшості мешканців міста – в Трускавці визріла критична ситуація через необдумане підняття тарифів, невдоволення людей зростає. Оскільки Рада ветеранів завжди виступала за співпрацю з органами державної влади та місцевого самоврядування, то вирішили і тепер звернутися до секретаря міської ради Петра Шумина, щоб питання, порушені в статті, винести на наступну сесію, причому одним із перших питань порядку денного.
В обговоренні актуальних питань виступили члени Ради ветеранів – Анатолій Мудрієвський, Борис Шахбазов, Юрій Голембійовський, Микола Пєтухов, В. Стец, Аполінарія Пічужкіна, Ігор Кісак, Анна Беляєва та інші. Вони окрім тарифної теми порушили ряд інших питань – створення ОСББ, які називали «пасткою», незадоволення діями керівників КП «Трускавецьжитло» та «Трускавецьтепло», потреби ввести у склад виконкому представника Ради ветеранів хоча б із правом дорадчого голосу, недоцільність існування посади третього заступника міського голови (цієї посади не було навіть в радянські часи, коли санаторії були в державній власності), зменшення видатків на утримання чиновництва, бездіяльність окремих депутатів, котрі відкрито заявляють виборцям, щоб ті їх не турбували тощо. Ветерани висловили своє здивування тим, що депутати практично не контролюють процес підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги, а виконком голосує так, як скаже голова, бо часто члени виконкому просто не мають іншого вибору.
Також ветерани обурювалися, що окремі посадовці в Трускавці встановили собі зарплату в 9 тисяч гривень, а керівник фактично бездіяльного КП «Наше місто» отримує платню значно вищу, ніж була в Юрія Алієва, коли той керував цим підприємством (для порівняння – 5 та 8 тисяч гривень). Відносно ОСББ, то ветеранів цікавило, чому саме на будинки 3, 5 та 7 на вулиці Івасюка (а конкретно для депутата А. Кульчинського як голови об’єднань співвласників) минулого року було виділено аж 150 тисяч гривень, інші залишилися обділеними. З обуренням згадували ветерани так звані «громадські слухання», на яких буцімто мешканці погоджувалися з підвищенням тарифів, адже не може один мешканець відповідати за весь будинок. Стосовно керівника КП «Трускавецьтепло» Руслана Крамара, то лунали навіть пропозиції звертатися до міського голови з вимогою усунути його з посади як такого, що їй не відповідає. Пан Мудрієвський пригадав передвиборні обіцянки пана Крамара, що «якби влада не була у Грицака, а в нас, то ми б для вас зробили все». Що ж змінилося після виборів – кожен може оцінити самостійно.
Отже, на наступній сесії міської ради ветерани домагаються слова. Вони мають на нього повне право. Для цього і звертаються до секретаря ради п. Шумина, щоб діяти згідно з чинним законодавством. Якщо ж влада Трускавця нехтуватиме позицією ветеранів, то вони залишають за собою право звертатися у вищестоящі органи.
До речі, сесія відбудеться в четвер, 9 лютого, тож невідомо, чи встигнуть ветерани до цього часу домогтися на виступ в сесійній залі. Адже є процедура, регламент, яких в окремих випадках депутати та голова свято дотримуються…
Володимир Ключак
ТОП коментованих за тиждень